Dom » Wnętrza

Lato w stylu Hamptons

Za oknami błękit oceanu. Fale miarowo uderzają o brzeg, słoneczną ciszę przerywają nawoływania mew. Piasek na plaży jeszcze nie zdążył się nagrzać. Ten biały drewniany domek pośród wydm i traw jest Twój. W przytulnej kuchni pachnie świeżo zaparzona kawa i jajka na bekonie.

To tylko sen. Bardzo piękny, pod warunkiem, że w domu ze śniadaniem czekać będzie Keanu Reeves, a nie Jack Nicholson. Bo pamiętacie przecież kultową komedię romantyczną “Lepiej późno niż później” z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem? Można spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że na tym filmie właśnie Polacy nauczyli się amerykańskiego stylu urządzania i dekoracji wnętrz — stylu Hamptons. Teraz jest to jeden z ulubionych w naszym kraju sposobów na urządzenie letniska. Wiedzą o tym doskonale projektanci z Miloo Home.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Styl Hamptons powstał na amerykańskim wschodnim wybrzeżu, niedaleko Nowego Jorku, na wyspie Long Island. Tam właśnie pod koniec XIX wieku zaczęto budować eleganckie i komfortowe domy dla zamożnych, chcących wypocząć na plaży nowojorczyków. Pragnęli, by ich rezydencje różniły się od tych w mieście, by były mniej formalne lecz równie wygodne. Styl, który wtedy powstał, na przestrzeni lat niewiele się zmienił. Wciąż obowiązuje ta sama kolorystyka i wykorzystywane w aranżacjach materiały.

Reguły lekkiego w swym wyrazie Hamptons ze szczegółami znają projektanci Miloo Home. Najnowsza kolekcja marki urzeka konsekwencją kolorystyczną i stylistyczną oraz jakością wykonania. Lato w stylu Hamptons – to to, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie tylko wtedy, gdy mamy dom na Long Island. Rozbielony klimat równie dobrze sprawdzi się więc na Mazurach, nad Bałtykiem czy po prostu we wnętrzach, w których chcemy niemal poczuć morską bryzę. Domy urządzone w stylu Hamptons są przestronne. Mają przeszklenia zamiast ścian, wysokie sufity z widoczną więźbą dachową, duże okna. Najczęściej są to budynki parterowe okolone przestronnymi tarasami. Kolorystyka Hamptons oscyluje pomiędzy bielą a ciepłym beżem. To jest baza. Do niej dobieramy mocniejsze, wyraziste akcenty. Mogą być w tradycyjnych kolorach marynistycznych (granat, czerwień) lub w barwach kojarzących się z egzotycznymi wakacjami (turkus, koral, szmaragd).

To styl wygodny ponad wszystko. Jeśli sofa, to tapicerowana, obszerna, na której spokojnie usiądzie cała rodzina. Może to być na przykład stylowa kanapa Tylor na drewnianych nóżkach lub nowoczesna Bolton. Stoliki kawowe – koniecznie stabilne i duże, które pomieszczą albumy o sztuce, lunch i kieliszek białego wina. W kolekcji Miloo Home znajdziemy różne propozycje pomocników i stolików kawowych. Modele z drewna akacjowego Natural Secret dobrze wyglądają w grupie i są propozycją dla odważniejszych. Natomiast zwolennikom tradycyjnego Hamptons polecamy pomocnik East Hamptons, który idealnie wpisuje się w stylistykę wschodniego wybrzeża i wprowadza do wnętrza delikatną zieleń. Materiały wykończeniowe – tylko naturalne – podkreślają projektanci. Drewno, bielone lub surowe, tkaniny – len oraz batyst. Rezygnujemy ze złota. Wybieramy srebro, mosiądz, żeliwo – są mniej zobowiązujące. Tu i ówdzie pojawia się rattan i trawa morska. Najczęściej w formie dodatków lub plecionych foteli z tapicerowanymi poduchami. Prawdziwym hitem jest rattanowy parawan Sea Adventure, który można wykorzystać w domu lub na tarasie, gdy chcemy osłonić się przed bryzą, podobnie teakowy fotel Malu w biało-niebieską plecionkę może z równym powodzeniem stać na zewnątrz, jak i we wnętrzu.

W sypialniach nad oceanem olbrzymie łóżko nie jest żadną ekstrawagancją. Miloo Home do stelaża podwójnego łóżka proponuje meble do przechowywania – szafy, szafki, bufety i komody z żaluzjowymi drzwiczkami. Bardziej rustykalna, z przetarciami jest kolekcja East Hampton. Meble Long Island, całe białe, wpiszą się natomiast w eleganckie, klasyczne aranżacje. Odpowiednio dobrane dodatki to clou stylu. Po pierwsze – wszystkie kolory i motywy marynistyczne są mile widziane. W salonie Miloo Home możemy kupić sobie na przykład urocze drewniane wiosła Natural Secret do powieszenia niczym oręże na ścianie. Albo regały, które do złudzenia przypominają łodzie wiosłowe postawione rufą na podłodze. Hamptons wprost kocha paski i paseczki. Na poduszkach, kapach, pledach i zasłonkach. Bardziej eleganckie motywy to granatowe wzory florystyczne na porcelanowych podstawach lamp stołowych. Takie lampy ustawione w oknie lub na komodach to z resztą jeden z najważniejszych punktów stylizacji. W wyborze Miloo Home koniecznie zwróćcie uwagę na klasycznie piękne lampy Floris, Palmier, Anabel i Walto, niebieskie oraz  granatowe, których kolekcje uzupełniają porcelanowe wazony i pojemniki.

Aby podkreślić fakt, że za oknami szumi morze we wnętrzu w stylu Hamptons, otaczamy się muszlami, konikami morskimi, figurkami koralowców. Bardzo duży wybór dekoracji prosto z morskiego świata znajdziecie w Miloo Home. Podobnie obrazki – zdjęcia powinny nawiązywać do tej tematyki. Grafiki na szkle: Sea Hamptons Yacht oraz Sea Hamtons Molo okażą się piękną ozdobą holu i przeniosą nas w nieco senny klimat nadmorskiego miasteczka po sezonie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ola@hshpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »