Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Mieszkanie normobaryczne

Mieszkanie normobaryczne
Zobacz więcej zdjęć »
Dążenie do życia w zgodzie z potrzebami własnego organizmu korzystając z niekonwencjonalnych metod staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób, które od lat zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami.

Naprzeciw wychodzą im naukowcy, pasjonaci naturalnych metod leczenia, którzy dzielą się swoimi odkryciami w dziedzinie zdrowia. Za jedno z takich "odkryć" można uznać mieszkanie normobaryczne.

Hiperbaria i normobaria

Na początek należy wyjaśn ić te dwa pojęcia. Hiperbaria jest zakresem ciśnienia atmosferycznego, które jest wyższe niż optymalne ciśnienie 1500hPa. W ciśnieniu tym człowiek może przebyać, jednak nie długotrwale. Z kolei normobaria jest stanem ciśnienia atmosferycznego, które wykazuje właściwości sprzyjające długowieczności i tym samym zdrowiu naszego organizmu. Ciśnienie to wynosi ok. 1500hPa.


Czym jest mieszkanie normobaryczne 

Mieszkanie normobaryczne jest niczym innym, jak komorą ciśnieniową, która składa się z kilku pomieszczeń. Zaletą takiego mieszkania jest fakt, iż można w nim przebywać na stałe. Jest ono zabezpieczone specjalną śluzą, w której panuje ciśnienie pośrednie między 1000hPa na zewnątrz, a 1500hPa wewnątrz.

Mieszkanie normobaryczne, oprócz zwiększonego ciśnienia do 1500hPa, posiada również większe stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, w granicach od 0,7 do 1.3 %.

Zalety korzystania z mieszkania normobarycznego 

Mieszkanie normobaryczne posiada wiele zalet. Badania naukowe dowodzą, iż mieszkanie w takich warunkach sprzyja rozwojowi nowych naczyń krwionośnych, a poprzez lepsze dotlenienie komórek przyspiesza likwidowanie stanów zapalnych. Ponadto doskonale dotlenia wszystkie komórki w naszym organizmie, korzystnie wpływa na komórki skóry - fibroblasty, a także stymuluje regenerację nabłonków.

Komory normobaryczne

W Polsce popularność zyskują komory hiperbaryczne, w których przebywa się określoną ilość czasu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego wynoszącego od 2500 do 3500 hPa. W komorach takich stosujesię również oddychanie czystym tlenem.

Terapię hiperbaryczną z powodzeniem praktykuje dr Jan Pokrywka, który sam mieszka w mieszkaniu normobarycznym, a ponadto oferuje tego typu terapie dla swoich pacjentów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

easylife

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 105603 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )