Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
„Mentoring” – nowy kierunek studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego
Zobacz więcej zdjęć » |
Mentoring to skuteczne narzędzie do budowania potencjału organizacji. – Opiera się o znaną od wieków relację mistrz – uczeń. Ta współzależność partnerska, polegająca na dzieleniu się doświadczeniem i wiedzą mentora oraz inspirowaniu do podejmowania działań i wprowadzania zmian, ma prowadzić do poszerzenia samoświadomości oraz rozwoju własnych kompetencji u mentee – tłumaczy dr Lidia Czarkowska, kierownik merytoryczny studiów „Mentoring” w Akademii Leona Koźmińskiego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Doświadczony i przeszkolony menedżer, który potrafi dzielić się przydatnymi umiejętnościami, wynikającymi z jego dobrej znajomości fachu, długoletniej praktyki oraz licznych obserwacji, może okazać się wspaniałym opiekunem dla młodych członków załogi. To bardzo pożyteczny schemat, który zapewni firmie dynamiczny wzrost kompetencji kadry, przyczyniając się zarówno do wzrostu motywacji, jak też do zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa.
Wsparciem w zdobyciu uprawnień w zakresie mentoringu i doskonałym narzędziem do odniesienia sukcesu zawodowego są specjalistyczne studia podyplomowe „Mentoring” w Akademii Leona Koźmińskiego. Pozwalają na zdobycie niezbędnych narzędzi do autodiagnozy własnego potencjału oraz umożliwiają rozwój kompetencji mentoringowych, aby z sukcesem wdrażać ideę mentoringu w struktury wewnętrzne organizacji. Kierunek jest przeznaczony dla osób, które chcą być mentorem lub wprowadzić procesy mentoringowe do organizacji.
Studia gwarantują uczestnikom solidną podstawę teoretyczną, ale nacisk kładą przede wszystkim na praktykę – aż 80% zajęć prowadzona jest metodą warsztatową. Program składa się z trzech bloków tematycznych: wiedza, kompetencje i praktyka mentora. Zajęcia prowadzą polscy oraz zagraniczni specjaliści z branży. – Studia „Mentoring” w Akademii Leona Koźmińskiego dostarczą uczestnikom niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia funkcji mentora w organizacji. Dobry przewodnik pomaga obrać cel, a między uczniem i mistrzem funkcjonuje relacja partnerska. To osoba, która dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu w danej branży stała się wzorem do naśladowania. Uczenie się na sukcesach innych przynosi najlepsze efekty – tłumaczy dr Lidia Czarkowska.
Nadesłał:
RedPen
|
Komentarze (0)