Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Lotnisko przyjazne dzieciom

Lotnisko przyjazne dzieciom
Zobacz więcej zdjęć »
Wspaniała, pełna przygód zagraniczna wycieczka to jeden z ciekawszych pomysłów, jakie można zrealizować z okazji Dnia Dziecka. Wrocławskie lotnisko dba o to, by najmłodsi pasażerowie już na początku swojej podróży bawili się świetnie, a na lotnisku czuli komfortowo.

Wrocławskie lotnisko szacuje, że w związku z rozpoczęciem sezonu urlopowego liczba dzieci, która wraz z rodzicami będzie korzystała z oferty nowego terminalu, w najbliższych tygodniach, znacznie się zwiększy. - Z tej okazji, w hali odlotów, udostępniamy maluchom specjalną strefę zabaw - mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Kids Play, czyli strefa dla dzieci jest niezwykle kolorowa i można powiedzieć odlotowa. Zaaranżowana w kosmicznym klimacie daje przedsmak niezapomnianej podróży. W centralnej części Kids Play znajduje się rakieta ze zjeżdżalnią. Strefa zabaw wyposażona została też w drabinki, tunel, wygodne i miękkie siedziska oraz lotniskowe kolorowanki, czyli wszystko, czego potrzebują mali pasażerowie, by umilić sobie czas. - W strefie zamkniętej, już po odprawie, czeka się na lot zazwyczaj około godziny. Dla dorosłych pasażerów to nie problem, bo mogą w tym czasie zrobić zakupy w sklepie wolnocłowym, zjeść coś w bistro czy w spokoju poczytać prasę. Dzieciom trudniej wysiedzieć tyle czasu, więc taka strefa jest doskonałym rozwiązaniem - dodaje.

Kids Play to nie jedyne rozwiązanie wprowadzone na wrocławskim lotnisku specjalnie zmyślą o najmłodszych pasażerach. Do dyspozycji rodziców są również specjalne pokoje, w których można w kameralnych warunkach przebrać dziecko. - Podróżowanie z dziećmi często nie jest łatwe, dlatego na lotnisku dbamy, by jej początek był jak najprzyjemniejszy. Czy to w strefie zabaw, czy też podczas posiłku w jednej z lotniskowych restauracji lub bistro, gdzie w menu znajdują się również dania dla najmłodszych - mówi Monika Półtorzycka-Jon. Przez cały rok w porcie prowadzona jest też działalność edukacyjna. - Organizujemy wycieczki dla przedszkoli, szkół, czy ośrodków wychowawczych. Podczas zwiedzania terminalu mali mieszkańcy regionu mogą obejrzeć nowoczesny obiekt i dowiedzieć się szczegółów na temat pracy na lotnisku - mówi Monika Półtorzycka-Jon.

O dzieci lotnisko zadba szczególnie pierwszego  czerwca. - To oczywiste. W Dniu Dziecka będą one najważniejszymi pasażerami. Z tej okazji w strefie Kids Play organizujemy specjalny konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami - dodaje. Zabawa będzie trwała przez cały dzień, a główną nagrodą są talony na zakupy w sklepie z zabawkami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »