Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Majówka śladem dinozaurów – co przyda się podczas wyjazdu z dziećmi

Majówka śladem dinozaurów – co przyda się podczas wyjazdu  z dziećmi
Zobacz więcej zdjęć »
Wycieczka tropem prehistorycznych gadów i wizyta w pierwszym w Polsce Parku Jurajskim w Bałtowie to propozycja na rodzinny, majówkowy weekend.

Zamiast tradycyjnego wyjazdu w góry czy nad morze możecie cofnąć się w czasie o 237 milionów lat i razem z dziećmi zobaczyć, jak wyglądało życie na Ziemi, kiedy chodziły po niej dinozaury.

 

Wyruszając w drogę zabierzcie ze sobą mapę turystyczną, która pomoże Wam szybko dojechać do celu. Dzieci mogą na niej zaznaczać trasę, jaką przemierzyliście. Gdy już dotrzecie na miejsce, nie zapomnijcie wziąć
z samochodu aparatu fotograficznego. Może sfotografujecie wszystkie prehistoryczne gady, które zobaczycie, a po powrocie do domu wspólnie stworzycie album?

 

Na miejscu oprócz makiet dinozaurów czekają takie atrakcje jak stoiska paleontologiczne dla dzieci czy park rozrywki z karuzelami i trampolinami. Mali odkrywcy biegając po parkowych alejkach w poszukiwaniu kolejnych przygód mogą się przewrócić i skaleczyć, dlatego w podręcznej torbie powinniście mieć dobrze wyposażoną apteczkę. Pozwoli ona uniknąć paniki i szybko opanować sytuację. Kolorowe plasterki, woda utleniona czy leki przeciwbólowe to podstawowy ekwipunek. Pamiętajcie też o spakowaniu termosu z herbatą oraz kanapek i w trakcie zwiedzania zróbcie przerwę na piknik.

 

Po wyczerpującym, pełnym niezapomnianych przeżyć dniu, w drodze powrotnej do domu dzieci prawdopodobnie będą chciały się zdrzemnąć. Dla większego komfortu weźcie ze sobą do auta małe poduszki Cosiness Polycotton Wendre i lekką, przewiewną kołdrę Soft Line Wendre. Dzieci będą mogły wygodnie się położyć i przespać. Po powrocie nie zapomnijcie o wywołaniu zdjęć. A może tak zaciekawi Was prehistoria, że postanowicie zrobić wycieczkę objazdową po wszystkich Parkach Jurajskich w Polsce? Jeśli tak, to już wiecie, co powinniście ze sobą zabrać.

 

Uniwersalny niezbędnik na wyjazd z dziećmi:

- mapa turystyczna

- aparat fotograficzny

- apteczka

- termos i kanapki/przekąski

- poduszki i lekka kołdra WendreRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »