Gospodarka » Żywność

Masło czy margaryna?

Masło czy margaryna?
Zobacz więcej zdjęć »
Idąc do sklepu lub sięgając do lodówki czasem zadajemy sobie pytanie co wybrać: masło...czy margarynę?

Aktualnie popularna i zdrowa jest margaryna, w której znacznie zwiększa się udział surowcowy ciekłych olejów roślinnych.

Te ciekłe oleje zawierają znaczne ilości NNKT, czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają dobry wpływ na oraganizm człowieka co zostało udowodnione wieloma badaniami.

Do ostatecznego produktu dodaje się jeszcze witaminy A, D i E, w celu poprawienia wartości odżywczych. Te wzbogacone margaryny znajdują szerokie zastosowanie zrówno w profilaktyce, jak i w leczeniu miażdżycy. Np dzieciom do lat 3 powinno się bezwzględnie podawać masło, bo do właściwego rozwoju potrzebują one cholesterolu. Dla zdrowia dzieci zgrożeniem są też izomery trans, zawarte w margarynie.

Margaryny stałe nie nadają się do smażenia, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury powstają w nich szkodliwe dla zdrowia substancje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »