Firma » Biznes
Laury Magellana przyznane po raz czwarty!
Zobacz więcej zdjęć » |
Główną Nagrodę konkursu i tytuł Magellana Roku 2011, przyznawane za osiągnięcie, wydarzenie lub zjawisko mające istotny wpływ na życie gospodarczo-społeczne Polski otrzymali p. Zygmunt Solorz-Żak i p. Tobias Solorz za sfinalizowanie największej w 2011 roku transakcji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce, czyli zakup akcji i przejęcie kontroli nad operatorem sieci telefonii komórkowej Plus. Nagrodę w tej kategorii wręczał prof. Leszek Balcerowicz, Magellan Roku 2010, który był gościem specjalnym Gali i którego wykład rozpoczął uroczystość.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Nagrodę Debiut Roku 2011 odebrał p. Krzysztof Romaniak, dyrektor zarządzający firmy Hoven, za współtworzenie i szybki rozwój firmy oraz dojście w niespełna dwa lata do pozycji lidera rynku w montażu kolektorów słonecznych. Firma Hoven ma obecnie 100 pracowników w 6 oddziałach i 2 biurach. Działa na terenie 10 województw.
W kategorii Przedsiębiorca Roku 2011 zwyciężył p. Michał Pawlik, współzałożyciel sklepu internetowego www.morele.net, za osiągnięcie pozycji nr 1. e-sklepu komputerowego wśród sklepów prowadzących wyłącznie sprzedaż internetową oraz za pozyskanie inwestora MCI TechVentures na rozwój w przyszłości.
Laur w kategorii Menedżer Roku 2011 przyznano p. Andrzejowi Kowalczykowi, prezesowi Uzdrowiska Rabka, za skuteczną restrukturyzację uzdrowiska, zmodernizowanie bazy zabiegowej a przede wszystkim za przełamanie uzależnienia od NFZ poprzez zbudowanie własnej oferty sprzedaży (turystyka uzdrowiskowa, kosmetyki Solankowe Spa, gastronomia).
Za Osiągnięcie Pozazawodowe Roku 2011 wyróżniono p. Tomasza Owsiaka, dyrektora ds. finansowo-administracyjnych CH2MHill, inicjatora programu edukacji dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych z podstaw ekonomii, finansów i zarządzania: „Sezamie otwórz się”, realizowanego we współpracy ze stowarzyszeniem Pro Edukatione. W 2011 r. p. Tomasz Owsiak zdobył finansowanie z NBP dla tego programu.
Laureatem Lauru Magellana za Całokształt Osiągnięć Zawodowych został prof. dr hab. h.c. Jerzy Trzciniecki, wybitny polski metodolog w zakresie badań organizatorskich oraz organizacji procesu pracy, popularyzator teorii zarządzania.
Kandydatów w konkursie nominowało międzynarodowe jury w składzie:
- prof. Roman Niestrój, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
- prof. Jerzy Hausner, były Minister Pracy i Polityki Społecznej, członek Rady Polityki Pieniężnej,
- Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP „Lewiatan”,
- Frederic Amoudru, Dyrektor Generalny BNP Paribas na Polskę,
- Brian Tracy - jeden z najbardziej uznanych w świecie autorytetów w dziedzinie budowania osobistego i zawodowego sukcesu w oparciu o rozwój indywidualnych możliwości,
- Grzegorz Hajdarowicz, przedsiębiorca i producent filmowy (a od niedawna także wydawca),
- Marek Karabuła – Wiceprezes Zarządu PGNiG,
- dr Peter Stadelmann - COO Malik Management Zentrum/St. Gallen.
Mecenasem IV edycji Konkursu „Laury Magellana” była firma Malik Management ze Szwajcarii, światowy lider zaawansowanych i kompleksowych rozwiązań zarządczych dla firm i rządów, a partnerem strategicznym PGNiG.
Laureatami poprzednich edycji konkursu byli m.in.: przedsiębiorca, mistrz rajdowy, założyciel grupy Zasada Sobiesław Zasada, twórca i założyciel Alior Bank Wojciech Sobieraj, pomysłodawca prywatnego operatora pocztowego InPost Rafał Brzoska a także Katarzyna Rogowiec – mistrzyni paraolimpijska w biegach narciarskich (Turyn 2006). Tytuł Magellana Roku 2010 otrzymał prof. Leszek Balcerowicz.
O konkursie
„Laury Magellana” to nagrody za wyjątkowe dokonania w dziedzinie zarządzania i biznesu oraz wybitne osiągnięcia społeczne. Ideą konkursu jest poszukiwanie współczesnych Magellanów, którzy, podobnie jak słynny portugalski żeglarz i odkrywca, podejmują w życiu nieprzeciętne wyzwania i łącząc wizję z wytrwałością osiągają wybitne efekty. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Korporacja Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, która powstała w 2002r. z inspiracji stowarzyszeniami absolwenckimi znanych zachodnich szkół biznesowych. Jej zadaniem jest tworzenie aktywnego środowiska wyróżniających się absolwentów uczelni, wymiana doświadczeń oraz kontaktów, a także propagowanie standardów etyki zawodowej i dobrego imienia Alma Mater.
Nadesłał:
Korporacja UEK
|
Komentarze (0)