Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Laboratoria Synevo nagrodzone za jakość

Laboratoria Synevo nagrodzone za jakość
Zobacz więcej zdjęć »
Sieć Laboratoriów Synevo po raz kolejny otrzymała prestiżowy Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” oraz Wyróżnienie Nadzwyczajne „Laur Nowoczesności”

Laboratoria Medyczne Synevo zostały docenione podczas uroczystej Gali Finałowej IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, która odbyła się 26 marca 2018 r. w Rezydencji Belweder Klonowa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto Dyrektor Zarządzający Spółki dr n. med. Tomasz Anyszek został uhonorowany Wyróżnieniem Nadzwyczajnym „Laur Nowoczesności”.

Certyfikat Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości to jeden z najbardziej prestiżowych na polskim rynku znaków jakości w ochronie zdrowia. Godło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” jest przyznawane podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami. Znak Jakości promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające w branży medycznej i branżach pokrewnych np. farmaceutycznej. Certyfikaty przyznaje niezależna Kapituła, w której zasiadają naukowcy najbardziej renomowanych, polskich uczelni, m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” kreuje nie tylko pozytywny wizerunek marki, potwierdza jakość usług, nowoczesność i profesjonalizm wyróżnionego podmiotu, ale przede wszystkim jest doskonałym narzędziem do budowania zaufania wśród pacjentów, lekarzy i współpracujących placówek”  - mówi  dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska, Dyrektor ds. Nauki i Rozwoju Synevo i dodaje: „W dobie dynamicznego rozwoju mediów elektronicznych i ogólnej dostępności do informacji, przekaz jaki idzie w świat jest bardzo ważny. Kontrahenci biznesowi, przedstawiciele służby zdrowia, ale także pacjenci są coraz bardziej świadomi, porównują kompetencje współpracowników, specjalistów czy placówek medycznych i korzystają z możliwości wyboru. Każdy z nas może teraz szybko sprawdzić firmę lub osobę i zdecydować z kim podjąć współpracę, u kogo się leczyć, w jakim laboratorium warto wykonać badania. Znaczenie certyfikatu potwierdzającego jakość w zakresie usług obejmujących ochronę zdrowia jest nie do przecenienia”.

Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości uzasadnia nadanie certyfikatu dla Synevo faktem, że firma od 2002 roku
z sukcesem działa na europejskim rynku laboratoryjnym oferując klientom szerokie spektrum profilów badań, od alergologii przez analitykę ogólną i diagnostykę infekcji, po hematologię i mikrobiologię. Zwraca też uwagę na skalę działalności: ponad 1100 zatrudnionych osób, 32 laboratoria i ponad 80 profesjonalnych punktów pobrań.
W okresie certyfikacji Synevo Sp. z o.o. wykonała ponad 24 mln badań laboratoryjnych dla aż 6 mln pacjentów.

Komisja ekspercka już po raz czwarty i przyznała Synevo certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” uznając, że firma nie tylko utrzymała wysoką jakość oferowanych usług medycznych, ale też wzmocniła swoją markę poprzez poszerzenie portfolio badań diagnostycznych (m.in. szybkie testy z wykorzystaniem technik PCR na analizatorze GeneXpert, poszerzony panel badań alergenów IgG i diagnostyki chorób uwarunkowanych genetycznie oraz chorób onkohematologicznych czy wdrożenie patologii cyfrowej). Eksperci docenili pozytywny audyt PCA dotyczący normy PN-EN ISO 15189:2013, efektywne zarządzanie firmą, kompleksowe dbanie o jakość produktu oferowanego klientowi – pacjentowi, który otrzymuje miarodajny i w pełni rzetelny wynik badania oraz stałe inwestowanie w kapitał ludzki, w tym kluczowe dla prowadzonej działalności dokształcanie kadry laboratoryjnej.

Certyfikaty „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznawane są od 2015 roku. Otrzymują je m.in. szpitale, przychodnie, praktyki lekarskie, firmy medyczne, laboratoria, stacje pogotowia ratunkowego itp. Z kolei „Laurem Nowoczesności” są nagradzane osoby zarządzające placówkami medycznymi, w których wprowadzono najbardziej zaawansowane systemy związane z jakością i które wyróżniają się na tle innych jednostek sektora branży medycznej nowoczesnością, dynamiką rozwoju, silną pozycją rynkową oraz innowacyjnością rozwiązań
w zakresie organizacji, zarządzania i wdrażanych procedur medycznych.

Więcej na ten temat: www.synevo.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Społem
http://agencjaspolem.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »