Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Majowa zbiórka elektroodpadów w Legnicy

Majowa zbiórka elektroodpadów w Legnicy
Zobacz więcej zdjęć »
Duże zainteresowanie i udane akcje sprawiły, że KGHM Ecoren szykuje się do kolejnej powszechnej zbiórki zużytego sprzętu RTV i AGD. Już za kilka dni w Legnicy uczestnicy zbiórki będą mogli wymienić niepotrzebne elektroodpady na sadzonki wiosennych kwiatów i ekologiczne torby.

Będzie to kontynuacja prowadzonej przez KGHM Ecoren akcji „Energicznie chroń środowisko".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tym razem zbiórka zaplanowana jest na sobotę 8 maja na terenie parkingu przed supermarketem Auchan Legnica (ul. Schumana 11). Stanie tam specjalne stoisko, na którym w godzinach 10.00 - 17.00 przyjmowany będzie drobny, wysłużony sprzęt elektryczny i elektroniczny. To doskonała sposobność, by przy okazji wiosennych porządków opróżnić nasze domy i mieszkania z zalegających elektroodpadów - tym bardziej, że można to zrobić wygodnie, legalnie i otrzymać miły upominek.

Co można oddać? Wszystko to, co nie spełnia już swojej funkcji, a zalega w piwnicach, pawlaczach i na strychach: odkurzacze, tostery, żelazka, miksery, młynki do kawy, suszarki do włosów, golarki, zegary elektryczne i elektroniczne, frytkownice, itp. W punkcie zbiórki przyjmowane będą również: sprzęt audiowizualny oraz elektronarzędzia, odbiorniki radiowe i telewizyjne, magnetowidy, konsole do gier, odtwarzacze DVD, discmany, wiertarki, itp. Na urządzenia czekać będą pojemne kosze, a pracownicy Ecorenu pomogą przy cięższych sprzętach.

- To już trzecia tego typu akcja organizowana przez Ecoren w dużym mieście, ale całkiem niedawno zakończyliśmy zbiórki w 20 miejscowościach na terenie gminy Złotoryja. Wszędzie ta inicjatywa spotykała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, bywało, że specjalistyczny pojazd do odbierania elektroodpadów musiał przyjeżdżać w to samo miejsce kolejnego dnia - opowiada Joanna Szczepaniak, dyrektor departamentu promocji i komunikacji KGHM Ecoren. - Jestem pewna, że legniczanie także chętnie wezmą udział w akcji.

Dla uczestników akcji przewidziano upominki: każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt RTV i AGD, otrzyma w prezencie sadzonkę wiosennych kwiatów lub ekologiczną torbę na zakupy. Na starszych i młodszych czekać będą także inne atrakcje, jak choćby konkursy z nagrodami i zabawy.

Zebrane elektroodpady trafią do zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Rynarcicach, który już wkrótce rozpocznie swoją działalność. Zgodnie z prawem starych urządzeń elektrycznych i elektronicznych nie wolno wyrzucać na śmietnik - grozi za to mandat w wysokości do 5 tys. złotych. Najlepszym rozwiązaniem problemu jest więc przekazanie go do przetworzenia.

Niestety, na europejskim tle Polska nie wypada pod tym względem najlepiej - w naszym kraju ilość zebranego zużytego sprzętu elektrycznego elektronicznego przekracza rocznie zaledwie 1 kg na mieszkańca (w 2008 roku było to dokładnie 1,48 kg), a tymczasem przepisy Unii Europejskiej mówią o zbieraniu przynajmniej 4 kg na osobę. Wzorem może być Norwegia, gdzie w 2009 roku ilość oddanego do przetworzenia zużytego sprzętu wyniosła aż 32 kg na mieszkańca!

Zapraszamy więc wszystkich do udziału w akcji „Energicznie chroń środowisko". Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD rozpocznie się w sobotę 8 maja o godz. 10.00 i potrwa do godz. 17.00. Miejsce: teren przed supermarketem Auchan Legnica, ul. Schumana 11.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »