Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Legalni bukmacherzy w Polsce

Legalni bukmacherzy w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Rynek zakładów wzajemnych cieszy się rosnącą popularnością. Z danych NIK wynika, że w 2018 r. jego szacunkowo wartość wyniosła prawie 7,9 mld zł. Niestety nie każdy bukmacher online posiada licencję. Jak sprawdzić, czy dana firma działa zgodnie z przepisami?
Legalny bukmacher - jakie ma prawa i obowiązki?

Jeszcze kilka lat temu w przestrzeni online funkcjonowało kilkadziesiąt stron internetowych przyjmujących zakłady pieniężne przed turniejami sportowymi. Od 2017 r. – po wejściu w życie tzw. Ustawy hazardowej – wiele się zmieniło. Aby prowadzić tego typu działalność, trzeba uzyskać licencję Ministerstwa Finansów. Legalny bukmacher musi przestrzegać obostrzeń, m.in. odprowadzać podatki od obrotu w wysokości 12%. Obowiązują go również ograniczenia dotyczące promocji – np. nie może kierować swojego przekazu do osób niepełnoletnich czy też zachęcać do obstawiania dużych kwot.Co zrobić, aby otrzymać zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich?

Legalny bukmacher to status, który trudno uzyskać. Trzeba spełniać restrykcyjne warunki zapisane w Ustawie hazardowej. Należą do nich m.in. dysponowanie kapitałem zakładowym liczącym co najmniej 2 mln zł, konieczność prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki cywilnej. Oprócz tego akcjonariusze zobligowani są do przedstawienia dowodów potwierdzających, że ich kapitał firmowy pochodzi z wiarygodnych źródeł.

Obecnie w Polsce działa kilkanaście zarejestrowanych podmiotów. W celu dopisania się do listy Ministerstwa Finansów bukmacher online musi złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Następnie dokumenty weryfikuje się pod względem formalnym i merytorycznym. W sytuacji, gdy pojawią się wątpliwości lub kwestie wymagające dodatkowego doprecyzowania, wnioskodawca zostaje wezwany w celu udzielenia wyjaśnień.Legalni bukmacherzy – aktualna lista

Rejestr podmiotów z zezwoleniem na działalność zakładów wzajemnych prowadzi Departament Gier Losowych. Jeśli dany bukmacher online, pojawi się w tym zestawieniu, oznacza to, że spełnia wszystkie wymogi wypisane w Ustawie z 15. 12.2016 (Dz.U. 2017 poz. 88). Aktualnie na liście Ministerstwa Finansów znajdują się podmioty, takie jak:

 • E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., 
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.,
 • FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.,
 • STS S.A.,
 • TOTOLOTEK S.A.,
 • Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
 • TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o.,
 • BestBet Sp. z o.o.,
 • forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.,
 • Cherry Online Polska Sp. z o.o.,
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.,
 • BEM Operations Limited,
 • Polski Bukmacher Sp. z o.o.,
 • GO BET Sp. z o.o.,
 • Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.,
 • BetX Polska Sp. z o.o.,
 • eWinner Sp. z o.o.,
 • BetFan Sp. z o.o.,
 • SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.


Niezarejestrowany bukmacher online – dlaczego nie warto kupować u niego zakładów?

Przed obstawieniem zakładów wzajemnych warto sprawdzić, czy dany podmiot to legalny bukmacher. Współpracę ze spółką bez koncesji traktuje się jako przestępstwo skarbowe, za które grozi kara finansowa stanowiąca zwrot 100% wygranych kwot. Chcąc wybrać sprawdzoną i bezpieczną firmę, można przyjrzeć się ofercie prezentowanej na https://zaklady.ebetx.pl/legalny-bukmacher/Tekst nie stanowi reklamy zakładów bukmacherskich. Ma charakter wyłącznie informacyjny. Zakłady bukmacherskie w głównej mierze opierają się na szczęściu i nie dają gwarancji wygranej. Zakłady bukmacherskie nie są kierowane do osób poniżej 18 roku życia. Nie zalecamy traktowania ich jako sposób na łatwą wygraną, która może pomóc w problemach finansowych. Należy grać odpowiedzialnie wyłącznie u legalnych bukmacherów. Branie udziału w nielegalnych zakładach niesie ryzyko kar pieniężnych i odpowiedzialności karnej. Przepisy te w Polsce reguluje m.in. Ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. oraz Kodeks Karny Skarbowy. Należy pamiętać, że hazard uzależnia i może doprowadzić do problemów finansowych, rodzinnych, zawodowych czy zdrowotnych. Odradzamy pożyczanie środków na zakłady bukmacherskie czy wykorzystywanie środków przeznaczonych na sprawy codzienne. Zakłady bukmacherskie to rozrywka, a nie sposób na życie. Jeśli czujesz się uzależniony, skontaktuj się z lekarzem.

BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019 na okres 6 lat. Więcej informacji na: https://ebetx.pl/pl/info/18plus

--------------------------------------------------------

- Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych. 
- Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach
bukmacherskich, 
- Komunikat o posiadaniu zezwolenia przez podmioty urządzające zakłady
wzajemne
.

--------------------------------------------------------Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »