Dom » Architektura

Łazienka przyjazna dziecku

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być dostosowane do potrzeb wszystkich domowników- również tych najmłodszych. Warto zatem zadbać, by domowy salon kąpielowy zaprojektowany był z pomysłem oraz gwarantował bezpieczne użytkowanie znajdujących się w nim rozwiązań sanitarnych.

Zaprojektowanie łazienki przyjaznej dzieciom to zadanie wymagające przemyślenia kilku kluczowych kwestii. Ekspert z firmy TECE – Krzysztof Kaczmarek - podpowiada jak wyposażyć łazienkę, by również dla dziecka była ona funkcjonalna i przytulna.

Stymulujące kolory i kształty

Kolor ma istotne znaczenie, zarówno ze względów estetycznych, jak i edukacyjnych. Dzieci znacznie chętniej uczą się, gdy stymuluje się je wykorzystując kontrastujące ze sobą żywiołowe barwy. Fakt ten uwzględnijmy podczas aranżowania wnętrza domowej łazienki.

„Higieniczne rytuały warto połączyć z zabawą. Dzięki doborowi odpowiednich elementów łazienkowej armatury, salon kąpielowy może być zarówno elegancki, jak i pobudzający wyobraźnie. Wystarczy, że wprowadzimy do wnętrza trochę koloru. Zaakcentujmy za pomocą kolorów tylko konkretne miejsca lub urządzenia. Doskonałym pomysłem dla dzieci uczących się korzystania z toalety „dla dorosłych” będzie np. wybór przycisków spłukujących, których wymienne obudowy mają fantazyjne barwy. W ofercie TECE znaleźć można bogatą paletę wariantów kolorystycznych, od intensywnej mięty, energetycznej pomarańczy, głębokiej czerwieni aż po ciemny grafit. W zestawieniu ze złotymi, kremowymi lub stalowymi przyciskami pozwolą one stworzyć indywidualny, wyróżniający się na ścianie projekt. Okrągłe przyciski zaintrygują dziecko kształtem i kolorem. Dzięki temu nasze pociechy szybko nauczą się je obsługiwać. Nawiązaniem podkreślającym charakter i przytulność wnętrza mogą być ręczniki, wieszaki oraz dywaniki utrzymane w tym samym kolorze” – podpowiada Krzysztof Kaczmarek z firmy TECE.

Ceramika, która staje na wysokości zadania

Aby nasze pociechy mogły samodzielnie korzystać z domowej toalety warto zadbać, by ceramika znajdująca się w pomieszczeniu zaprojektowana była również z myślą o nich.

„Standardowo miska ustępowa zamontowana jest na wysokości ok. 43 cm od podłogi. Dzieciom znacznie wygodniej jest, gdy znajduje się ona na niższej wysokości. Łazienka, z której korzysta również dziecko może być zatem wyposażona w sedes z możliwością regulacji wysokości. Cieszący się dużą popularnością terminal WC TECElux firmy TECE wyposażony jest w system „m-Lift”, który zapewnia regulację wysokości ceramiki WC w zakresie 8 cm. Dzięki temu dzieci bez problemu będą mogły korzystać z tego samego terminala WC, co reszta domowników. Warto podkreślić, że urządzenie łączy w sobie cechy ekskluzywnej ceramiki, designerskiej stylistyki oraz zaawansowanej technologii. Dodatkowym atutem rozwiązania jest wyposażenie terminala w spłuczkę podtynkową, która może być uruchamiana za pomocą dotykowego elementu uruchamiającego. Takie rozwiązanie to przyszłościowa inwestycja. Z pewnością funkcja regulacji okaże się pomocna nie tylko dla dzieci, ale również, gdy w domu znajdują się osoby starsze lub niepełnosprawne” – mówi ekspert z firmy TECE


Posadzki bez barier


Projektanci wnętrz zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych coraz częściej sugerują zastosowanie stanowisk prysznicowych zamiast klasycznej wanny. Walory tego rozwiązanie docenią z pewnością dzieci.
„Innowacją, która na stałe wkroczyła na salony kąpielowe są odwodnienia liniowe. Umożliwiają one zaaranżowanie przestrzeni pod prysznicem w sposób dostosowany do potrzeb każdego członka rodziny.
Montaż odwodnienia liniowego ułatwia poruszanie się zarówno małym dzieciom, jak i osobom ograniczonym ruchowo. Usunięcie zbędnych progów, a co za tym idzie zachowanie jednego poziomu posadzki, zapobiega potknięciom oraz upadkom. Tak zaprojektowany prysznic będzie doskonałym miejscem zabaw. Położone na podłodze np. kolorowe maty „puzzle” zapewnią dziecku wygodę i radość z kąpieli. Co istotne, dostępne w ofercie firmy TECE odwodnienia liniowe są nie tylko praktycznym, ale i niezwykle estetycznym elementem wyposażenia każdej łazienki. Wybierając funkcjonalne rozwiązania z myślą o naszych dzieciach możemy stworzyć efektowne rozwiązanie aranżacyjne” – mówi ekspert z firmy TECE.

Łazienka przyjazna dziecku nie musi wiązać się z przeistoczeniem pomieszczenia w jego pokój zabaw. Umiar dekoracyjny oraz zastosowanie kilku użytecznych rozwiązań instalacyjnych wystarczą, by domowy salon kąpielowy był przytulnie i funkcjonalnie urządzony zarówno pod kątem najmłodszych, jak i pełnoletnich domowników.
 
"TECE" Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 61
 57-100 Strzelin
tece@tece.pl
www.tece.plPrzedsiębiorstwo "TECE" Sp. z o.o.  jest znanym producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości systemów instalacyjnych przeznaczonych do obiektów przemysłowych oraz budownictwa ogólnego. Obecnie grupa TECE posiada 20 własnych oddziałów i przedstawicielstwa handlowe w ponad 31 krajach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »