Dom » Architektura

Łazienkowy design inspirowany sztuką

Łazienkowy design inspirowany sztuką
Zobacz więcej zdjęć »
Odpowiednio dobrane elementy armatury, takie jak okrągłe i prostokątne przyciski spłukujące firmy TECE, harmonijnie wpisują się w styl geometryczny. Połączenie modnej stylizacji z wysoką funkcjonalnością produktów to propozycja dla wszystkich szukających niebanalnych aranżacji.

Znajomość kanonów piękna i artystycznego dziedzictwa z minionych wieków definiuje charakter współczesnej architektury i sztuki. Projektanci firmy TECE czerpiąc wzorce z zapoczątkowanego w VII wieku p.n.e stylu geometrycznego stworzyli kolekcję okrągłych i prostokątnych przycisków spłukujących. Ponadczasowa forma i estetyka wykonania sprawiają, że okrągłe przyciski TECEloop oraz prostokątne TECEsquare pozwolą wprowadzić do wnętrza domowej łazienki design inspirowany prawdziwą sztuką.


Klasyczna forma w nowej oprawie


Koła i kwadraty malowane na ceramice, ścianach oraz tkaninach przez Starożytnych odnaleźć można również w bardziej modernistycznym aranżu w XX-wiecznym malarstwie. Uniwersalność oraz powtarzalność geometrycznych figur stała się inspiracją także dla współczesnych projektantów wnętrz. Koła, kwadraty i prostokąty występują w deseniach na ścianach, na posadzkach, a nawet jako elementy armatury łazienkowej. W tej konwencji artystycznej utrzymane są również okrągłe i prostokątne przyciski spłukujące firmy TECE.  Dopracowane w szczegółach, wykonane ze szkła przyciski TECEloop intrygują zarówno kształtem, jak i zastosowanym surowcem. Obudowy dostępne w aż 13 inspirujących kolorach, począwszy od klasycznej bieli, kości słoniowej, srebrzystej szarości, po zdecydowane barwy kawowego brązu, szarego marmuru, niebiesko-szarego oraz czerni, doskonale łączą się z przyciskami w neutralnych odcieniach beżu, stali czy bieli. Tak kontrastowe zestawienia podkreślają indywidualny charakter projektu i w niewymuszony sposób urozmaicają wystrój domowej łazienki. Alternatywą dla odważnych kolorów i futurystycznych kształtów są prostokątne przyciski TECEsquare wykonane ze stali chromowanej, szczotkowanej lub polerowanej. Prezentują się one efektownie zarówno we wnętrzach, w których króluje ascetyczny, jak i bardzo nowoczesny wystrój.


Oprawa godna dzieła


We współczesnej sztuce, zabawa w operowanie barwą i kształtem nigdy się nie kończy. Niezadowolony z efektu prac artysta zawsze może poprawić swoje dzieło, nadając mu nowy, bardziej ekspresyjny lub stonowany wyraz. Podobny komfort przy aranżacji wnętrza łazienki zapewniają modułowe przyciski firmy TECE. Wystarczy wymienić obudowę zewnętrzna lub płytkę z przyciskami, by w prosty sposób zmienić dotychczasowy charakter dekoracji. Ponadto, specjalna ramka montażowa pozwala wyeksponować przyciski TECE w sposób najbardziej zbliżony do naszych preferencji. Przyciski TECEloop i TECEsquare mogą być zlicowane z powierzchnią ściany lub też - zamontowane bezpośrednio na jej powierzchni. Tak swoboda aranżacyjna zachęca do eksperymentowania i nieustannego ćwiczenie wyobraźni. Przyciski TECEloop i TECEsquare nie tylko rozbudzą nasz apetyt na zmiany – ale też nie pozwolą nam się nudzić i zachęcą do większej odwagi w tworzeniu aranżacji domowej przestrzeni.


Regularne kształty - koła i prostokąty - na przestrzeni wieków wielokrotnie były natchnieniem dla budowniczych, malarzy, architektów i projektantów wnętrz.  Geometryczna koncepcja aranżacji domowych pomieszczeń dotyczy również łazienki. Zaprojektowane przez firmę TECE modułowe przyciski spłukujące TECEloop nawiązując do klasycznych nurtów artystycznych pozwolą nam w efektowny sposób elementom użytkowym nadać również funkcję dekoracyjną.   

"TECE" Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 61
 57-100 Strzelin
tece@tece.pl
www.tece.plFirma "TECE" Sp. z o.o.  jest znanym producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości systemów instalacyjnych przeznaczonych do obiektów przemysłowych oraz budownictwa ogólnego. Obecnie grupa TECE posiada 20 własnych oddziałów i przedstawicielstwa handlowe w ponad 31 krajach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »