Technologie » Internet

Lokaty przynoszą w końcu realny zysk, a banki kuszą premiami za założenie konta

Lokaty przynoszą w końcu realny zysk, a banki kuszą premiami za założenie konta
Zobacz więcej zdjęć »
Tak dobrej sytuacji dla osób, które trzymają swoje pieniądze w bankach, nie było od dawna. Niska inflacja i relatywnie wysoki poziom stóp procentowych sprawiły, że po długiej przerwie lokaty bankowe znów przynoszą realne zyski. Dodatkowo banki prześcigają się w walce o nowych klientów. Aż 12 na 13 b

Mulitporównywarka produktów finansowych i ubezpieczeń rankomat.pl regularnie śledzi sytuację na rynku lokat i kont bankowych*. Jej eksperci sprawdzili aktualnie obowiązujące oferty banków w tym zakresie. Wnioski płynące z tej analizy są pozytywne dla klientów: tak dobrze w zakresie atrakcyjności oferty dla osób, które decydują się na trzymanie pieniędzy w bankach, nie było od dawna. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- W ostatnim czasie polskie banki notują najwyższe w historii zyski. Mogłoby się wydawać, że nie są to dobre informacje dla klientów. Faktycznie, jeśli chodzi o kredytobiorców, to z uwagi na wysokie stopy procentowe, nie znajdują się oni w najlepszej sytuacji. Natomiast klienci depozytowi, czyli posiadacze kont i lokat bankowych, mają ostatnio powody do zadowolenia. Niska inflacja i wysokie stopy powodują, że na lokatach w końcu się nie traci. Dodatkowo  dzięki dobrej koniunkturze banki mają budżety na pozyskiwanie nowych klientów i proponują atrakcyjne promocje m.in. za założenie konta osobistego lub konta oszczędnościowego - mówi Kamil Trembacz, analityk ds. produktów finansowych w rankomat.pl.

Lokaty przynoszą realne zyski

Dobrą sytuację na rynku lokat bankowych potwierdzają dane Narodowego Banku Polskiego, zgodnie z którymi od początku bieżącego roku średnie oprocentowanie depozytów (trwających od 3 do 12 miesięcy) utrzymuje się na stabilnym poziomie. Na najwyższe oprocentowanie lokat mogą obecnie liczyć klienci, którzy odłożą swoje pieniądze na pół roku lub rok. Nie brakuje również atrakcyjnych lokat i kont oszczędnościowych na okres 3-miesięczny. Średnie oprocentowanie lokat wynosi 4,3%, a najwyższe jest dla depozytów półrocznych: średnio 4,5%.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »