Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Mgiełka Siła Serca – naturalny sposób na alergię

Mgiełka Siła Serca – naturalny sposób na alergię
Zobacz więcej zdjęć »
Katar, kichanie, pieczenie spojówek i załzawione oczy – alergia. Biorąc pod uwagę szybkość rozprzestrzeniania się tego schorzenia wśród ludzi, można zaryzykować stwierdzenie, że alergia stała się już chorobą cywilizacyjną.

Coraz więcej osób ma alergie spowodowane domowym kurzem. Analizy badań potwierdzają, że w wielu mieszkaniach domowe powietrze ma wyższy stopień zanieczyszczenia niż to znajdujące się na zewnątrz pomieszczenia. Powód jest banalny - w domu nie mamy okazji korzystać z dobrodziejstw naturalnych filtrów powietrza, takich jak deszcz, mgła czy wilgoć. A kurz czai się przecież wszędzie, nie tylko w powietrzu, ale również w dywanach, na książkach, meblach czy w pościeli. Szacuje się, że w domu o powierzchni 75-100 m2 w ciągu roku wytwarza się i gromadzi ok. 10 kg kurzu!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguJak pomóc sobie w walce z kurzem?

Przede wszystkim alergikom zaleca się stosowanie urządzeń, których zadaniem jest oczyszczanie domowego powietrza z alergenów. Odkurzacze z filtrem wodnym, dyfuzory, klimatyzatory i klimatyzery to wymarzony zestaw tych, którzy każdego dnia, przez cały okrągły rok, muszą zmierzać się z nieprzemijającym katarem, wiecznym kichaniem czy suchością i bólem gardła. Poza pomocą ze strony techniki warto zainteresować się także naturalnymi sposobami nawilżania powietrza w domu czy mieszkaniu. W terapii dróg oddechowych, chorób gardła oraz do uzupełniania niedoborów jodu wykorzystywane są np. wybitne właściwości terapeutyczne solanek leczniczych i termalnych, które od lat stosowane są w lecznictwie uzdrowiskowym do kąpieli oraz inhalacji.

Rozporządzeniem Rady Ministrów do solanek leczniczych i termalnych zaliczyć można naturalna solankę wydobywaną w miejscowości Dębowiec k/Skoczowa, która znana jest jako Zabłocka Mgiełka Solankowa Siła Serca. Charakteryzuje się ona wyjątkowo bogatym składem mineralnym, a szczególnie najwyższą z dotychczas rozpoznaną na świecie koncentracją jonów jodu i bromu, dlatego polecana jest do stosowania w nawilżaczach. Wspomniane minerały mają istotne znaczenie w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy i płuc. Jod powoduje rozrzedzenie śluzu w drogach oddechowych; brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzenie oskrzeli, ułatwiając tym samym oddychanie; wapń i magnez z kolei ułatwiają wchłanianie minerałów, działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.

Zabłocka Mgiełka Solankowa to także produkt partnerski Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu, która doceniając prozdrowotne właściwości solanki objęła ją programem profilaktyki zdrowotnej Siła Serca. Stosowanie Zabłockiej Mgiełki Solankowej zapewnia nie tylko odpowiedni mikroklimat, ale także właściwą wilgotność pomieszczenia, aby nie dopuszczać do jego przesuszenia, co skutkuje suchością i uczuciem bólu gardła. Szczególnie zalecana jest właśnie alergikom, ponieważ oczyszcza atmosferę z alergenów i pyłów - w tym roztoczy.

W warunkach domowych najczęściej stosuje się ok. l % roztwór. Aby uzyskać takie stężenie należy rozpuścić Zabłocką Mgiełkę w proporcji l dawka mgiełki na 2 dawki wody. www.silaserca.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Solution

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »