Społeczeństwo » Społeczeństwo
Mistrzowski sposób na regenerację
Urazy to nieodłączne ryzyko związane z uprawianiem sportu. Ich przyczyn jest wiele – od niekorzystnych zbiegów okoliczności, przez uszkodzenia wynikające z przeciążeń, sumowanie się mikrourazów czy kontuzje nowicjuszy wynikające z braku rozgrzewki lub zbytniego forsowania nieprzystosowanych jeszcze do obciążenia obszarów narządu ruchu. Równie istotny jak rozgrzewka jest także proces regeneracji – powrotu wydolności wysiłkowej do poziomu wyjściowego, (lub zbliżonego) po obciążeniach fizycznych czy doznanych urazach. Mistrzowie sportowi tacy jak Adam Małysz czy Angelique Kerber wykorzystują w tym celu znaną od lat na Zachodzie, jednak będącą jeszcze nowością w Polsce metodę andullacji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zdrowotne wibracje
System andullacyjny zastosowany w specjalistycznych urządzeniach do masażu to połączenie wyselekcjonowanej wibracji z podczerwienią o naukowo udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Skuteczność tej technologii polega na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie w mikrodrgania. Wibracje o szerokim zakresie częstotliwości wytwarzają mikroprądy elektryczne. W konsekwencji pobudzana jest produkcja ATP – cząsteczki odpowiadającej za transport „energii” w komórkach. W ten sposób masaż pobudza i przyspiesza procesy regeneracyjne i wzmacnia naturalne funkcje fizyczne.
Masaż na medal
Andullacja to iście mistrzowskie rozwiązanie, z którego korzystają wielkie nazwiska i instytucje świata sportu – wśród nich wymienić można Adama Małysza, który łóżko do masażu andullacyjnego zabrał ze sobą na jedną z edycji Rajdu Dakar. Technologia ta stosowana jest także przez jedną z najlepszych tenisistek świata, zwyciężczynię Australian Open 2016, Angelique Kerber. Kombinację podczerwieni i masażu wibracyjnego wykorzystują także inni profesjonalni sportowcy, m.in. piłkarz Liverpoolu Simon Mignolet, pięciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar Cyril Despres, czy tenisista David Ferrer. Z technologii tej korzysta także Niemiecki Związek Sportów Olimpijskich DOSB, oraz … rosyjskie Centrum Kosmiczne przygotowujące wyprawę na Marsa.
Właściwa regeneracja – klucz do sukcesu
Nie ma w sporcie sukcesu bez korzystania z odnowy psychosomatycznej – podkreśla prof. Dariusz Mucha, prof. nadzw. dr hab. nauk o kulturze fizycznej z Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia. Tylko świadome odziaływanie na organizm przyspiesza fizjologiczne procesy wypoczynkowe, a znakomitym narzędziem w tym obszarze jest system andullacyjny HHP. Wyposażony jest on w programy do relaksacji i stymulacji całego ciała i jego wybranych partii w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeden z nich dedykowany jest regeneracji organizmu po wysiłku sportowym. Wpływa on na przyspieszenie tego procesu, redukuje bóle mięśni, aktywuje i wspomaga procesy usuwania zbędnych produktów przemiany materii – dodaje prof. Mucha.
To jednak nie wszystkie z prozdrowotnych efektów działania technologii andullacji. Stymulacja ciała poprzez ten system wpływa m.in. na układ krwionośny i skutecznie reguluje ciśnienie krwi. Usprawnia także odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także poprawia pracę serca. W efekcie organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i substancje odżywcze.
Nadesłał:
wiska
|
Komentarze (0)