Technologie » Komputery

Microsoft prezentuje Microsoft Dynamics AX 2012 i wizję Cloud Computing dla oprogramowania ERP

Jak co roku Microsoft przedstawia swoim Klientom rozwiązania, pozwalające osiągnąć przewagę nad konkurencją teraz i w przyszłości.
Przedstawiciele Microsoft Corp. (Nasdaq "MSFT") - Steve Ballmer, Corporate Vice President, Microsoft Business Solutions i Kirill Tatarinov, CEO, Microsoft Business Solutions, dokonali otwarcia konferencji Convergence 2011, która rozpoczęła się właśnie w Atlancie i potrwa do 13 kwietnia br. Spotkanie zgromadzi łącznie ponad 9000 uczestników. Podczas inauguracji szefowie Microsoft opowiedzieli, w jaki sposób przedsiębiorstwa korzystające z rozwiązań Microsoft Dynamics mogą maksymalizować wartość inwestycji związanych z nowymi technologiami, jednocześnie elastycznie dopasowując się do zmian zachodzących na rynku i stając się dynamiczną firmą, wygrywającą w każdym otoczeniu rynkowym.

Podczas Convergence 2011, najważniejszego wydarzenia firmy Microsoft skierowanego do osób podejmujących decyzje w firmach z wykorzystaniem systemów ERP i CRM, Microsoft podzielił się swoją wizją przeniesienia systemu Microsoft Dynamics ERP do chmury. Ponadto, Klienci mieli okazję przyjrzeć się najnowszemu systemowi Microsoft Dynamics AX 2012 oraz podzielić się swoim doświadczeniem w zakresie rozwiązań Microsoft Dynamics ERP i CRM.

Wizja ERP w chmurze

Bazując na sukcesie Microsoft Dynamics CRM Online, Microsoft przedstawił ścieżkę prowadzącą Klientów do chmury - nową wersję rozwiązań Microsoft Dynamics ERP opartych na platformie Windows Azure. Klienci zyskają możliwość przeniesienia systemu do chmury na własnych warunkach, a Microsoft Dynamics ERP w modelu cloud dostarczy im takie same korzyści, jak w przypadku opcji on-premises.

Microsoft doskonale rozumie, że dla Klientów osiągnięcie korzyści z chmury wymaga więcej niż tylko technologii, stąd firma potwierdziła swoje zaangażowanie we wspieranie swoich Partnerów w osiąganiu przez nich korzyści z cloudowych ofert Microsoft Dynamics i opublikowała przewodnik dla Partnerów - Microsoft Dynamics Cloud Partner Profitability Guide. Zawiera on plany realizacji wdrożeń i kluczowe wskazówki, wspierające Partnerów w optymalizacji ich procesów biznesowych oraz umożliwiające im identyfikowanie nowych możliwości.

- Pojawienie się cloud computing było punktem zwrotnym na rynku IT. Chmura dostarcza zupełnie nowych możliwości kreowania nowoczesnego modelu biznesowego, nakierowanego na wzrost efektywności i możliwości adaptacyjnych naszej firmy - powiedział David Goad, managing director, eSavvy Pty Ltd. - Microsoft Dynamics Cloud Partner Profitability Guide dostarcza prostych wskazówek, w jaki sposób wykorzystać zmiany zachodzące na rynku w związku z popularyzacją rozwiązań cloudowych i jest świetnym punktem zaczepienia dla wszystkich Partnerów zamierzających oferować usługi w chmurze.

Oprócz zasobów, takich jak przewodnik dla Partnerów, niezależni dostawcy oprogramowania (ISVs) i Partnerzy będą mogli zapoznać się z ofertą usług wertykalnych rozwiązań cloudowych oraz rozwiązań typu add-on na stronie Microsoft Dynamics Marketplace. Klienci za pośrednictwem strony mogą w prosty sposób wypróbować i nabyć rozwiązania najlepiej odpowiadające ich specyficznym potrzebom, a Partnerzy zyskiwać szersze grono odbiorców i rozwijać swój własny biznes.

Microsoft przedstawia Microsoft Dynamics AX 2012

Podczas Convergence 2011 Klienci mają okazję przyjrzeć się najnowszemu systemowi Microsoft Dynamics AX 2012 - nowatorskiemu rozwiązaniu klasy ERP, które pozwala firmom na przewidywanie i szybkie reagowanie na zmiany, dzięki ujednoliconemu repozytorium procesów biznesowych, architekturze model-driven oraz prostocie, która wynika ze znanego i intuicyjnego w obsłudze interfejsu rozwiązania oraz wbudowanych narzędzi do współpracy.

- Microsoft Dynamics AX 2012 uwalnia Klientów z betonowych, sztywnych ram, ograniczających ich w korzystaniu z rozwiązań ERP - powiedział Tatarinov. - Klienci szukają systemów, które dopasowują się do ich potrzeb, a nie takich, do których samemu trzeba się dopasowywać. Szukają elastycznych i kosztowo opłacalnych aplikacji biznesowych.

W szczególności, Microsoft Dynamics AX 2012 pomaga Klientom uprościć proces podejmowania decyzji dostarczając:
• Solidnych fundamentów w postaci gotowych funkcjonalności zaprojektowanych dla firm z różnych gałęzi przemysłu oraz kluczowe narzędzia ERP do zarządzania finansami, zasobami ludzkimi
i operacjami. Oferowane jako zintegrowane, światowej klasy rozwiązanie, Dynamics AX 2012 umożliwia klientom szybki zwrot z inwestycji w system oraz pozwala Partnerom na wygodne dostarczanie specyficznych ofert dla danej branży.
• Nowy poziom wydajności osiągnięty dzięki zbiorowi ujednoliconych naturalnych modeli, które odzwierciedlają prawdziwe otoczenie biznesowe w przejrzysty sposób, umożliwiając Klientom łatwą modyfikację przedsiębiorstwa oraz procesów w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb biznesowych.
• Prostotę, poprzez intuicyjny Role Tailored oraz dostęp do bogatego zestawu narzędzi Business Intelligence, dostosowanych do różnych ról i stanowisk w organizacji. Znany użytkownikom intuicyjny w obsłudze interfejs Microsoft Office umożliwia szybką adaptację do narzędzia, a zaawansowane możliwości BI pozwalają Klientom na świeże spojrzenie w istotne dane, a w rezultacie na szybsze podejmowanie decyzji opartych na sprawdzonych informacjach.

- Nasz ERP usprawnia procesy zachodzące wewnątrz firmy każdego dnia. To nasza siła życiowa, od której zależymy. On musi zawsze działać oraz dostarczać rzetelne informacje - powiedział Bob Jablonski, operations manager w Hydra Power Systems. - Microsoft Dynamics AX dostarcza niezwykłą funkcjonalność. Z bogatszymi narzędziami BI, możliwością łatwego rozwoju, zmiany procesów biznesowych oraz płynnego współdziałania z Microsoft Office oczekujemy, iż nasi pracownicy zyskają dostęp do danych, których potrzebują i kiedy potrzebują, oraz możliwość lepszej współpracy i zmniejszenia kosztów operacyjnych.

Wersja beta systemu Microsoft Dynamics AX 2012 zostanie wydana w kwietniu br. Natomiast finalna wersja trafi na rynek w sierpniu 2011 roku.

Aby utrzymać poziom zaangażowania Microsoft w innowacyjność, firma zaprezentowała także inne produkty z portfolio rozwiązań Microsoft Dynamics, takie jak Microsoft Dynamics CRM 2011, Microsoft Dynamics NAV 2009 R2 oraz niedostępne na rynku polskim Microsoft Dynamics GP 2010 R2 i Microsoft Dynamics SL 2011.

Więcej informacji na temat rozwiązań Microsoft Dynamics ERP w chmurze dostępnych jest na stronie http://www.microsoft.com/presspass/presskits/dynamics. Natomiast użytkownicy Twittera mogą zaangażować się w Convergence 2011 wchodząc na adres https://twitter.com

***
Informacje o firmie:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją - Windows 7, która sprzedała się już na świecie w rekordowej liczbie 240 milionów egzemplarzy oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office - którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. We Wrocławiu natomiast działa od 2008 roku Centrum Rozwoju Oprogramowania Microsoft. W Polsce Microsoft współpracuje z ponad 8 tysiącami partnerów i 20 tysiącami inżynierów.

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego" poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit", Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości", który w 2007 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007". Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją „Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzec bezpieczeństwa internetowego dzieci „3...2..1...Internet!". W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).

***

Microsoft Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp.
w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Dodatkowych informacji udzielą:

Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com

Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com

Piotr Kaniowski
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: v-piotrk@microsoft.com

Anna Wardziak
Audience&Partner Marketing Manager
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
kom. 0 505 191 551
e-mail: v-anward@microsoft.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »