Rozrywka » Przyroda
Miody włoskiego Południa
Zobacz więcej zdjęć » |
Miód bergamotkowy
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
U spokojnych wybrzeży morza Jońskiego i Tyrreńskiego rozpościerają się pachnące gaje bergamotki – rośliny, której charakterystyczny zapach wyczuwalny jest między innymi w herbacie Earl Grey. Powstający z jej nektaru miód ma łagodny smak i posiada lekki, ale dość wyczuwalny aromat. To rzadki gatunek, który sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednych podniebień.
Miód cytrynowy
W tych samych, miododajnych okolicach pszczoły chętnie udają się w stronę rozległych plantacji drzewek cytrynowych. Ich nektar daje miód o kremowej konsystencji i delikatnym, odświeżającym smaku z wyczuwalną nutą cytryny. Doskonale sprawdzi się on jako dodatek do wszelkiego rodzaju herbat, sałatek owocowych, lodów czy lemoniad.
Miód eukaliptusowy
Najbardziej wysunięta na południe wyspa Włoch – Sycylia - również może poszczycić się uprawami wielu gatunków roślin. Drzewa eukaliptusowe, porastające lasy Caltagirone są źródłem miodu o mocnym, wyrazistym aromacie i gęstej konsystencji. Da się w nim wyczuć delikatną nutę suszonych grzybów. To miód bogaty w enzymy, o głębokim smaku. Można z powodzeniem stosować go wspomagająco w leczeniu zakażeń dróg oddechowych czy przeziębień, gdyż ma działanie wykrztuśne.
Miód opuncjowy
Powstaje z kwiatów opuncji figowej. Wyraziście kwiatowy, świeży i delikatny idealnie nadaje się do lekkich, biszkoptowych czy lodowych deserów. To rzadki gatunek miodu, również pochodzący ze słonecznej Sycylii. Czy ktoś jeszcze wątpi, że Włochy to dosłownie kraj „miodem i mlekiem płynący”?
Nadesłał:
ewa.wysmyk@honeybee.pl
|
Komentarze (0)