Firma » Biznes
Łódzkie pluszaki świecą przykładem
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Zawdzięczamy to zaangażowaniu znanych łodzian, którzy napisali i nagrali bajki o niezwykłych pluszakach IKEA. Pluszakach, które obecnie pomagają dzieciom z całej Łodzi.
Raport opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to coroczne podsumowanie zaangażowania firm w działania CSR w danym roku. IKEA Łódź została doceniona za zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.
W projekcie „Każdy pluszak to historia” udział wzięli znani łodzianie
i mieszkańcy Łodzi m.in. Prezydent Hanna Zdanowska, Artur Partyka, zespół Blue Cafe. Napisali oni i nagrali bajkę o jednym z pluszaków IKEA, aby zachęcić do pomocy dzieciom. Celem była zbiórka jak największej ilości pluszowych maskotek, które trafiły do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Po nagraniu 25 bajek powstał bezpłatny audiobook na stronie www.dzieciakipluszaki.pl. Limitowaną edycję płyt z bajkami otrzymali wszyscy ci, którzy w przedświąteczny weekend wrzucili nowego pluszaka IKEA do specjalnej urny za kasami sklepu. W sumie udało się zebrać rekordową ilość pluszaków – 1 615, a audiobook z bajkami pobrano 4 500 razy.
- Docenienie naszej akcji jeszcze bardziej motywuje nas do działania. Dla dziecka, którego stan zdrowia wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej, podróż karetką w otoczeniu ekipy ratowniczej i sprzętu medycznego bywa olbrzymim stresem, który warto zniwelować, choćby przez wręczenie pluszaka. Mamy nadzieję, że te 1 615 pluszaków, które udało nam się zebrać, pomagają dzieciom przetrwać ciężkie dla nich chwile. W tym roku stawiamy przed sobą kolejne cele i zrobimy co w naszej mocy, by kolejny rekord został pobity - mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź
Nadesłał:
Katarzyna Rąkowska
|

Puste biura to mit? Pracownicy wrócili, ale potrzeba zmian, by ich zatrzymać
Cieplejszy i oszczędny dom z dofinansowaniem. Jak zdobyć wsparcie na termomodernizację w 2026 roku?
Nowy system Mesh Wi-Fi 7 Whole Home marki Tenda
Grecki serial „Save me” opowie o wielkich tajemnicach niewielkiego miasteczka
Rynek oprogramowania do zarządzania biurami jest warty miliardy dolarów
Komentarze (0)