Dom » Wnętrza

Miejski minimalizm - prostota i elegancja

Miejski minimalizm - prostota i elegancja
Zobacz więcej zdjęć »
„Miejski minimalizm” – nowy trend kolorystyczny producenta farb Dulux® jest propozycją dla osób preferujących modernistyczny wystrój wnętrz.

Trend „Miejski minimalizm" został zainspirowany ruchem modernistycznym i polega na wykorzystaniu prawdziwie prostych i eleganckich, a jednocześnie funkcjonalnych form i rozwiązań. Styl jest bardzo współczesny - dla prawdziwych miłośników designu - lśniący, szykowny oraz czysty, bez zbędnych dodatków. Minimalistyczna koncepcja wystroju wnętrz jest w nim łagodzona przez subtelną grę kolorów.

Paleta kolorystyczna Dulux® „Miejski minimalizm" jest powściągliwa, wyszukana oraz ekspresyjna, ale nie chłodna. Eleganckie szarości są równoważone akcentami energetycznej żółcieni z niewielką domieszką zieleni. Połączenie tych barw tworzy kompozycję, która zaskakuje wyrazistością a  zarazem jest bardzo elegancka. Takie połączenie ma silny charakter, jednocześnie daje wrażenie subtelnej wykwintności.

Kolory trendu Dulux® „Miejski minimalizm" idealnie pasują do wnętrz tworzonych przez osoby ceniące nowoczesny design oraz czystość i prostotę formy. Sprawdzą się przy aranżowaniu współczesnych mieszkań oraz przestrzeni postindustrialnych typu lofty. Proste i zarazem funkcjonalne meble oraz liniowe struktury, o męskim charakterze, powinny być uzupełnieniem wnętrz. 

Geneza powstawania trendów

Co roku firma ICI prezentuje 5 kolekcji kolorystycznych, starannie wyselekcjonowanych przez grupę międzynarodowych ekspertów w dziedzinie koloru, zarówno z firmy ICI, jak i spoza niej. Palety te stanowią odzwierciedlenie najpopularniejszych i najbardziej aktualnych trendów w aranżacji i dekoracji wnętrz. Ich twórcy biorą pod uwagę przemiany zachodzące w kulturze, sztuce, muzyce, architekturze, modzie, ale również w stylu życia ludzi z różnych krajów i kontynentów. Na tej podstawie wybierają najmodniejsze kolekcje kolorystyczne na  nowy sezon. Dzięki wymianie doświadczeń i obserwacji z całego świata powstają zestawienia kolorów, które najlepiej odzwierciedlają aktualne potrzeby konsumentów. Wszystkie kolory proponowane w ramach kolekcji są dostępne w Mieszalniku Dulux®.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ddd 2008-06-04 00:18:55

    Z modernistycznymi stylami niestety jest tak, że szybko się nudzą.. no ale za to dają impuls do zmian ;-)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »