Firma » Finanse

Michael Page partnerem konkursu Dyrektor Finansowy Roku 2010

Michael Page jest jednym z partnerów VI edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. W ramach projektu firma przeprowadziła badanie wśród CFO z kilkunastu krajów, mierzące poziom wynagrodzenia i sprawdzające, jak oceniają oni swoją sytuację zawodową oraz perspektywy rozwoju biznesu.

Wyniki raportu zostaną zaprezentowane podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych.

Konkurs Dyrektor Finansowy Roku jest organizowany przez Euler Hermes, magazyn „Forbes" oraz ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants). Jego ideą jest wybór najlepszych dyrektorów wyróżniających się skutecznością w działaniu, profesjonalizmem oraz etyczną postawą. W tym roku, jednym z partnerów tego prestiżowego wydarzenia, jest firma doradztwa personalnego Michael Page, która specjalizuje się m.in. w rekrutacji kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla w obszarze finansów i księgowości.

Jako partner konkursu, Michael Page przedstawi wyniki autorskiego badania, które zostało zrealizowane przez firmę w styczniu br. wśród ponad 2 tys. dyrektorów finansowych z czternastu krajów europejskich: z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Polski, Rosji, Szwajcarii, Szwecji oraz Turcji. W ramach tego projektu zbadano m.in. deklarowany zakres obowiązków i rolę CFO w organizacji, plany rozwoju zawodowego, poziom wynagrodzenia, a nawet znajomość języków obcych czy zaufanie do Euro. Wyniki badania zostaną zaprezentowane podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych, który odbędzie się w czterech miastach Polski - w Poznaniu (9 maja), Sopocie (16 maja), Krakowie (19 maja) i w Warszawie (25 maja). W trakcie warszawskiego spotkania i towarzyszącej mu uroczystej gali poznamy również laureatów konkursu.

W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz pierwszy w dwóch kategoriach: małe i średnie przedsiębiorstwa (obrót firmy do 200 mln zł) oraz duże przedsiębiorstwa (obrót powyżej 200 mln zł). Wyboru Dyrektora Finansowego Roku 2010 dokona kapituła złożona z niezależnych ekspertów. W jej skład wchodzą m.in. Janusz Jankowiak (główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu), dr Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i wieloletni prezes GPW w Warszawie) oraz prof. Piotr Płoszajski (kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej).

Głównymi kryteriami oceny będą osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa, etyka, a także doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych. Członkowie kapituły wezmą również pod uwagę wyniki ekonomiczne firmy.

W dotychczasowych edycjach konkursu, Dyrektorami Finansowymi Roku zostali: Adam Pieniacki z York International (obecnie Prosper), Karen Burgess z TVN, Krzysztof Zoła z Złomrex, Tadeusz Kozaczyński z Trakcja Polska oraz Mariusz Machajewski z Grupy Lotos SA.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »