Firma » Bankowość

Lojalny klient dostanie więcej

Lojalny klient dostanie więcej
Zobacz więcej zdjęć »
Instytucje finansowe kuszą nowymi lokatami i kontami osobistymi. Wprowadzają do oferty produkty antybelkowe, nowe rodzaje rachunków oraz lokaty z rosnącym oprocentowaniem. Na największe zyski mogą oczywiście liczyć najbardziej aktywni klienci.

Regularne zasilanie konta jest nagradzane wyższym oprocentowaniem, a otworzenie rachunku umożliwia skorzystanie z dodatkowego pakietu usług.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aktywnych klientów premiuje na przykład Lukas Bank. W jego ofercie znalazła się Lokata z Plusem, której oprocentowanie jest wyższe o 0,4 p.p. od standardowego depozytu i wynosi: 5% (dla lokaty na 6 miesięcy) lub 5,5% (dla lokaty rocznej). Oprocentowanie lokaty wzrośnie dodatkowo o 0,1 p.p., jeżeli klient założy ją przez Internet lub telefon. Minimalna kwota Lokaty z Plusem wynosi 1 tys. zł, maksymalna natomiast 15 tys. zł. Aby założyć nowy depozyt, należy posiadać konto osobiste z regularnymi wpływami. W przypadku klientów z Kontem Klasycznym (dawnym Kontem Wygodnym) wpływy te powinny wynosić 1.200 zł, a przy e-Koncie oraz LUKAS e-Koncie PLUS (dawnym e-Koncie PRO) - 2 tys. zł. Lokatę z Plusem będą mogły założyć również osoby, które zdecydują się otworzyć konto i zadeklarują comiesięczne wpływy w podanych wyżej kwotach.

O swoich klientach nie zapomina także Deutsche Bank, proponując im w lutym sporo depozytowych nowości. Na początku lutego bank wprowadził do oferty 3- i 6- miesięczne lokaty db Pełny Zysk z codzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie depozytu na 3 miesiące wynosi 4,86%, produkt 6- miesięczny gwarantuje natomiast 4,455% w ujęciu rocznym. Odpowiada to stawkom lokat tradycyjnych (podlegających opodatkowaniu od zysków kapitałowych) w wysokości odpowiednio: 6% oraz 5,5% w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi 5 tys. zł, a w celu uniknięcia podatku Belki kwota maksymalna nie powinna przekroczyć 18 tys. zł. Nowe lokaty można otworzyć zarówno w oddziałach banku, jak i za pośrednictwem serwisu telefonicznego oraz internetowego. Aby założyć lokatę, należy posiadać konto osobiste w Deutsche Banku. Lokata db Pełny Zysk jest odnawialna, przy czym oprocentowanie w momencie odnowienia będzie zgodne z warunkami obowiązującymi na dzień odnowienia. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty odsetki nie zostaną naliczone, a klient otrzyma tylko wpłacony kapitał.

Wprowadzenie „atybelek" na początku lutego to nie jedyna propozycja, z jaką ostatnio wyszedł do klienta Deutsche Bank. Tydzień później zmodyfikował bowiem ofertę kont osobistych, tworząc powiązane z rachunkami pakiety usług. Na nową ofertę kont składa się obecnie siedem rozwiązań: konto dla młodzieży db Smart; internetowe konto dbNET, uniwersalne konto db Open, konto db Koneser - dla klientów powyżej 50. roku życia, db Life przeznaczone przede wszystkim dla zaciągających kredyty hipoteczne, db Investor - dla zainteresowanych produktami inwestycyjnymi oraz dedykowany klientom bankowości prywatnej db Elite. Posiadacze czterech pakietów: dbNET, db Life, db Invest oraz db Elite mogą bez opłat wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie, a sieć krajowych bankomatów dostępna jest bezpłatnie dla korzystających z pakietu db Koneser. Dla posiadaczy trzech pakietów: db Life, db Invest i db Elite przygotowana została natomiast specjalna oferta kredytowa, w tym także kredytu hipotecznego. Klienci, którzy zdecydują się na pakiet db Invest i db Elite, mogą z kolei liczyć na preferencyjne warunki zakupu produktów. Konta: db Smart, db Open, db Life, db Invest oraz db Koneser można otworzyć w oddziałach Deutsche Bank PBC. dbNET dostępny jest tylko przez internet, natomiast db Elite w Regionalnych Centrach Inwestycyjnych Deutsche Bank PBC.

Do produktów Allianz Bank Polska dołączyła z kolei 12- miesięczna lokata z rosnącym oprocentowaniem. Wzrasta ono w kolejnych miesiącach trwania depozytu - od 3,45% w skali roku w pierwszym miesiącu oszczędzania, do 8% w ostatnim. Średnie oprocentowanie produktu wynosi 5,47% w ujęciu rocznym. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty klient otrzyma odsetki naliczone w każdym pełnym okresie miesięcznym, który upłynął przed momentem rezygnacji z depozytu. Lokatę z rosnącym oprocentowaniem można założyć w oddziale banku, przez telefon lub serwis bankowości internetowej. Minimalna kwota produktu wynosi 3 tys. zł.

Nową propozycję dla klientów ma również Bank Millenium. Wprowadził do oferty dwuletnią lokatę o stałym oprocentowaniu na poziomie 6% w skali roku. Minimalna kwota Lokaty Wyjątkowej to 1 tys. zł, a produkt można założyć w oddziałach banku oraz za pośrednictwem bankowości telefonicznej.

Justyna Niedzielska

ekspert ds. finansów osobistych portalu Inwestycje.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »