Dom » Wnętrza
KWC – szwajcarska precyzja w kuchni
Zobacz więcej zdjęć » |
Na swoją renomę szwajcarska marka pracuje nieprzerwanie od niemal 150 lat. Konsekwentnie wprowadza ważne innowacje, bez których dziś nie wyobrażamy sobie kuchni. To KWC wyprodukowała w 1957 roku pierwszą na świecie baterię z wyciąganą̨ wylewką, a w 1982 roku pierwszą z ceramiczną głowicą. Udoskonalenia pojawiają się również w modelach już dostępnych na rynku.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
I tak wszystkie zlewozmywaki wyposażone są w niewidoczny przelew. To opatentowane przez KWC rozwiązanie nadaje stalowym komorom prosty, a jednocześnie wysublimowany charakter.Wyróżnia je również niezwykle cienka ramka i nowy sposób montowania „in top”. W kreatywnych poszukiwaniach marka idzie znacznie dalej, proponując połączenie zlewozmywaka z baterią w funkcjonalną i estetyczną całość - nierozerwalną parę. Zmieniając dotychczasowe myślenie o strefie wody, zaprojektowane zostały trzy kolekcje.
Najnowsząlinią jest ERA, łącząca powściągliwe wzornictwo stalowego zlewozmywaka z funkcjonalną baterią. Baterie dostępne są w trzech wariantach. Różnią się kształtem wylewki – jeden ortogonalny i dwa eliptyczne. Wspólny jest dla nich niezwykle smukły kształt, uzyskany dzięki wylewce o średnicy zaledwie 18 mm. Z kolei zlewozmywaki z linii ERA mają ultracienką i precyzyjnie wykonaną krawędź, całkowicie zintegrowaną z blatem kuchennym.
- W produktach KWC widać zupełnie nowe spojrzenie na formę. A ta jest konsekwencją przemyślanych detali takich jak: cienkie średnice wylewek, precyzyjne krawędzie i gładkie powierzchnie. Zredukowany do minimum kształt baterii
i zlewozmywaków idealnie wpisuje się w aktualne trendy widoczne na mediolańskich targach EuroCucina. Obecnie wszystkie elementy kuchni, w tym także strefa wody są starannie projektowane i wykonywane z najwyższej jakości materiałów. W kuchni, będącej częścią reprezentacyjną mieszkania, nie ma miejsca na półśrodki – komentuje architekt Ewelina Jankowska z pracowni EV Architects.
Kolejna linią KWC jest ZOE, gdzie oprócz kilku modeli stalowych zlewozmywaków, znajdziemy baterię, w której strumień wody podświetlany jest ledami. Minimalistyczna forma baterii kryje cała gamę wyrafinowanych technicznie funkcji, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Należy do nich dotykowe sterowanie przepływu wody i temperatury.Kolor czerwony oznacza wodę gorącą, pomarańczowy ciepłą, a niebieski zimną. Model ma również tryb czyszczenia i automatycznego wyłączania, co jest bardzo przydatne, gdy zapomnimy zakręcić wodę.
Natomiast ONO to kolekcja łącząca funkcjonalność z subtelnym wzornictwem. Zlewozmywaki mają funkcjonalną krawędź w połowie wysokości komory, na której oprzeć można praktyczne akcesoria. Dzięki temu komora staje się dodatkową przestrzenią do pracy. Baterie z tej linii wykorzystują innowacyjne rozwiązania. Przykładem jest elastyczny wąż, swobodnie poruszający się w dowolnym kierunku, który w stanie spoczynku powraca do oryginalnej pozycji. A ciekawym detalem jest delikatny z wyglądu uchwyt sterowania przepływem wody, wykonany ze stali chirurgicznej.
Szwajcaria niezmiennie wysoko plasuje się w rankingach jakości życia. Zawdzięcza to malowniczej przyrodzie, czystemu środowisku oraz legendarnemu przywiązaniu mieszkańców do porządku i jakości. Tamtejsze firmy sformułowanie „Swiss made” uczyniły gwarancją trwałości i zadowolenia z produktu. Tak też jest w przypadku marki KWC. https://www.facebook.com/FrankePolska/
Nadesłał:
michalnowicki
|
Komentarze (0)