Firma » Finanse

Lokaty internetowe - nowość czy standard?

Lokaty internetowe - nowość czy standard?
Zobacz więcej zdjęć »
Bankowość wkroczyła w XXI wiek. Postęp technologiczny sprawił, że coraz więcej spraw załatwiamy korzystając z internetu: możemy zarządzać rachunkiem osobistym, wziąć kredyt czy założyć lokatę. Banki, chcąc podążać za oczekiwaniami swoich klientów, ograniczają formalności, których muszą dokonać.

Lokata uruchamiana przez sieć ma wiele zalet. Podejmując decyzję, który produkt wybrać, możemy zdać się na ranking lokat. Dzięki niemu zaoszczędzimy czas: zamiast sprawdzać aktualne oferty na stronach internetowych poszczególnych banków, mamy możliwość porównania lokat w jednym miejscu. Ranking lokat ma przejrzystą formę, przedstawia czytelnie wszystkie najważniejsze dane, w tym porównanie lokat pod względem ich oprocentowania. Po podjęciu decyzji, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza, nie musimy udawać się do oddziału banku, aby tam podpisać umowę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Lokatę otworzymy za pomocą kilku kliknięć. Formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Najczęściej potrzebne są tylko najważniejsze dane osobowe i adresowe. Po zakończeniu całej procedury, otrzymujemy e-mail zawierający szczegółowy opis wybranej lokaty, między innymi: okres jej trwania, kwotę i numer konta, na który należy dokonać wpłaty zadeklarowanej we wniosku sumy. Gdy dokonamy przelewu i zostanie on zaksięgowany, na adres e-mail dostajemy potwierdzenie otwarcia lokaty. Niewątpliwym plusem jest również to, że w większości banków do otwarcia lokaty przez internet, nie potrzeba mieć konta w danym banku. Wystarczą tylko chęci do zainwestowania oszczędności.

Niektórzy obawiają się, że zakładanie lokaty przez internet jest niebezpieczne. Martwią się, że wpłata zostanie wykonana nie na konto banku, tylko na konto hakera lub ktoś „przechwyci" dane podawane we wniosku o uruchomienie lokaty. Jeśli tylko korzystamy ze sprawdzonej strony i bierzemy pod uwagę tylko najlepsze oferty lokat bankowych w 2013 roku - obawy te są bezpodstawne. Musimy też pamiętać, że kiedy tylko pojawią się w nas jakiekolwiek obawy, możemy skorzystać z infolinii danego banku i potwierdzić, że operacja, której dokonujemy jest dla banku widoczna.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

abtarasew1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »