Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Łagodna i skuteczna metoda na zaparcia - Eva/qu

Łagodna i skuteczna metoda na zaparcia - Eva/qu
Zobacz więcej zdjęć »
Zaparcia, czyli utrudnione lub uniemożliwione wypróżnianie się (2 razy w tygodniu lub rzadziej), to problem dotyczący nawet 20-30% populacji dorosłych.

Zdrowe osoby oddają zazwyczaj 1-2 dobrze uformowane stolce dziennie, czasem co drugi dzień. Przy zaparciach kał przeważnie bywa twardy i suchy, oddawany z wysiłkiem, czemu nierzadko towarzyszy ból. Zaparcia same w sobie nie są chorobą, ale sygnałem niewłaściwych procesów zachodzących w organizmie. Nie można ich lekceważyć. Występują często u osób, których dieta uboga jest w produkty płynne oraz błonnik. Zaparciom sprzyja także siedzący tryb życia, niewielka ilość wysiłku fizycznego i ruchu. Dlatego dotykają osób starszych oraz niepełnosprawnych motorycznie, także pracowników biurowych i in. Problem wielokrotnie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Na zaparcia szczególnie narażone są kobiety w ciąży. Powiększająca się macica hamuje normalną aktywność jelit, a wysoki poziom hormonów rozluźnia ich mięśniówkę, powodując leniwą perystaltykę. Na zaparcia cierpią nierzadko również podróżnicy. Jest to związane ze zmianą diety, stresem czy celowym opóźnianiem momentu wypróżnienia w podróży.

Prawidłowemu trawieniu sprzyja przede wszystkim ruch oraz odpowiednio zbilansowana dieta, w której nie powinno zabraknąć m.in. ciemnego pieczywa, owoców i warzyw (świeżych, gotowanych czy suszonych), wędlin, produktów mlecznych - i przede wszystkim wody. Przy zaparciach unikać natomiast należy mocnej czarnej herbaty i kakao, białego pieczywa, czekolady, suszonej borówki i substancji o lepkiej konsystencji (kasze przetarte - szczególnie manna, ryż, budynie itp.).

Jeżeli dokuczają nam zaparcia, możemy pozbyć się ich stosując środki doraźne, takie jak lewatywa czy preparaty przeczyszczające, herbatki regulujące trawienie itp. Mogą one jednak wywołać męczące skutki uboczne, takie jak biegunka, bóle brzucha czy gazy, nie są również wskazane dla kobiet w ciąży i karmiących matek.

eva/qu® to innowacyjne rozwiązanie problemu uciążliwych zaparć, w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób starszych oraz dzieci (od 12 r.ż.).
eva/qu® mają postać wygodnych, łatwych w aplikacji czopków. Działają miejscowo, bardzo łagodnie, mechanicznie, wywołując fizjologiczne, naturalne reakcje organizmu. Dają szybki efekt, pozwalając zaplanować moment wypróżnienia bez nieprzyjemnych skutków ubocznych (takich jak biegunka, gazy, bóle brzucha). Są niezastąpione zarówno w domowej apteczce, jak i w podróży. Nie uzależniają, nie wchłaniają się, zawierają wyłącznie naturalne składniki, dlatego można je stosować długotrwale.

W wilgotnym środowisku kanału odbytniczego naturalne składniki zawarte w eva/qu® (wodorowęglan sodu, wodorowinian potasu) zwiększają ciśnienie w bańce odbytnicy, rozluźniają mięśnie gładkie, zmiękczają masy kałowe i ułatwiają ich przesuwanie się, wywołując fizjologiczny odruch wypróżnienia. eva/qu® pozwala dokładnie zaplanować czas wypróżnienia. Czopki działają już w ciągu 15 minut!

Czopki eva/qu® są polecane szczególnie osobom:

  • kobietom w ciąży i matkom karmiącym
  • niepełnosprawnym motorycznie
  • w podeszłym wieku
  • obłożnie chorym
  • w okresie rekonwalescencji

Czopki doodbytnicze eva/qu® dostępne są w aptekach bez recepty.

Sugerowana cena: ok. 19,90zł (opak. 6 czopków)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NataliaBI

Komentarze (1)

  • avatar
    fitka 2016-06-02 10:40:15

    Bardzo skuteczny i łagodnie działający a także bezpieczny dla dzieci jest dicopeg junior, mam zaufanie do niego bo sprawdził się u nas doskonale.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »