Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Mieszkanie normobaryczne
Zobacz więcej zdjęć » |
Naprzeciw wychodzą im naukowcy, pasjonaci naturalnych metod leczenia, którzy dzielą się swoimi odkryciami w dziedzinie zdrowia. Za jedno z takich "odkryć" można uznać mieszkanie normobaryczne.
Hiperbaria i normobaria
Na początek należy wyjaśn ić te dwa pojęcia. Hiperbaria jest zakresem ciśnienia atmosferycznego, które jest wyższe niż optymalne ciśnienie 1500hPa. W ciśnieniu tym człowiek może przebyać, jednak nie długotrwale. Z kolei normobaria jest stanem ciśnienia atmosferycznego, które wykazuje właściwości sprzyjające długowieczności i tym samym zdrowiu naszego organizmu. Ciśnienie to wynosi ok. 1500hPa.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czym jest mieszkanie normobaryczne
Mieszkanie normobaryczne jest niczym innym, jak komorą ciśnieniową, która składa się z kilku pomieszczeń. Zaletą takiego mieszkania jest fakt, iż można w nim przebywać na stałe. Jest ono zabezpieczone specjalną śluzą, w której panuje ciśnienie pośrednie między 1000hPa na zewnątrz, a 1500hPa wewnątrz.
Mieszkanie normobaryczne, oprócz zwiększonego ciśnienia do 1500hPa, posiada również większe stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, w granicach od 0,7 do 1.3 %.
Zalety korzystania z mieszkania normobarycznego
Mieszkanie normobaryczne posiada wiele zalet. Badania naukowe dowodzą, iż mieszkanie w takich warunkach sprzyja rozwojowi nowych naczyń krwionośnych, a poprzez lepsze dotlenienie komórek przyspiesza likwidowanie stanów zapalnych. Ponadto doskonale dotlenia wszystkie komórki w naszym organizmie, korzystnie wpływa na komórki skóry - fibroblasty, a także stymuluje regenerację nabłonków.
Komory normobaryczne
W Polsce popularność zyskują komory hiperbaryczne, w których przebywa się określoną ilość czasu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego wynoszącego od 2500 do 3500 hPa. W komorach takich stosujesię również oddychanie czystym tlenem.
Terapię hiperbaryczną z powodzeniem praktykuje dr Jan Pokrywka, który sam mieszka w mieszkaniu normobarycznym, a ponadto oferuje tego typu terapie dla swoich pacjentów.
Nadesłał:
easylife
|
Komentarze (0)