Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Magiczna kostka Rubika w Poznań City Center

5,25 sekund, 6 milimetrów i 1,5 mld $ to liczby, które powodują, że staje się magiczna. Pierwsza dotyczy rekordu świata ustanowionego przez Collina Burnsa (USA), druga to wielkość najmniejszej z nich, a trzecia to koszt najdroższej - mowa o kostce Rubika.

Już od 25 do 27 września w Poznań City Center odbędzie się wydarzenie „Magiczna kostka”.

 

Cubingowe show

Od najbliższego piątku (25 września) wszyscy, którzy odpowiedzą Centrum będą mogli zobaczyć, jak powstają „rubikowe” mozaiki. Przez cały weekend specjaliści,
z ok. 4 000 kostek dziennie, zbudują wyjątkowe dzieła. Jako pierwszy powstanie obraz przedstawiający podobiznę Alberta Einsteina, następnie będzie można podziwiać Damę z Gronostajem, natomiast w niedzielę powstanie niezwykła Panorama Starego Rynku w Poznaniu.
W tym samym czasie na najmłodszych czekać będą warsztaty układania kostki Rubika, które poprowadzą doświadczeni specjaliści.

 

Jedną z głównych atrakcji „Magicznej kostki” będą warsztaty prowadzone przez profesjonalnych cubingowców. Z całą pewnością będzie to emocjonujący weekend, na który zapraszamy nie tylko najmłodszych - komentuje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

 

Dodatkowo, każdy kto przyjdzie do Poznań City Center będzie miał możliwość wzięcia udziału w licznych łamigłówkach i konkursach, w których nagrodami będą tematyczne gadżety. Weekendowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do podziwiania wyjątkowych umiejętności osób zajmujących się cubingiem, czyli hobbistycznym układaniem kostki Rubika.

   Wystawa „Magiczna kostka” odbędzie się 25 września w godzinach 15.00-20.00 i 26,27 września w godzinach 10.00- 20.00 na terenie  Poznań City Center. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »