Kultura, sztuka » Kultura

Mural w Centrum Warszawy już jest! Malowanie może być proste!

Mural w Centrum Warszawy już jest! Malowanie może być proste!
Zobacz więcej zdjęć »
Warszawska Wola nabrała nowych kolorów! Dzięki muralowi, który można zobaczyć na kamienicy przy ul. Leszno 22. Otaczająca kamienicę szara okolica zyskała nowy wymiar i rozbłysła szeroką paletą barw. Inicjatorem gigantycznego obrazu jest firma Flűgger, producent farb i akcesoriów malarskich.

Stworzone malowidło opowiada zabawne i ciekawe historie. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguPrzedstawione zdarzenia dzieją się w poszczególnych pokojach, a każdy z nich prezentuje określoną opowieść. Świat ludzki miesza się tu ze światem zwierząt, realny z fantastycznym. Dzięki temu realistyczna przestrzeń warszawskiej Woli nabiera magicznego wymiaru.

Cieszymy się, że firma Flűgger może być inicjatorem tak ciekawych wydarzeń jak powstanie murala, który z jednej strony ubarwia otaczającą przestrzeń i czyni ją przyjaźniejszą, a z drugiej daje szansę realizowania swojej twórczej pasji młodemu artyście. Właściwie dobrane i dobre jakościowo farby w dowolnych kolorach to dla naszej firmy priorytet, dlatego też szczególnie zależy nam, aby przez tego typu akcje podkreślać jak duże znaczenie dla naszego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości ma estetyka – mówi Małgorzata Undziłło, country manager Flűgger Sp. z o.o.

Mural, który na dłużej wpisze się w scenerię warszawskiej Woli, pokazuje jak bardzo potrzebne są inicjatywy ubarwiania szarej przestrzeni, która często działa na nas odpychająco i raczej zniechęca do jej odwiedzania. Kolor oprócz tego, że przykuwa naszą uwagę, nadaje także przestrzeni sympatyczniejszego charakteru, dzięki czemu zyskuje ona niewątpliwie na wartości.

W przestrzeni miejskiej murale czują się znakomicie – integrują się z architekturą i otoczeniem. Ponadto jako nośnik informacji reklamowych są dużo przyjaźniejsze niż siatki czy bannery, ponieważ nie zasłaniają mieszkańcom okien i nie zabierają w związku z tym cennego światła i widoku. Ich wykonanie jest bardzo pracochłonne, ponieważ najpierw należy wykonać projekt i przygotować kartony robocze, następnie konieczne jest  odpowiednie przygotowanie ściany i przeniesienie rysunku z kartonów na elewacje. Dopiero wtedy rozpoczyna się proces malowania – mówi Paweł Korab Kowalski, artysta nadzorujący działania związane z powstawaniem murala.

 

Więcej informacji:

Proximity Sp. z o. o.

ul. Burakowska 5/7

01-066 Warszawa

Patrycja Brzezińska

tel. (22) 532-96-92

patrycja.brzezinska@proximity.pl

Magda Ciesielska

tel. (22) 532-96-93 magda.ciesielska@proximity.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Proximity Sp. z o. o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »