Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Łódź Miastem Kobiet

Łódź Miastem Kobiet
Zobacz więcej zdjęć »
Kobieca ofensywa – rusza projekt Łódź Miastem Kobiet

Przed nami pierwszy gwizdek, który zainauguruje gorący kobiecy czerwiec w Łodzi. W piątek 8 czerwca rozpocznie się projekt Łódź Miastem Kobiet. Przed nami wydarzenia kulturalne, sportowe, warsztaty, spotkania, oferty specjalne, targi i rajd samochodowy. Jakie atrakcje czekają na panie w pierwszej kolejności?

Emocjonujące rozgrywki sceniczne

Podczas pierwszego tygodnia projektu nie zabraknie okazji do spotkań z kulturą. Inauguracją serii atrakcji będzie premiera spektaklu „Honeymoon” Gabriela Barylli, która odbędzie się 8 czerwca o godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Natomiast o godz. 19:15 w Teatrze Nowym odbędzie się pokaz przedpremierowy „Kwartetu” Heinera Müllera – sztuka będzie wystawiana także 9 i 10 czerwca o godz. 19:15. W niedzielę, 10 czerwca na deskach Teatru Nowego zagości także Ewa Kasprzyk w roli „Super Susan”.

Dla kochających kino interesującą propozycję przygotowało Muzeum Kinematografii. Podczas pokazów będzie można poznać bliżej sylwetki słynnych kobiet, które zmieniły bieg historii. 12 czerwca zaprezentowany zostanie film „Coco Chanel” w reżyserii Anne Fontaine, a 13 czerwca wybierzemy się w podróż „Śladami Marii Skłodowskiej- Curie” podczas filmu w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego. Dodatkowo podczas wieczorów filmowych nadarzy się okazja, aby przyjrzeć się dokonaniom młodych łódzkich twórczyń animacji. Obejrzymy m.in. „Miraż” Izumi Yoshidy oraz „Miasto płynie” Balbiny Bruszewskiej. Spotkania z kobiecym kinem rozpoczną się o godz. 18:00, wstęp jest bezpłatny.

Dla tych, którzy kibicują literaturze organizatorzy przygotowali Wieczór Miłośników Książek, podczas którego będzie można poznać Karinę Wojciechowską, byłą Miss Polonia, autorkę książki „Niebo usłane grzechami” oraz autorki książki „M do kwadratu”: Monikę Sawicką i Monikę Kamieńską. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych.

Nie siedź na ławce rezerwowych

Organizatorzy projektu Łódź Miastem kobiet pomyśleli także o potrzebach ciała. 9 czerwca Centrum Zajęć Pozaszkolnych zaprasza na wycieczkę rowerową po Lesie Łagiewnickim, natomiast następnego dnia chętne panie mogą sprawdzić swoje siły uczestnicząc w XI Rekreacyjnym Biegu Kobiet, który wystartuje o 11:00 z MOSiR ORW „Arturówek" przy ulicy Skrzydlatej 75 (rejestracja uczestników odbędzie się przed startem, w godz. 10:00 – 11:00). W biegu mogą wziąć udział także mężczyźni, wspierając rywalizujące ze sobą kobiety. Bieg będzie okazją nie tylko do wzmocnienia kondycji przed latem, ale też do spotkania jednaj z najwybitniejszych lekkoatletek w historii polskiego sportu – pani Ireny Szewińskiej.

Natomiast szansę, by z zawodniczki przeobrazić się w kibica stworzy X Jubileuszowa Spartakiada Amazonek Regionu Łódzkiego. Do podziwiania zmagań pań w tych zawodach organizatorzy zapraszają 9 czerwca do MOSiR „Arturówek" przy ulicy Skrzydlatej 75.

Czas na trening kreatywności

Podczas pierwszego tygodnia projektu nie zabraknie wydarzeń mocno związanych z kobiecą kreatywnością, odkrywaniem uśpionych pasji i talentów. Warsztaty, panele i odczyty to oferta dla pań stawiających na rozwój osobisty. Źródłem licznych inspiracji będzie „Happening Street” - wydarzenie, które odbędzie się 10 czerwca w godz. 10:00 – 18:00 na Rynku Manufaktury. Przewidziano pokazy w rytmie hawajskiego tańca hula, brzmienie zachodnioafrykańskich bębnów, przedstawienie dla dzieci, prezentacje tańca współczesnego, pokazy mody, podczas których na wybiegu wystąpią Miss Polski Ziemi Łódzkiej oraz wiele innych atrakcji.

W kalendarz warto wpisać także propozycję przygotowaną przez Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, czyli warsztaty „Nie zapomnij o piłce, ale zajmij się też sztuką!” (terminy na www.lodzmiastemkobiet.pl), podczas których uczestniczki będą zachęcane do rozwijania zdolności manualnych i aktorskich. Interesującym punktem jest także odczyt przygotowany przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne pod tytułem „Muza czy niewolnica? O miejscu i roli kobiety w społeczeństwie antycznej Grecji", który odbędzie się we wtorek 12 czerwca. Warto wybrać się również na trening asertywności i samoobrony pod okiem instruktora z Komendy Miejskiej Policji 14 czerwca podczas warsztatów „Silna płeć” (od 16:30 do 18:00).

Zwieńczeniem kulturalnej uczty będą wernisaże. Przed nami wystawa Aldony Zając (od 8 czerwca, AOIA) i Agaty Otulskiej, która zaprezentuje cykl pod tytułem „Miasto kobiet” (od 12 czerwca, Galeria 87 Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą). Natomiast 14 czerwca Beata Szwed „przypomni o ogrodach” podczas swojego pikniku artystycznego i towarzyszących mu warsztatów malarskich. Ponadto, przez cały tydzień będzie można odwiedzać wystawę fotografii artystki znanej pod pseudonimem Keymo w Galerii FF działającej przy Łódzkim Domu Kultury.

Czerwona kartka dla wysokich cen

Wzięcie udziału w tak wielu wydarzeniach wcale nie musi okazać się kosztowne, ponieważ wstęp na większość z nich jest bezpłatny. Dodatkowo, partnerzy projektu Łódź Miastem Kobiet postanowili zadbać o dobrą kondycję kobiecych portfeli i zaproponowali im zniżki dostępne na hasło, które pojawi się już 8 czerwca na stronie www.lodzmiastemkobiet.pl. Również na stronie znajduje się pełna lista instytucji oferujących rabaty, należą do nich m.in. Teatr Nowy, Teatr im. Jaracza, Aquapark FALA, Good Time Day Spa, Pracownia Urody SPA, Klubokawiarnia Różowe Okulary, Szyfoniera, Studio Hangar, Restauracja SOFA, sklep e-bookowo.pl.

Specjalną ofertę rabatową dla Pań przygotował także Port Łódź – 13 czerwca w ramach Dnia Wielkich Okazji czekają na nie atrakcyjne promocje i oferty specjalne w wybranych sklepach centrum. Pełna lista dostępnych rabatów pojawi się przed wydarzeniem na stronie www.portlodz.pl.

Zapraszamy na stronę internetowa projektu

Informacje na temat wydarzeń, warsztatów, atrakcji i ofert specjalnych w ramach projektu Łódź Miastem Kobiet znajdują się na stronie internetowej www.lodzmiastemkobiet.pl. Zapraszamy na stronę po informacje na temat szczegółów wydarzeń oraz hasła uprawniające do rabatów oferowanych przez partnerów projektu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Katarzyna Rąkowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »