Kultura, sztuka » Kultura

"Łowcy niewolników" – tego w telewizji jeszcze nie było

Październik w Tele5 obfituje w liczne nowości serialowe i filmowe. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, na antenie Tele5, zostanie wyemitowany fabularny serial koreański „Łowcy niewolników”.

Tele5 zaprezentuje od 4 października (od poniedziałku do środy o godz. 23:10) najnowszy i wielokrotnie nagradzany serial koreański, „Łowcy niewolników”.

Serial utrzymany jest w konwencji koreańskiej dramy. Dramy produkowane są głównie dla koreańskiej widowni, ale wiele z nich stało się popularnych również w innych krajach Azji, przyczyniając się do tzw. koreańskiej fali.

Serial „Łowcy niewolników” oparty jest na historii Korei.  Jego „mocne strony” to przede wszystkim szybka akcja oraz efekty specjalne. Nie zabraknie w nim także wątków miłosnych. Łączy w sobie gatunki tj. melodramat, akcja, dramat historyczny. Jest to jeden z droższych projektów KBS w roku 2009. 24 odcinki kosztowały około 16 milionów dolarów. Serial miał premierę w Korei zaledwie kilka miesięcy temu w prime time największej koreańskiej stacji telewizyjnej.

Piotr Borys- dyrektor programowy Tele5, tak tłumaczy decyzję dotyczącą emisji serialu: „Ten serial zachwycił mnie od razu jak go zobaczyłem. Ma interesującą fabułę, jest świetnie zagrany, ma bardzo dynamiczne sceny walk, ale też i bardzo wzruszające momenty.”

„Niezwykle ciekawy dla polskiego widza będzie z pewnością cały kontekst kulturowy średniowiecznej Korei, jestem pewien, że wielu widzów zainteresuje ta tematyka.”- dodaje.

„Wierzę, że serial nie będzie stanowił tylko ciekawostki telewizyjnej, ale przyciągnie szeroką grupę widzów. Stacja Tele5 nadal odważnie poszukiwać będzie najlepszych i najbardziej ciekawych pozycji rozrywkowych z rynków, które dotychczas jako nieznane szybko zdobywają uznanie i sukcesy na całym świecie. Wraz z nowościami programowymi, odpowiadając na oczekiwania widzów i standardy najwyższych jakości, stacja Tele5 już wkrótce zwiększy znacząco szerokość pasma na transponderze satelitarnym, co zdecydowanie wpłynie na jakość emisje programów”- mówi dyrektor marketingu- Robert Kosobucki. 

Co więcej, swoją emisję w październiku będzie miał także serial nowozelandzki „Sekta” (The Cult, 2009) (od 07.10.10. w czwartki i piątki o 21:55) oraz brytyjski „Wypadek” (Collision, 2009) (od 16 października w soboty i niedziele o 21:55).

Serial „Sekta” opowiada o dramatycznej walce rodziny i przyjaciół, a w niektórych przypadkach również samych członków sekty, o odzyskanie wolności. „Wypadek” to natomiast historia zbiegających się losów uczestników wypadku oraz związane z nim śledztwo.

W październiku nie zabraknie w Tele5 także licznych premier filmowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

drejmer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »