Technologie » Komputery

Microsoft Dynamics NAV na usługach budowlanki

Microsoft Dynamics NAV na usługach budowlanki
Zobacz więcej zdjęć »
Firma CB S.A. zdecydowała się na implementację narzędzia Microsoft Dynamics NAV usprawniającego procesy biznesowe.

Firma CB S.A. zajmuje się produkcją i dystrybucją wyspecjalizowanych materiałów budowlanych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dynamika działania firmy i konsekwentna realizacja obranej strategii rozwoju pozwoliła przedsiębiorstwu na wykreowanie wysokiej jakości programu handlowego. Platforma B2B oparta na systemie Microsoft Dynamics NAV jest kolejnym innowacyjnym usprawnieniem, mającym na celu udoskonalenie współpracy z licznymi kontrahentami firmy.

Obecnie CB S.A. jest jednym z liderów na rynku budowlanym. Sukces zawdzięcza wysokiej jakości obsłudze klienta, szybkiej realizacji zleceń oraz efektywnej współpracy z partnerami. Zarząd firmy świadomy jest faktu, że ciągła, wielowymiarowa ekspansja wymaga dalszych inwestycji w optymalizację procesów biznesowych. Dlatego też firma poczyniła starania o środki unijne i z unijnego programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka" pozyskała fundusze na inwestycje.

- CB S.A. szukało rozwiązania, które usprawniłoby współpracę z kontrahentami, a także usprawniło procesy informacyjne, handlowe i logistyczne. Platforma miała też w pełni zautomatyzować zarządzanie łańcuchem zaopatrzenia, sprawnie monitorować stany magazynowe partnerów systemu, śledzić na bieżąco położenie dostaw, kontrolować terminowość kontraktów, efektywnie przesyłać informacje do partnerów zagranicznych, a także umożliwiać sprawne sporządzanie ofert handlowych. Na potrzeby te odpowiada system Microsoft Dynamics NAV, na wdrożenie którego zdecydowała się firma CB S.A - wyjaśnia Janusz Małgorzaciak, ekspert rozwiązań Dynamics ERP w polskim oddziale Microsoft.

Funkcjonujący już w CB S.A. rozbudowany system CRM, ściśle zintegrowany z aplikacjami do zarządzania logistyką oraz systemem finansowo - księgowym przedsiębiorstwa, posłużył za bazę do implementacji nowej aplikacji ERP. Implementacją systemu zajął się certyfikowany partner Microsoft - firma Softart, specjalizująca się we wdrożeniach systemu Dynamics NAV.

- Wdrażając system w CB S.A. staraliśmy się tak dopasować jego funkcjonalności, aby jak najlepiej zarządzał kluczowymi obszarami działalności firmy - mówi Stanisław Kukuła, dyrektor Softart Sp. z o.o.

Nowoczesne rozwiązanie biznesowe posłużyło firmie do wsparcia zarządzania finansami, produkcją, dystrybucją, relacjami z klientami, a także działaniami e-commerce. Dodatkowo, system umożliwia sprawny przepływ informacji pomiędzy firmą CB S.A. - nabywcą systemu, a jej kontrahentami - hurtowniami i firmami dekarskimi, co pozwala podnieść efektywność zarządzania całym łańcuchem logistycznym.

W skutek wdrożenia Microsoft Dynamics NAV, hurtownie zyskują aktualne dane o stanach magazynowych dystrybutora, z możliwością automatycznego składania zamówień online, zaś firmy dekarskie - dostęp do informacji o stanach magazynowych hurtowni. Dzięki tak sprawnej wymianie danych wszyscy użytkownicy platformy mogą precyzyjnie planować swoje prace wykonawcze oraz zaopatrzeniowe, co w efekcie przekłada się na zwiększenie efektywności pracy, optymalizację czasu realizacji zamówień i dostaw, jak również skrócenie czasu magazynowania produktów.

Z myślą o kontrahentach firmy do systemu wprowadzono kalkulator internetowy, za pomocą którego można tworzyć kosztorysy inwestycji. Rozwiązanie to znacznie podnosi konkurencyjność kontrahentów wobec klientów indywidualnych. Platformę cechuje także wysoka użyteczność w obszarze szybkiego opracowywania trafnych prognoz i analiz biznesowych, z których za pośrednictwem platformy korzystać mogą wszyscy jej użytkownicy.

- Platforma jest dokładnie tym rozwiązaniem, jakiego od dawna szukaliśmy. Przede wszystkim ułatwia zarządzanie wieloma procesami w firmie, automatyzuje je i znacznie upraszcza. Wdrożony system jest jednocześnie ogromną bazą wiedzy - stanowi doskonałe medium usprawniające komunikację między pracownikami naszej firmy a kontrahentami. Pozwala to znacznie usprawnić współpracę i wykluczyć wiele błędów spowodowanych „czynnikiem ludzkim - mówi Grażyna Bartoszyńska - Madura, Dyrektor Finansowy, CB S.A.

Informacje o firmie:
Przedsiębiorstwo Informatyczne Softart Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1989 roku. Jest firmą usługową, oferującą nowoczesne rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem.
Softart jest autorem wielu różnych programów wspomagających działalność handlową i biznesową. Produkty programowe przedsiębiorstwa stosowane są z powodzeniem przez liczne grono klientów. Firma w swojej pracy wykorzystuje narzędzia programistyczne, wiedzę i doświadczenia najlepszych światowych dostawców narzędzi programowych (Microsoft, Novel, Oracle) oraz stosuje nowoczesne, sprawdzone i dostosowane do potrzeb swoich klientów technologie.

Klientami Softart są małe i średnie polskie przedsiębiorstwa. Oferowane rozwiązania pozwalają klientom pracować efektywniej i wydajniej, gwarantują szybki dostęp do informacji oraz dostarczają wydajne i efektywne narzędzia do analiz, weryfikacji i zarządzania.

Od początku 2003 roku, PI Softart znajduje się w wąskim gronie firm posiadających status Microsoft Certified Business Solution Partner, co stanowi potwierdzenie profesjonalizmu firmy w obsłudze systemów Microsoft Dynamics NAV. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów na profesjonalne usługi z zakresu rozwiązań biznesowych IT, firma włączyła do oferty cieszące się dużym powodzeniem na świecie oprogramowanie klasy ERP, i zajmuje się jego rozwojem oraz serwisem.

W 2007 roku Softart uzyskał kompetencje certyfikowanego partnera Microsoft w zakresie instalowania i dostosowywania systemu Microsoft Dynamics CRM. W związku z tym, firma oferuje elastyczne i przystępne narzędzie do skutecznego zarządzania relacjami z klientami. Skuteczne zarządzanie relacjami z klientami jest z podstawowych zadań w procesie zarządzania. Wykorzystanie do tego celu sprawdzonych i elastycznych narzędzi gwarantuje powodzenie tych działań. Softart służy wiedzą i praktyką w celu jak najlepszego dostosowania do specyficznych potrzeb użytkowników systemu CRM.

Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego". W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości" otrzymał główną nagrodę - statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze", a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007" przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego" młodego pokolenia.
Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii - wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit", firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »