Dom » Wnętrza

Lagrus - listwy przypodłogowe MDF

Lagrus - listwy przypodłogowe MDF
Zobacz więcej zdjęć »
Swego rodzaju uzupełnieniem każdej podłogi, są oczywiście listwy przypodłogowe. Dziś ludzie rzadko rozważają kwestię zrezygnowania z nich. Są one podstawą jeśli chodzi o wykończenie. W jaki sposób dobiera się je do podłogi? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich kolor oraz strukturę.

To są jednak tylko kwestie zewnętrzne decydujące o tym, czy całość będzie ze sobą harmonizowała. Natomiast jest wiele ważniejszych kwestii, związanych chociażby z ich funkcjami.

Swego rodzaju uzupełnieniem każdej podłogi, są oczywiście listwy przypodłogowe. Dziś ludzie rzadko rozważają kwestię zrezygnowania z nich. Są one podstawą jeśli chodzi o wykończenie. W jaki sposób dobiera się je do podłogi? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich kolor oraz strukturę. To są jednak tylko kwestie zewnętrzne decydujące o tym, czy całość będzie ze sobą harmonizowała. Natomiast jest wiele ważniejszych kwestii, związanych chociażby z ich funkcjami.

Czy listwa może posiadać jakieś konkretne funkcje? Może nam się oczywiście wydawać, że raczej nie spełnia ona jakichś specjalnych zadań. Tymczasem to właśnie funkcjonalność listew oraz ich parametry powinny mieć największy wpływ na to, czy zdecydujemy się je zakupić. Listwy przypodłogowe mogą natomiast posiadać trzy takie podstawowe funkcje.

Pierwszą z nich jest zakrywanie szczeliny dylatacyjnej. Każda osoba, która miała choć raz do czynienia z zakładaniem paneli podłogowych wie, że nie można dociągać ich aż do samego końca. Należy pozostawić chociaż nieco przestrzeni od ścian, aby podłoga mogła pracować. Podczas gdy po niej chodzimy, wywieramy na materiał nacisk. Powoduje on, że podłoga staje się bardziej "płaska". Dlatego też potrzebne jest to miejsce. Nie wygląda ono jednak zbyt estetycznie dlatego listwy przypodłogowe mają za zadanie je zakrywać.

Kolejna funkcja to natomiast ochrona dolnej części ściany, przed różnymi urazami mechanicznymi. Mowa tutaj zatem między innymi o uderzeniach odkurzaczem czy też nawet zwykłym mopem. Nie jest oczywiście łatwo podczas sprzątania kontrolować każdy swój ruch. Jeśli mamy zamontowane listwy, taka kontrola nie jest nawet potrzebna.

Ostatnią już funkcją jest natomiast możliwość ukrycia kabli w takich właśnie listwach. Obecnie większość z nich posiada frezowanie, pozwalające na ich poprowadzenie wewnątrz listwy. Taka funkcja przydaje się przede wszystkim w salonie, gdzie zazwyczaj mamy większość sprzętów.Listwa przypodłogowa MDF Classic R10

Mnogość listw dostępnych na rynku zdecydowanie nie ułatwia nam wyboru modelu, który mógłby okazać się najbardziej praktyczny w naszym domu. Warto zatem szukać rozwiązań wśród prawdziwych klasyków, a zatem wśród listw producenta Lagrus. Na rynku posiada on wiele swoich produktów i wiele z nich może przypaść do gustu różnym klientom. Takim modelem jest chociażby Lagrus Classic R10. Co ten produkt konkretnie jest w stanie na zaoferować?

Listwa ta posiada przede wszystkim 16 mm grubości oraz 80 mm wysokości. Jest ona wykończona standardowo pod kolor biały. Klient ma jednak możliwość wyboru koloru z palet ICA, RAL, NCS. Oczywiście wiąże się to z dodatkową opłatą jednak pozwala zdecydować się na coś, co konkretnie może pasować do naszego wnętrza. Oczywiście cała jej powierzchnia jest pokrywana lakierem poliuretanowym, który przede wszystkim zapobiega powstawaniu różnego rodzaju zarysowań czy też żółknięciu. Lakierowanie przebiega poprzez trzy etapy obejmujące izolację, podkład oraz nawierzchnię.

Listwa ta posiada wcześniej wymienione funkcje, a zatem jest między innymi zabezpieczana przeciwwilgociowo jej dolna krawędź. Nie musimy zatem obawiać się tego, że listwa styka się z mokrym mopem. Mamy bowiem pewność, że nie wpłynie to ani na jej jakość, ani także na jej trwałość.

Ponadto posiada ona również frezowanie pod kable. Oczywiście podstawą jest aby wcześniej rozplanować, gdzie powinny się one znaleźć. Wtedy natomiast można ze spokojem montować listwę.

Wiele osób może się zastanawiać, w jaki sposób montuje się tego typu listwy? Oczywiście nie jest to przesadnie trudne zadanie i można je jak najbardziej wykonać samodzielnie. Taką listwę montuje się na klej, co jest szybkim i prostym sposobem. Oczywiście zazwyczaj należy listwy odpowiednio dopasować, mogą one również wymagać przycięcia. Należy zatem zaopatrzyć się wcześniej w sprzęty, które będą w stanie nam to umożliwić.

Płyta MDF jest dziś wykorzystywana zarówno do listwy przypodłogowych, jak i do wykonywania frontów meblowych. Jest bardzo solidnym materiałem, możliwym do dopasowania do każdego wnętrza. Z łatwością maluje się ją na różne kolory, co daje nam także szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Oczywiście cena takiej jednej listwy to około 40 złotych. Biorąc pod uwagę jej jakość nie jest to cena wygórowana. Plusem takiej listwy jest także to, że lakier czyni jej powierzchnię zdecydowanie łatwiejszą do czyszczenia. Wystarczy zatem jedynie ją przetrzeć, aby mieć możliwość szybkiego doprowadzenia jej do porządku. Opisany model jest zdecydowanie klasykiem jeśli chodzi o takie rozwiązania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


home office wdrożenie
Dostępne wdrożenia Office 365, które umożliwią Ci home office
pskomputer.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »