Dom » Budownictwo

Likwidacja barier architektonicznych...

Likwidacja barier architektonicznych...
Zobacz więcej zdjęć »
Żyjemy w ciągłym pośpiechu nie zauważając innych, praca – dom – rozrywka – wszystko to nas pochłania, zabierając wrażliwość oraz empatię.

Nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu, spacerów, zakupów w centrach handlowych, niestety nie wszyscy mają taki sam dostęp do tych pozornie błahych przyjemności. Bariery architektoniczne skutecznie odgradzają osoby niepełnosprawne, nie pozwalając im uczestniczyć w życiu społecznym. Brak odpowiednich zmian w architekturze budynków oraz miast, uniemożliwia poruszanie się środkami komunikacji miejskiej oraz korzystania z wielu ulg.


Brak odpowiednich ustaw, nakładających obowiązek na spółdzielnie, właścicieli budynków na dostosowanie budynków dla osób niepełnosprawnych powoduje zaniedbania w tej kwestii.

Jak poruszać się na wózku, gdy wokoło pełno krawężników, schody, wysokie progi, stopnie przed wejściem do budynku, brak podjazdów, brak poręczy. Jak funkcjonować gdy nie można wyjść z własnego domu ?

Droga jaką osoby niepełnosprawne muszą pokonać aby wkroczyć w normalne życie jest niezwykle wyczerpująca oraz niełatwa. Likwidacja barier architektonicznych powinna rozpocząć się od dostosowania mieszkania osoby niepełnosprawnej. Często za wysoko zamontowane włączniki światła, wysokie blaty, kuchenki oraz okna, za wąskie drzwi, brak windy, brak uchwytów w łazience są prawdziwą zmorą.

Firma FHU Bilans Andrzej Dzienniak już od 13 lat wykonuje remonty budowlane, mające na celu likwidację barier architektonicznych. Wykonujemy remont całego mieszkania, aby było przystosowane dla osoby niepełnosprawnej. Powiększymy drzwi, zamontujemy windę, w łazience położymy posadzkę antypoślizgową, zamontujemy wszelkie sprzęty na wyznaczonej wysokości oraz zamontujemy poręczę dla zachowania bezpieczeństwa.

W całym domu zlikwidujemy progi, gniazdka zamontujemy na odpowiedniej wysokości, blaty w kuchni oraz szafki dopasujemy aby osoba niepełnosprawna miała swobodny do nich dostęp.

Likwidacja barier jest możliwa ale z pomocą innych dlatego też jesteśmy do Państwa dyspozycji. Po więcej informacji zapraszamy na nasza stronę www.fhubilans.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ivona

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »