Firma » Biznes

Międzynarodowa grupa OSI przejmuje ubojnię w Górze

Międzynarodowa grupa OSI przejmuje ubojnię w Górze
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa OSI przejęła ubojnię w miejscowości Góra w Polsce. Ubojnia, otwarta w 2005 r. i pierwotnie zarządzana przez polską firmę, została zamknięta pół roku temu i pozostawała nieczynna do chwili jej nabycia w lecie 2010 r. przez grupę OSI.

Etap przebudowy zajął kilka miesięcy. W tym czasie zakład został przekształcony w jedną z najnowocześniejszych ubojni w Polsce. Po uzyskaniu od polskich organów odpowiednich certyfikatów i zezwoleń zakład wstępnie rozpoczął działalność w połowie września.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przewiduje się, że w połowie października osiągnie on pełną wydajność, włącznie z procesami uboju i oddzielania mięsa od kości. Oprócz przejęcia ubojni, grupa OSI pozyskała także polską firmę zajmującą się handlem bydłem, co zapewni bezpośredni dostęp do produkcji rolnej za pomocą istniejących struktur.

W wyniku przejęcia ubojni w Górze powstaną nowe miejsca pracy, a najwyższej jakości mięso będzie przetwarzane przy pomocy najnowszych technologii.

Grupa OSI powstała w 1909 r. w Chicago (stan Illinois, USA) jako przedsiębiorstwo rodzinne. Na przestrzeni lat ten hurtowy sprzedawca mięsa stał się jedną z największych na świecie firm spożywczych. Obecnie OSI wytwarza wysokiej jakości wołowinę, wieprzowinę, drób, produkty rolne oraz specjalne produkty oparte na cieście. Do klientów grupy OSI należą czołowe marki świata. Grupa OSI, zatrudniając około 10 tysięcy osób w ponad 40 firmach w 17 krajach i osiągających przychody przekraczające 4 miliardy dolarów (2010), jest jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw w branży spożywczej na świecie.

Ubojnia będzie działać pod nazwą OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o. Dyrektorem zarządzającym nowej spółki został pan Uwe Rössler.

Kontakt dla prasy:

Patrycja Stachura

Proximity Poland

Ul. Burakowska 5/7, 01-066 Warszawa

Telefon: + 48 22 532 96 92 

E-mail: patrycja.stachura@proximity.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Proximity Sp. z o. o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »