Dom » Nieruchomość

Marynarska Business Park korzysta na urozmaiceniu oferty dzielnicy biznesowej

Marynarska Business Park korzysta na urozmaiceniu oferty dzielnicy biznesowej
Zobacz więcej zdjęć »
Rok 2019 był dla Służewca czasem przełomowym. Dokończono bardzo ważny remont w obrębie ulicy Marynarskiej, a także rozpoczęto szereg kolejnych inwestycji, które wpłyną na dywersyfikację dzielnicy biurowej i odejście od typowo biurowego charakteru.

 
 
 
Znajdziemy tu 517 pokojów hotelowych, których liczba do 2021 roku wzrośnie do 1600. Błyskawicznie rozwija się także rynek mieszkaniowy na Służewcu. Pod koniec 2018 obejmował on 8000 lokali, a do końca 2020 będzie to nawet 12 000. Na pozytywnych zmianach w dzielnicy zyskują najemcy Marynarska Business Park i innych biurowców. Rozwój Służewca nie zwolni w 2020 roku. W obrębie dzielnicy powstanie m.in. park linearny, amfiteatr oraz kontynuowana będzie budowa Domu Studenta Uniwersytetu Warszawskiego.
 

Rewolucyjne zmiany na Służewcu. Rynek mieszkaniowy na Służewcu Przemysłowym rozwija się błyskawicznie i mówi się wprost o kopernikańskiej zmianie – powolnym odchodzeniu od dominacji biurowców, na rzecz powstawania nowych osiedli. Nowe oblicze dzielnicy biurowej pokazują liczby. Do końca 2018 roku powstało tu ok. 8 000 mieszkań, a do końca 2020 ich liczba ma wzrosnąć nawet do 12 000. Ubiegły rok potwierdził duże zapotrzebowanie na nowe lokale w tej części Mokotowa. W tym okresie popyt znacząco przerósł podaż. Obecnie, aż 91,8 proc. oferowanych w dzielnicy biurowej mieszkań zostanie ukończona w ciągu 6 lub więcej miesięcy (tylko 8,2 proc. dostępnych od ręki), co daje wynik o 1,5 pp. wyższy niż w całej Warszawie, gdzie ten wyniósł 90,3 proc.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rozwój rynku mieszkaniowego to doskonała wiadomość dla Marynarska Business Park oraz całego rynku biurowego. Lokalizacja kolejnych osiedli na Służewcu Przemysłowym może okazać się atrakcyjna dla pracujących na terenie kompleksu, którzy znacznie mogliby skrócić czas dotarcia do firmy. Według badań IWG przeprowadzonych na 15 tys. respondentów z 80 krajów, aż 40 % pracowników uważa dojazdy do pracy za najgorszą część dnia, kojarząc ją z tłokiem i stresem, a 22 % z nich regularnie spóźnia się z powodu korków. Zmniejszenie odległości między miejscem zamieszkania, a miejscem pracy wpłynęłoby na zmniejszenie porannego stresu i wzrost efektywności dojeżdżających. Ponadto wprowadzanie się nowych mieszkańców ożywi dzielnicę, zwróci w jej stronę wzrok inwestorów, spowoduje rozwój kultury oraz powstawanie terenów zielonych i rekreacyjnych. Rozwinięta i zbalansowana dzielnica sprawi, że firmy coraz częściej będą w niej umieszczać swoje reprezentacyjne biura.

Błyskawicznie rośnie także rynek hotelowy na Służewcu Przemysłowym. Obok ścisłego centrum oraz okolic Ronda Daszyńskiego – jest to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla inwestorów w tym obszarze. Bliskość największego lotniska w Polsce – im. Chopina na Okęciu – sprawiła, że zapotrzebowanie na pokoje w tym regionie jest bardzo duże, a obecna ich liczba – 517 - w pełni nie zaspokaja popytu. Ten zostanie pokryty, kiedy zostaną ukończone wszystkie budowane i planowane inwestycje. Aktualnie na terenie Służewca powstają dwa budynki – Holiday Inn Express Mokotów oraz Focus Hotel Premium. Ich ukończenie planowane jest w 2020 roku zaś kolejne dwa – Moxy & Residence Inn oraz Holiday Inn Warsaw Mokotów – są w fazie planowania, a ewentualna finalizacja nastąpi w 2021 roku. Oznacza to, że zgodnie z oczekiwaniami Służewiec w ciągu dwóch lat doczeka się ok. 1600 pokojów hotelowych, czyli ponad 3-krotnie więcej niż obecnie.

Z rozwoju rynku hotelowego skorzystają również najemcy  Marynarska Business Park - inwestycje te zaopatrzone są w atrakcyjne sale konferencyjne, idealne na spotkania biznesowe. Ponadto bliskość lotniska to ogromny atut dla firm regularnie goszczących współpracowników i partnerów nie tylko z Polski, ale i z całego świata.  

Wysoki popyt na mieszkania oraz rosnąca liczba pokojów hotelowych jest naturalnym efektem rozwoju Służewca Przemysłowego oraz jego coraz lepszej komunikacji z resztą miasta. Pracownicy Marynarska Business Park są szczególnymi beneficjentami zachodzących zmian. Stacja PKP - która pozwala na błyskawiczne dotarcie zarówno do centrum miasta, jak i lotniska na Okęciu – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Kompleks znajduje się również ok. 15-20 min. komunikacją miejską od stacji metra Wilanowska oraz Wierzbno. Ponadto w pierwszej połowie br. ukończony został remont sąsiadującej z biurowcem ulicy Marynarskiej, który znacznie usprawnił transport samochodowy w okolicy. Na przepustowość okolicznej infrastruktury wpłynęło także otwarcie wiaduktu nad ul. Postępu, które zakończyło prace budowlane w bliskiej odległości od kompleksu. Ponadto mieszkańcy i pracownicy Służewca w ciągu kilku miesięcy skorzystają z połączenia ulicy Woronicza do Żwirki i Wigury.

Marynarska Business Park korzysta także na zdecydowanym otwarciu się dzielnicy biurowej na ekologiczne środki transportu takie jak rower, czy hulajnoga. W dzielnicy biurowej oraz jej okolicach pracownicy i mieszkańcy znajdą aż 10 stacji Veturillo,. Pod koniec lipca swoją strefę o Służewiec Przemysłowy poszerzyła także jedna z firm udostępniających elektryczne hulajnogi. Środek transportu nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle popularny pozwoli uprzyjemnić podróż do pracy, nie szkodząc środowisku.

Koniec remontu w obrębie ulicy Marynarskiej, otwieranie się nowych lokali gastronomicznych oraz innych inwestycji, a także zapowiedź kolejnych sprawiają, że rok 2019 to milowy krok w stronę kopernikańskiej zmiany. Jest to jednak tylko zwiastun dalszej ewolucji w kolejnych 366 dniach. Przepustowość dzielnicy poprawi się jeszcze bardziej dzięki przedłużeniu ulicy Woronicza. Mieszkańcy i pracownicy już w wakacje odpoczną w parku linearnym między ulicą Suwak a torami kolejowymi. Ponadto ku końcowi zbliży się również budowa Domu Studenckiego Uniwersytetu Warszawskiego, która wprowadzi do dzielnicy życie akademickie oraz zapewni dostęp do potencjalnej kadry pracowniczej lub stażowej. Przybędzie także stałych mieszkańców, którzy będą wpływać na pozytywne zmiany w dzielnicy oraz sfinalizowane zostaną dwa kolejne hotele, które przyciągną swoją ofertą zarówno pracowników, jak i przylatujących na lotnisko Chopina. Rok 2020 będzie kolejnym krokiem w dywersyfikacji oferty Służewca, który staje się dzielnicą nowoczesną i przyjazną zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Warto brać udział w tych zmianach.

Owocnego nowego roku i ciągłego rozwoju w parze z Służewcem!

Eric Rijnoudt – Head of Asset Management – Europe w firmie Heitman 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »