Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek w czasach pandemii

12 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. W czasie epidemii personel medyczny stał się pierwszą linią frontu walki z koronawirusem.


Warto więc podziękować za codzienna pracę wszystkim zaangażowanym w zapewnienie odpowiedniego leczenia dla pacjentów, a także wesprzeć ich w każdy możliwy sposób. Zawód pielęgniarki i pielęgniarza cały czas zmaga się z deficytem kadr, dlatego powinniśmy dbać o pracowników sektora medycznego w szczególny sposób.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Zawód pielęgniarki czy pielęgniarza ma bardzo dużą społeczną wartość. Jednak według Rankingu Barometru Zawodów z 2018 roku, z roku na rok maleje liczba chętnych do podjęcia pracy pielęgniarki. Deficyt pielęgniarek i położnych wynika z niechęci młodych do podejmowania kształcenia w zawodzie, braku aktualnych uprawnień u osób, które miały dłuższą przerwę w wykonywaniu zawodu oraz odejść na emeryturę doświadczonych pracowników.

Według danych OECD w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 5,2 pielęgniarki, co daje nam pozycję 3. od końca w rankingu Unii Europejskiej. Każdego roku polskie uczelnie kończy ponad 5 tysięcy absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa, jednak jest to wciąż za małe, żeby wypełnić lukę spowodowaną przejściem na emeryturę przez znaczną część dotychczas aktywnych zawodowo pielęgniarek.

Istotne jest więc, aby ciężka praca pielęgniarek i pielęgniarzy była doceniana, nie tylko w czasach epidemii, ale także ta na co dzień. Na wizerunek tej profesji mogą mieć wpływ jednostki, które stwarzają swoim pracownikom godne i bezpieczne warunki pracy, a także okazują swoim pracownikom szacunek i wspierają ich rozwój zawodowy. Wśród takich organizacji można wymienić firmę Diaverum, dostawcę usług nefrologicznych.

- W naszych placówkach dbamy o personel i staramy się mu zapewnić jak najwyższy komfort pracy. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stoi obecnie cała polska służba zdrowia, dlatego zależy nam, żeby nasi pracownicy czuli się docenieni i spełnieni. Nasza firma zapewnia personelowi szeroki wachlarz szkoleń, dzięki czemu wszyscy pracownicy są w stanie zaplanować swoje cele rozwojowe na następny rok, co ma pozytywny wpływ  na satysfakcję z wykonywanej pracy – mówi Ryszard Zając, dyrektor naczelny Diaverum Polska.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek stwarza możliwość do rozmów na temat szans i rozwiązań usprawniających pracę w tym zawodzie. Święto jest również okazją do podziękowania za trud w wypełnianie misji, jaką jest opieka nad chorymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »