Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Leczenie zaćmy: jeden dzień i po problemie

Leczenie zaćmy jest obecnie szybkie i skuteczne. Po przeprowadzeniu stosowanych konsultacji lekarz decyduje o tym, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli tak, ustala się termin i wykonuje operację, która najczęściej odbywa się w systemie chirurgii jednego dnia.

Jeśli nie dojdzie do żadnych poważniejszych komplikacji i powikłań, pacjent może opuścić klinikę już godzinę po zabiegu. Na oko, które przeszło operację będzie nałożony opatrunek, który należy ściągnąć w domu. Tam również pacjent będzie dochodził do siebie. Współczesne metody leczenia znacznie odbiegają od tych, które stosowano w czasach głębokiego PRL-u. Usunięcie zaćmy jest szybkie i bezstresowe, a pacjent prawie natychmiast odzyskuje zdolność widzenia i może wrócić do normalnego życia.


Leczenie zaćmy w nowoczesnych klinikach


Sprzęt jaki wykorzystuje się przy leczeniu zaćmy jest bardzo nowoczesny. Umożliwia przeprowadzenie skutecznych i bezbolesnych operacji, a dzięki niewielkiej ingerencji w tkankę oka rekonwalescencja trwa stosunkowo krótko. Niedługo po zabiegu można wrócić do swoich normalnych obowiązków prywatnych oraz zawodowych. Do leczenia zaćmy wykorzystuje się różne metody w zależności od stopnia zaawansowania choroby. O tym, jaką technikę wybrać decyduje lekarz po przeprowadzeniu stosownych konsultacji z pacjentem, a także na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań wstępnych. Do usuwania zaćm miękkich najczęściej stosuje się technologię AquaLase, natomiast w przypadku zaćm twardych dobrą metodą jest OZIL, która minimalizuje energię ultradźwięków. Zastosowanie głowicy rozdrabniającej soczewkę skraca czas zabiegu.


Wylecz zaćmę, popraw jakość swojego życia


Wady wzroku znacznie utrudniają funkcjonowanie. Niepoprawne widzenie przeszkadza w codziennym życiu. Utrudnia wykonywanie pracy, a w niektórych wypadkach całkowicie blokuje rozwój zawodowy. Zakłóca również pełną aktywność u starszych osób, które nie czują się swobodnie, a niejednokrotnie potrzebują pomocy. Tymczasem wystarczy jeden prosty zabieg, by całkowicie pozbyć się problemu. Ważne jest jednak, by zająć się tym jak najwcześniej. Im dłużej będziemy zwlekać, tym trudniejsza będzie operacja, a rekonwalescencja potrwa więcej czasu. Przywrócenie pełnego widzenia pozwala na odzyskanie komfortu życia. Poprawia sprawność fizyczną i intelektualną co bezpośrednio przyczynia się do odzyskania radości życia.


Szybko i bezboleśnie...


Zabieg usunięcia zaćmy nie trwa długo i jest bezbolesny. Nad jego przebiegiem czuwa anestezjolog, który musi zapoznać się z dokumentacją medyczną jeszcze przed wykonaniem operacji. Tylko wtedy będzie w stanie zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe. Jenak w szczególnych przypadkach można także wykonać znieczulenie ogólne. Decyzję o tym, jaką metodę wybrać podejmuje anestezjolog po zapoznaniu się z historią chorób, wynikiem badania EKG oraz stanem fizykalnym.

 

Źródło: Klinika okulistyczna Spektrum - leczenie zaćmyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »