Dom » Nieruchomość

Luksusowe inwestycje w nadmorskich kurortach – czy to się opłaca?

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, dywersyfikacji ulega również oferta na rynku nieruchomości. Popularność zyskują nieruchomości klasy premium na wynajem, kierowane do osób z wolnymi aktywami, które chcą zainwestować w luksusowy lokal, zapewniający stały, comiesięczny zysk.

Według raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce” rynek nieruchomości luksusowych w 2018 roku charakteryzował się stabilnym wzrostem. Największa liczba apartamentów znajduje się w Warszawie, ale równie dużym zainteresowaniem cieszą się takie lokalizacje, jak: Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto.  W związku z zauważalną – i wciąż rosnącą popularnością nadmorskich kurortów - rynek luksusowych nieruchomości nad polskim wybrzeżem staje się dla prywatnych inwestorów atrakcyjną formą lokowania kapitału. Przykładem takiej inwestycji jest kompleks pięciu apartamentowców - Wave Apartments - powstający przy międzyzdrojskiej plaży. 

Nadmorskie kurorty w trendzie!

Z raportu firmy doradczej EY "Analiza segmentu luksusowych nieruchomości wielorodzinnych w wybranych aglomeracjach miejskich na świecie i w Polsce” wynika, że nadmorskie kurorty, ze względu na swoją popularność, stwarzają dobre warunki do rozwoju rynku nieruchomości klasy premium. Doskonałym przykładem jest północno-zachodnia Polska, która przyciąga nie tylko rodzimych turystów, ale też tych zza zachodniej granicy. I tak, w ciągu ostatnich czterech lat, wzrost inwestycji klasy premium w Świnoujściu wyniósł 64 proc. a w Kołobrzegu 30 proc[1]. Wyniki pokazują, że Wybrzeże Bałtyckie jest lokalizacją z ogromnym potencjałem inwestycyjnym - szczególnie dla osób, które rozważają zakup nieruchomości na wynajem.

Nieruchomość luksusowa, czyli jaka?

Mówiąc dziś o nieruchomości luksusowej, mamy na myśli lokal, który wyróżnia się nie tylko ceną, jakością wykończenia czy lokalizacją, ale także architekturą, designem oraz udogodnieniami, znajdującymi się w obrębie nieruchomości. Jedną z takich inwestycji jest kompleks pięciu apartamentowców – Wave Apartments, realizowany przez Green House Development w sercu Międzyzdrojów.

Klienci, którzy decydują się na zainwestowanie w nieruchomość klasy premium, patrzą na nią kompleksowo – zwracając uwagę na atrakcyjność inwestycji oraz dokładnie analizują model biznesowy. Współcześni inwestorzy, zanim ulokują swój kapitał, mówią deweloperowi - „sprawdzam” - i chcą doświadczyć oferowanego luksusu jeszcze przed zakupem nieruchomości na wynajem. Dlatego otworzyliśmy showroom inwestycji Wave Apartments, w którym inwestor może zobaczyć, czym wyróżnia się inwestycja i jakiej jakości może się spodziewać po odebraniu kluczy do lokalu – mówi Wioleta Lipska, dyrektor marketingu Green House Development.

Apartament, który „zarabia”

Apartamenty stają się obecnie aktywem inwestycyjnym, które może generować stały przychód, ze stopą zwrotu sięgającą nawet 7% w skali roku[2]. Inwestor, który nabędzie luksusową nieruchomość, będzie zarabiał na dzierżawie, uzyskując stały, miesięczny czynsz netto. Prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup luksusowej nieruchomości, mającej pełnić rolę „drugiego domu”, która jednocześnie może zasilić domowy budżet o comiesięczną, stałą kwotę. W przypadku takich inwestycji, w ciągu roku o wynajem lokalu dba operator obiektu, zapewniając maksymalne obłożenie nieruchomości w sezonie – i poza nim. Inwestor oczywiście może skorzystać z wypoczynku nad morzem, podczas tzw. „pobytu właścicielskiego”, odbywającego w określonym terminie, który wynika z umowy operatorskiej.

Luksus, w przypadku Wave Apartments, to nie tylko wysoki standard inwestycji i prestiżowa lokalizacja, ale również obsługa operatorska klienta, dzięki której inwestor zaoszczędzi czas na poszukiwanie najemców. Zajmie się tym operator, który zadba o obłożenie apartamentu w ciągu roku – dodaje Wioleta Lipska.

Całoroczny charakter inwestycji Wave Apartments sprawi, że turyści, odwiedzający zachodnie wybrzeże, będą mogli korzystać z atrakcji nie tylko w sezonie wysokim, ale także poza nim. Kompleks obejmie pięć 10-piętrowych budynków apartamentowych, w których znajdzie się ponad 400 luksusowych lokali mieszkalnych. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kwartale 2021 roku.

Więcej informacji o Wave Apartments znajduje się na stronie: www.wavemiedzyzdroje.pl

***

Wave Apartments Międzyzdroje to wyjątkowa inwestycja, powstająca w pierwszej linii brzegowej w Międzyzdrojach. Nowoczesna architektura, niepowtarzalny design, bogata oferta całorocznych atrakcji oraz koncept gastronomiczny to kwintesencja nadmorskiej nieruchomości w stylu „Wellness”. Kompleks obejmuje pięć 10-piętrowych budynków apartamentowych, w których znajdzie się  ponad 400 luksusowych lokali mieszkalnych. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kwartale 2021 roku.

Green House Development to firma deweloperska z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości i w 100% z polskim kapitałem. W portfolio firmy znajdują się takie inwestycje, jak: nowoczesne osiedla, luksusowe apartamentowce oraz powierzchnie komercyjne. Green House Development, za swoje dotychczasowe realizacje, został doceniony w branży, otrzymując tytuły: Najlepsza Jakość Quality International 2015, Rzetelna Firma oraz Jakość Roku 2013. Deweloper został uhonorowany także Godłem Developer Roku 2012 i 2014. Więcej informacji na stronie: https://www.greenhousedevelopment.pl/[1] Źródło: https://www.propertyinwestycje.pl/jurata-i-jastarnia-najlepszymi-rynkami-dla-nieruchomosci-premium,76571.html

[2] Stopę zwrotu z inwestycji w tej wysokości stanowi stały, płatny miesięcznie czynsz netto. Czynsz netto nie uwzględnia kosztów dodatkowych (np. należnego podatku od nieruchomości).  Szczegółowe wyliczenia dla wybranego lokalu dostępne są w stosownej kalkulacji w [arkuszu kalkulacyjnym / kalkulatorze inwestycyjnym]”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »