Technologie » Komputery

Microsoft Dynamics CRM w INFOR PL

Microsoft Dynamics CRM w INFOR PL
Zobacz więcej zdjęć »
INFOR PL, czołowy polski dostawca profesjonalnych informacji o tematyce prawno-gospodarczej, wdrożył system CRM w celu wsparcia bieżącej działalności grupy

Grupa kapitałowa INFOR PL jest znanym i cenionym wydawcą dziennika, prasy fachowej, książek, portalów informacyjnych i produktów elektronicznych, działającym na rynku medialnym od ponad 20 lat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W skład grupy wchodzi 7 spółek o różnym profilu działalności – Infornext.pl, INFOR Training, INFOR Biznes, INFOR Ekspert, INFOR IT, INFOR Progres oraz Lucrum. Głównymi adresatami produktów grupy są właściciele firm, menedżerowie, prawnicy, księgowi, kadrowi oraz urzędnicy.

Przed implementacją systemu firma borykała się z kilkoma problemami, między innymi rozproszeniem informacji o klientach, posiadaniem licznych baz o różnych standardach i różnej jakości danych czy też trudnościami w prowadzeniu analiz i targetowania grup docelowych. Dodatkowo, firma potrzebowała takiego narzędzia, które umożliwiłoby indywidualne podejście do procesów sprzedażowych i posprzedażowych w każdej ze spółek, które miały korzystać z rozwiązania.

Po zapoznaniu się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami klasy CRM, Zarząd grupy INFOR PL zadecydował o implementacji systemu Microsoft Dynamics CRM. Do pierwszego etapu wdrożenia został zaproszony zewnętrzny partner technologiczny, wkrótce jednak rolę głównego dostawcy rozwiązania przejęła spółka INFOR IT wchodząca w skład holdingu INFOR PL.

Wybór systemu klasy CRM dla firmy o tak zróżnicowanych zakresach działalności jak nasza, nie był sprawą prostą. Przyjrzeliśmy się kilkunastu rozwiązaniom. Wybór padł na Microsoft Dynamics CRM. Dlaczego? Otóż przekonała nas przede wszystkim możliwość rozwoju tego produktu w przyszłości. Dodatkową gwarancją jest marka producenta. Zdecydowaliśmy się na produkty Microsoftu również dlatego, że bazują one na systemach, które są standardem w naszej firmie – mówi Marcin Malinowski, Członek Zarządu INFOR PL S.A.

Na dzień dzisiejszy wdrożenie Microsoft Dynamics CRM objęło wszystkie kluczowe spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej INFOR PL, a liczba licencji sięga już blisko 200 nazwanych użytkowników. Co istotne, system jest nieustannie rozwijany o dodatkowe moduły i funkcjonalności. Obecnie system Microsoft Dynamics CRM 4.0 jest integralną częścią strategii informatycznej w Grupie Kapitałowej INFOR PL.

Całe wdrożenie rozwiązania Microsoft Dynamics CRM zaprojektowano jako wieloetapowy program ułożony w sposób minimalizujący ryzyko niepowodzenia.

Pierwszy etap, obejmujący Biuro Sprzedaży Produktów Elektronicznych INFOR Lex, został zrealizowany w ciągu 7 miesięcy. W trakcie wdrożenia, poza implementacją samego systemu, opracowano nowe procedury, zoptymalizowano procesy sprzedażowe, telemarketingowe oraz obsługi posprzedażnej klientów. System umożliwił zebranie wszystkich danych w jednej, spójnej strukturze oraz zagwarantował bezpieczeństwo gromadzonych informacji. Wdrożeniem objęto wtedy 50 użytkowników: handlowców, telemarketerów, pracowników działu wsparcia sprzedaży oraz menedżerów.

W ramach tego etapu dokonano znacznych inwestycji w „fundamenty” nowej infrastruktury informatycznej, zarówno pod względem sprzętu, jak też oprogramowania serwerowego. Wdrożono platformy Microsoft Windows Serwer, Microsoft Exchange oraz Microsoft SQL Server. W firmie zaimplementowane zostały nowe usługi katalogowe w pełni oparte o Microsoft Active Directory oraz nowoczesne rozwiązanie poczty elektronicznej i współdzielonych kalendarzy oparte na serwerze Microsoft Exchange.

W kolejnych etapach wdrożeniem objęto spółki INFOR Ekspert oraz INFOR Biznes, gdzie główny ciężar wdrożenia objął działy marketingu i promocji, koncentrując się na zarządzaniu wielokanałowymi kampaniami marketingowymi. Podczas tego etapu, bazując na kilkumiesięcznych doświadczeniach z użytkowania systemu, zostały wdrożone zoptymalizowane wcześniej procesy INFOR Lex.

W tym samym czasie pełnym wdrożeniem CRM została objęta spółka INFOR Training, zajmująca się organizacją specjalistycznych szkoleń, kursów i konferencji. Implementacja dotyczyła tutaj takich obszarów jak: marketing, telemarketing, mass e-mailing, procesy sprzedażowe, procesy posprzedażne, raportowanie, system prowizyjny, integracja z systemem ERP w zakresie fakturowania oraz migracja danych z dotychczasowego autorskiego systemu pełniącego rolę bazy klientów INFOR Training.

Microsoft Dynamics CRM wspomógłdziałania marketingowe podejmowane w obrębie spółek grupy kapitałowej oraz umożliwił weryfikację ich skuteczności.

Dzięki wdrożeniu systemu Dynamics CRM w naszej firmie znacznie usprawniono realizację działań marketingowych. System umożliwił jeszcze lepsze planowanie i realizację akcji telemarketingowych, działań e-mailowych jak i kampanii direct marketingowych, ułatwił segmentację klientów, zapewnił rejestrację wszystkich informacji o kliencie oraz zapewnił zarządzanie działaniami sprzedażowymi. System usprawnił organizację pracy mobilnych handlowców w zakresie rejestracji nowych klientów, obsługi kalendarza spotkań, raportów z wizyt oraz przyjmowania zamówień. Wdrożony w naszej firmie system CRM wspomógł także weryfikację oraz realizację zamówień – mówi Aneta Kowalska, Dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży, Członek Zarządu INFOR Ekspert.

Dzięki otwartości systemu Microsoft Dynamics CRM byliśmy w stanie nadążyć za zmianami jakie zachodziły u naszego klienta. Szczególnie na przestrzeni dwóch ostatnich lat, kiedy to z INFOR-u zaczęły się wydzielać kolejne spółki, takie jak INFOR Ekspert, INFOR Biznes czy INFOR Training – mówi Adam Czeczuk, Wiceprezes  INFOR IT.

Wdrożenie systemu CRM przypadło na okres zmian w strukturze firmy, a także na dynamiczny rozwój naszych produktów internetowych. To spowodowało, że wdrożeniem musiało być objętych więcej obszarów niż na początku zakładaliśmy. Tu nieoceniona stała się możliwość skalowania systemu – podsumowuje Marcin Malinowski z INFOR PL S.A.

Informacje o firmie:

INFOR IT Sp. z o.o. jest profesjonalnym dostawcą usług konsultingowych i innowacyjnych rozwiązań IT. Firma powstała w wyniku wydzielenia się ze struktur organizacyjnych grupy kapitałowej INFOR PL, która od ponad 20 lat ugruntowuje na rynku pozycję lidera w swojej branży. INFOR IT pełni funkcję integratora wiedzy, oferując produkty i usługi oparte o kompetencje biznesowe, menadżerskie i technologiczne. Zespół spółki tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w branży IT. Jako Centrum Informatyki spółka dostarczała szereg rozwiązań skutecznie wspierających poszczególne procesy biznesowe w GK INFOR.

INFOR IT specjalizuje się w prowadzeniu i realizacji złożonych projektów informatycznych wykonywanych na zlecenie i w kooperacji ze strukturami biznesowymi. Jako spółka informatyczno-konsultingowa wywodząca się z Grupy Kapitałowej INFOR PL korzysta ona z unikalnego doświadczenia, żeby dostarczać rozwiązania bliższe spełnieniu oczekiwań biznesu niż mogłaby to zrobić „standardowa” firma z rynku IT.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy INFOR IT pod adresem: http://www.inforit.pl

Informacje o firmie:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.

Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »