Technologie » Telekomunikacja

Łatwiejszy dostęp do terminali płatniczych

Obniżona stawka opłaty interchange z pewnością zwiększy zainteresowanie terminalami akceptującymi karty płatnicze nie tylko właścicieli sklepów, ale również innych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie korzystają z tych urządzeń.

Od 1 lipca br. w Polsce zacznie obwiązywać obniżona stawka tzw. opłaty interchange – podstawowej części opłat ponoszonych przez sprzedawców przy przyjmowaniu transakcji kartami płatniczymi. Z pewnością spowoduje to znaczny wzrost zainteresowania tymi urządzeniami.


 – Terminale do płatności kartą są instalowane nie tylko w sklepach, ale również w lokalach gastronomicznych, punktach usługowych, biurach podróży, gabinetach lekarskich, kancelariach adwokackich, biurach rachunkowych i placówkach kultury, czyli wszędzie tam, gdzie od klientów pobierane są opłaty – mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor sprzedaży w Departamencie Usług Elektronicznych Kolportera. – Między innymi dlatego, by ułatwić dostęp i uprościć procedurę zamawiania urządzeń, uruchomiliśmy w czerwcu stronę internetową zamowterminal.pl, za pośrednictwem której wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą akceptacji kart płatniczych i realizacji innych, oferowanych przez nas usług elektronicznych – dodaje Przemysław Tomaszewski.
Warto przypomnieć, że Kolporter zbudował ogólnopolską sieć blisko 25 tys. multifunkcyjnych terminali, umożliwiających akceptację kart płatniczych, przyjmowanie opłat za domowe rachunki, sprzedaż doładowań prepaid, sprzedaż kodów doładowujących liczniki energetyczne, a także realizację programów lojalnościowych.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w naszym kraju. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Kolporter jest właścicielem saloników prasowych i salonów Top-Press, a także sieci franczyzowej Traf Press.

Biuro Prasowe KolporteraRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kolporter Biuro Prasowe

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »