Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Medycyna podróży

Medycyna podróży
Zobacz więcej zdjęć »
Planujesz urlop w ciepłych, egzotycznych krajach? Nie chcesz, aby choroby zakłóciły Twój wypoczynek? Przygotuj się do podróży już dziś. Zgłoś się na konsultacje do Poradni Medycyny Podróży i wykonaj odpowiednie szczepienia.

Zagraniczne wczasy cieszą się nieustanną popularnością. Cypr, Turcja i Tunezja - to niezmiennie najczęściej odwiedzane przez turystów kraje. Osoby poszukujące bardziej egzotycznych wrażeń wybierają np. Meksyk, Tajlandię czy Indie. Na wakacyjny wyjazd decydujemy się często w ostatniej chwili zapominając o profilaktyce zdrowotnej przed takimi podróżami. Skutkiem naszego pośpiechu są najczęściej biegunki, ale mogą nas dotknąć także groźne schorzenia, w tym zachorowania spowodowane brakiem odpowiednich szczepień ochronnych. Jeśli chcemy, by chorobowe rewolucje nie zakłóciły naszego wypoczynku i pozwoliły zdrowym wrócić do domu powinniśmy przed wyjazdem skorzystać z porady lekarza medycyny podróży.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Do poradni najlepiej udać się co najmniej 6-8 tygodni przed wyjazdem, gdyż po podaniu większości szczepień najczęściej dopiero po takim okresie uzyskuje się całkowitą odporność. Przygotowując się do podróży od strony medycznej należy przede wszystkim uwzględnić: miejsce w jakie się udajemy, styl podróży, nasz wiek, stan zdrowia oraz indywidualne przeciwwskazania. W oparciu o te dane lekarz opracowuje indywidualny model postępowania dla każdego podróżnego.

Ważna jest również profilaktyka. Co zatem powinniśmy zrobić, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem? Zapytaliśmy o to dr Grażynę Janku z Prywatnej Lecznicy Certus, będącej certyfikowanym ośrodkiem medycyny podróży w Poznaniu. - Ważne jest zwłaszcza w krajach o gorszym standardzie higieny niż Polska - aby pić wodę wyłącznie przegotowaną i butelkowaną, a napoje w restauracjach i hotelach zamawiać bez lodu. Na terenach malarycznych nie wolno zapomnieć o moskitierze i środkach odstraszających komary. Ale są też rzeczy, na które należy zwrócić uwagę ze względu na specyficzną sytuację w danej części świata. A sytuacja epidemiczna nie jest czymś stałym - tłumaczy dr Grażyna Janku. - Niektóre szczepienia należy przyjąć niezależnie od miejsca wyjazdu, np. przeciwko tężcowi. Są też i takie choroby, przy których ryzyko zachorowania jest wysokie jedynie w niektórych częściach świata i przy takich wyjazdach szczepienie jest celowe. Tak jest np. w przypadku Polio udając się do Pakistanu, Indii czy Afganistanu. Niektóre szczepienia są wręcz wymagane - tak jest w przypadku żółtej gorączki w wielu krajach Afryki i Ameryki Południowej - dodaje.

Marzec i kwiecień to najlepsze miesiące na to, by na 6-8 tygodni przed wakacjami wybrać się do Poradni Medycyny Podroży. Podczas konsultacji lekarz oceni nasz stan zdrowia, udzieli kompleksowej informacji na temat zagrożeń związanych z podróżami, dobierze odpowiednią profilaktykę lekową zależnie od miejsca wyjazdu, a także zleci przeprowadzenie odpowiednich szczepień ochronnych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

adStone

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »