Technologie » Komputery

Microsoft, CSF Polska i Rzeczpospolita.pl zainaugurują program "Nowoczesna Uczelnia"

Microsoft, CSF Polska i Rzeczpospolita.pl zainaugurują program "Nowoczesna Uczelnia"
Zobacz więcej zdjęć »
Celem inicjatywy jest promocja idei informatyzacji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych.

30 listopada br. w warszawskim Hotelu Polonia odbędzie się konferencja inaugurująca program „Nowoczesna Uczelnia". Jak dotąd jest to pierwsza i jedyna w Polsce inicjatywa promująca informatyzację polskich uczelni.

Organizatorami spotkania są propagatorzy idei - CSF Polska, Microsoft Dynamics, dział aplikacji biznesowych Microsoft oraz dziennik Rzeczpospolita.pl. W konferencji wezmą udział czołowi przedstawiciele wyższych uczelni publicznych i niepublicznych, w tym Rektorzy, Prorektorzy, Kanclerze, osoby kierujące działem IT na uczelniach oraz osoby sprawujące nadzór nad zamówieniem systemu IT dla uczelni.

- Pragnąc dorównać standardom najlepszych europejskich szkół wyższych, polskie uczelnie poważnie myślą o swoim ciągłym rozwoju, który wiąże się z inwestowaniem w infrastrukturę IT - mówi Mariusz Wołodźko, szef działu Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft - Systemy klasy ERP mają za zadanie ulepszyć i przyśpieszyć zarządzanie wszystkimi obszarami działalności uczelni, które wymagają ciągłej optymalizacji i kontroli - dodaje.

Nowa inicjatywa ma na celu wyróżnienie prestiżowym certyfikatem tych uczelni wyższych, które już korzystają, są w trakcie implementacji, bądź planują wdrożyć kompleksowe rozwiązania klasy ERP do zarządzania zasobami uczelnianymi. Program zakłada też współpracę z wyróznionymi uczelniami celem propagowania idei informatyzacji polskich uczelni i szkół, a tym samym podnoszenia poziomu obsługi studenta oraz rentowności placówek dorównując najwyższym standardom europejskim i mogąc z nimi konkurować w zaostrzającej się rywalizacji o studenta.

Szkoły wyższe będą mogły otrzymać 3 rodzaje certyfikatów:

Złoty Certyfikat Nowoczesna Uczelnia - dla szkół wyższych posiadających obecnie system informatyczny wspomagający zarządzanie placówką,

Srebrny Certyfikat Nowoczesna Uczelnia - dla uczelni będących w trakcie procesu implementacji systemu,

Brązowy Certyfikat Nowoczesna Uczelnia - dla szkół wyższych, które zgłoszą swój akces do programu oraz uzyskają pierwszy stopień certyfikacji, polegający na przeprowadzeniu wewnętrznego audytu przez specjalnie powołanego Audytora.

Każda z wyróżnionych uczelni będzie mogła również ubiegać się o wyższy certyfikat po spełnieniu określonych warunków. Wyróżnione szkoły będą mogły posługiwać się logiem „Nowoczesna Uczelnia" w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz być promowane w materiałach Organizatorów programu oraz w mediach.

Podczas konferencji inauguracyjnej prelegenci podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z procesu implementacji systemów wspomagających zarządzanie uczelnią - od decyzji o wdrożeniu po uruchomienie systemu i osiągnięcie późniejszych korzyści. Omówiony zostanie również obecny poziom informatyzacji uczelni wyższych w Polsce. Prof. dr hab. Marek Kręglewski, będący Pełnomocnikiem Rektora ds. Informatyzacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, opowie o znaczeniu programów promujących informatyzację na uczelniach wyższych oraz o problemach informatyzacji szkolnictwa wyższego. Bartłomiej Świech, Kierownik Działu Informatyki i Piotr Działa, Z-ca Kierownika Działu Informatyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym podzielą się swoim doświadczeniem w kwestii przygotowań do implementacji oraz zakupu zintegrowanego systemu informatycznego. Natomiast o wdrożeniu i uruchomieniu narzędzia opowie Krzysztof Małys, Kwestor na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoją wiedzą na temat kluczowych czynników sukcesu projektu wdrożenia zintegrowanego systemu IT dla uczelni podzieli się dr Marian Krupa, Kierownik ds. Jakości ZSI na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaś Robert Wardyń, Kierownik Zespołu ds. Jakości na Uniwersytecie Śląskim zaprezentuje przypadek konkretnej umowy o wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli również posłuchać wykładu Dariusza Koby, Prezesa Zarządu Centrum Zamówień Publicznych na temat możliwości, wyzwań i zakupu zintegrowanego systemu IT w kontekście Prawa Zamówień Publicznych oraz Piotra Kawęckiego, Project Managera z CSF Polska, który omówi proces realizacji projektów IT oraz przedstawi praktyczne skutki nie podjęcia odpowiednich działań.

Podczas wszystkich wystąpień uczestnicy będą mogli wymieniać się swoimi poglądami i doświadczeniami.

- Planowana konferencja będzie połączeniem teorii i praktyki. Mam nadzieję, że sam będę przykładem takiego połączenia. Będę mówił o praktyce przy przygotowywaniu przetargu na wdrożenie zintegrowanego systemu, a także będę teoretyzował o tym, co by było gdybym posiadał wiedzę, jaką posiadam dzisiaj (zdobytą podczas wdrożenia). Być może ktoś wykorzysta moje teoretyzowanie, zastosuje je w praktyce i na kolejnej konferencji zajmie moje miejsce jako prelegenta - mówi Robert Wardyń, Kierownik Działu Rozwoju i Modernizacji Infrastruktury Uczelnianej, Uniwersytet Śląski.

Informacje o firmie :

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego". W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości" otrzymał główną nagrodę - statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze", a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007" przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego" młodego pokolenia.

Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii - wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit", firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Informacje o firmie :

CSF Polska jest dostawcą usług konsultingowych w zakresie informatycznych rozwiązań biznesowych dla średnich i dużych przedsiębiorstw, instytucji oraz uczelni wyższych. Firma zapewnia usługi w zakresie analizy i wizualizacji procesów, wdrożeń rozwiązań IT, szkoleń profesjonalistów IT, usług wsparcia, roll out'ów, usług BPO oraz off shore. CSF Polska jako jedyna w Polsce firma jest jednocześnie partnerem Microsoft Dynamics, SAP Polska oraz Manhattan Associates. Do najważniejszych Klientów firmy należą: Cementownia ODRA, Complex SA, Cyfrowy Polsat, Herbapol, ICI Polska, Lindab, Mercor SA, MGE UPS, Multimedia SA, ORCO, Tabak Polska Uniwheels, WizzAir, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. CSF Polska należy do Grupy Kapitałowej Syntea S.A. Firma posiada szereg nagród potwierdzających innowacyjność jej usług, m.in. Partner Roku 2009 Microsoft Dynamics AX w Europie Środkowo-Wschodniej, Kamerton Innowacyjności 2008, Nagrodę Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublina w kategorii Firma Innowacyjna oraz wyróżnienie w konkursie Krajowi Liderzy innowacji.

Dodatkowych informacji udzielą:Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com

Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com

Piotr Kaniowski
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: v-piotrk@microsoft.com

Anna Wardziak
Audience Marketing Manager
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
kom. 0 608 314 617
e-mail: v-anward@microsoft.com

Agnieszka Zarzycka
Audience Marketing Manager
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
kom. 0 609 991 398
e-mail: agnieszka.zarzycka@microsoft.com

Edyta Migałka
Dyrektor Pionu Komunikacji
CSF Polska Sp. z o.o., Grupa Syntea
Ul. Nałęczowska 30
20-701 Lublin
tel. 0 81 441 04 45
kom. 0 514 601 858
e-mail: edyta.migalka@syntea.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »