Gospodarka » Bezpieczeństwo

LOTOS dostarczy paliwa dla Shella

LOTOS dostarczy paliwa dla Shella
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa LOTOS S.A. zawarła z Shell Polska Sp. z o.o. umowę dotyczącą sprzedaży paliw płynnych. Jej szacunkowa wartość wynosi 860 mln zł.

Porozumienie, które zawarto 3 grudnia br., obowiązuje przez cały przyszły rok. W jego ramach LOTOS dostarczy polskiej sieci stacji Shell benzynę bezołowiową oraz olej napędowy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Również w minionym roku Grupa LOTOS S.A. zawarła umowę na dostawy paliw płynnych z Shell Polska. Jej szacunkowa wartość wynosiła ok. 380 mln zł. Umowę zawarto na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2008 r.

21 listopada br. LOTOS podpisał kontrakt dotyczący sprzedaży paliw płynnych dla sieci Statoil Poland. Umowę zawarto na lata 2009-2011, z możliwością jej przedłużenia do końca 2013 r. Szacunkowa wartość transakcji wynosi 7 mld złotych.

Grupa LOTOS jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy LOTOS S.A. (spółka matka, zarządza rafinerią w Gdańsku), LOTOS Czechowic, LOTOS Jasła i firmy wydobywczej Petrobaltic wchodzi 14 spółek córek spod znaku LOTOS. Zatrudnienie w grupie kapitałowej na koniec września 2008 r. wyniosło 4864 osób. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy LOTOS po trzech kwartałach 2008 r. przekroczył 12,5 mld zł i były wyższe niż porównywalne dane z analogicznego okresu ubiegłego roku o ponad 37%. Skonsolidowany zysk netto koncernu z działalności kontynuowanej po 9 miesiącach tego roku to blisko 478 mln zł. Moce przerobowe rafinerii w Gdańsku wynoszą 6 mln ton ropy naftowej rocznie. Udział Grupy LOTOS w rynku paliw po 8 miesiącach 2008 r. osiągnął poziom 24,3% i wzrósł o 3,4% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. W 2007 r. Grupa LOTOS sprzedała ponad 7,1 mln ton produktów, z czego ponad 4,6 mln ton stanowiły paliwa (benzyny, olej napędowy oraz lekki olej opałowy). W ramach zaktualizowanej strategii, opublikowanej w czerwcu 2008 r., Grupa LOTOS planuje do 2012 r. m.in. wzrost przerobu ropy naftowej w gdańskiej rafinerii do 10,5 mln ton rocznie, uzyskanie bezpośredniego dostępu do złóż za granicą oraz wzrost udziału w krajowym rynku paliw do 30%.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »