Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Kwiatowa Akademia firmy Victus - Emak

Feria kolorów i zapachów – tak 19 maja prezentował się ogród letni restauracji Jazz Bistro Zen w Warszawie. Wszystko z okazji warsztatów florystycznych, które zorganizowała firma Victus- Emak. Podczas spotkania dziennikarki uczyły się zasad pielęgnacji kwiatów i komponowały roślinne kompozycje.

Narcyzy, irysy, jaskry azjatyckie oraz inne pełne barw rośliny czekały na zaproszonych na warsztaty florystyczne gości.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rozłożone na stołach kwiaty były zapowiedzią świetnej zabawy połączonej z nauką. Spotkanie zorganizowane przez firmę Victus - Emak, eksperta w dziedzinie pielęgnacji roślin, było okazją do odkrycia szerokiego spectrum możliwości jakie daje nam sztuka układania kwiatów.

Kwiaty przyjacielem domu

Warsztaty składały się z dwóch części - wykładu teoretycznego oraz części praktycznej. Całość poprowadziła dr Monika Latkowska, wykładowca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, specjalista w dziedzinie aranżacji wnętrz z wykorzystaniem roślin. Opowiedziała ona o podstawowych zasadach pielęgnacji roślin domowych oraz o wpływie zieleni na nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto dziennikarki uczestniczące w warsztatach mogły poznać najnowsze trendy, które są najczęściej wykorzystywane podczas aranżacji wnętrz za pomocą roślin i kwiatów. Wśród nich wyróżnione zostały szczególnie popularne tendencje modernistyczne i futurystyczne, które dominują w budynkach użytkowych i biurach oraz przeciwne im tendencje ekologiczne i naturalistyczne, najczęściej wykorzystywane w aranżacjach domów i mieszkań.

Praktyka czyni mistrza

Po wykładzie teoretycznym goście mogli samodzielnie stworzyć własną kompozycję z żywych kwiatów. Mając od dyspozycji ozdobne naczynia, szeroki wybór roślin i elementów dekoracyjnych oraz akcesoria marki Chrysal, dziennikarki pracowały pod czujnym okiem dr Moniki Latkowskiej. Jak podkreślały uczestniczki warsztatów, kontakt z żywymi roślinami okazał się niezwykle relaksujący i inspirujący.

Dodatkowe informacje dotyczące akcesoriów i środków do pielęgnacji ogrodów marki Hozelock, Oleo-Mac, Pokon i Chrysal, znajdą Państwo pod adresem www.victus.pl oraz www.oleomac.pl.

Informacje o firmie

Firma Victus-Emak Sp. z o. o. została wyodrębniona ze struktury firmy Victus International Trading S.A. i od 2005 roku jest członkiem grupy EMAK, jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 1989 roku, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałym rozwiązaniom organizacyjnym i wysokiemu poziomowi profesjonalnej wiedzy, zdobyła silną pozycję w branży. Victus-Emak dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym oferować produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów w ramach czterech marek, liderów rynku w swoich branżach: Hozelock - akcesoria do nawadniania, Oleo-Mac - wysokiej jakości urządzenia do pracy w gospodarstwach i ogrodach, Pokon - środki do pielęgnacji roślin ogrodowych i balkonowych oraz Chrysal - środki do pielęgnacji kwiatów ciętych. Razem tworzą kompleksową ofertę produktów i usług, które czynią pracę w ogrodzie bardziej wydajną i komfortową. Victus-Emak posiada również dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń, zaś wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę o kontakt:

Magda Knefel, Konkret PR

Kom. 507150480

E-mail : m.knefel@konkretpr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.knefel@konkretpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »