Rozrywka i wypoczynek » Sport

Metody regeneracji mięśni

Metody regeneracji mięśni
Zobacz więcej zdjęć »
Wybór najlepszej metody regeneracji zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Jeżeli wzrasta intensywność treningu musimy zwiększyć zakres regeneracji. Należy jednak pamiętać, że zarówno poziom treningu jak i sposób regeneracji powinien być odpowiedni.

Metoda biologiczna.
W tej metodzie mamy odpowiednie odżywianie się, dodatkowe witaminy, spożywanie mikroelementów , aminokwasów oraz automasaż jako zabieg ruchowy. W tejże regeneracji bardzo dobre są na przemian ciepłe i zimne kąpiele, bicze wodne, yakuzi wszelkiego rodzaju hydormasaże, sauna. Jeżeli mowimy o odnowie biologicznej nie możemy tutaj zapomnieć o preparatach naturalnych i środkach farmakologicznych, które są pomocne w normowaniu stanów fizycznych oraz emocjonalnych. Jeżeli chodzi o środki farmakologiczne musimy być świadomi przed ich zażyciem w jakiej dawce są one szkodliwe oraz o ewentualnych efektach ubocznych.

Metoda psychologiczna
Jest jedną z najnowszych metod regeneracji. Sesje psychologiczne pomagają zwalczać stres, rozczarowanie i wiele różnych innych bodźców. Stosuje się ja do rozluźnienia całego ciała od problemów itp, co za tym idzie również mięsni. Chcąc zastosować tę metodę usiądźmy wygodnie na krześle włączmy spokojna cichą muzykę i wystarczy że wprowadzimy się w stan odpoczynku. Jest wiele możliwości jeżeli chodzi o regeneracje metoda psychologiczną np. napinanie mięśni po czym ich rozluźnienie przy tym czujemy każda zmianę zachodzącą w naszych mięśniach.

Metoda techniczna - polega na odpowiednim doborze długości snu, odpoczynku treningu, odżywiania. Jest bardzo ważne aby te metody co jakiś niedługi czas zmieniać. Nie przyniesie wielkiego efektu stosowanie jednej techniki przez cały czas. Jednakże każdy z Nas musi sam do siebie dostosować odpowiednia technikę regeneracji, w końcu wypoczęte mięśnie to silne mięśnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »