Gospodarka » Żywność
MIT Enterprise Forum Poland i Fundusz AgriTech Hub pomogą polskim startupom z sektora rolniczego
Zobacz więcej zdjęć » |
Dzięki temu, młodzi przedsiębiorcy otrzymają m.in. dostęp do polskich oraz międzynarodowych mentorów i ekspertów, a także szansę na dofinansowanie działalności w kwocie do 3 mln złotych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Dzięki współpracy nawiązanej z funduszem venture capital AgriTech Hub, po raz pierwszy w programie MIT Enterprise Forum Poland akcelerację przejdą startupy rozwijające technologie dla sektora rolniczego. Najlepsze z nich otrzymają szansę dofinansowania swojej działalności w kwocie od 1 do 3 milionów złotych w ramach programu Bridge Alfa, realizowanego przez AgriTech Hub wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
- AgriTech Hub to fundusz venture capital, którego celem jest wspieranie procesu komercjalizacji technologii dedykowanych sektorowi rolno-spożywczemu, pochodzących z jednostek naukowych oraz sektora przedsiębiorstw m.in. poprzez udostępnienie im finansowania. Jest to unikatowa propozycja na rynku polskim – mówi Bartosz Podchorodecki, Menedżer Inwestycyjny w AgriTech Hub. – W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland zapewniamy przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie od momentu zweryfikowania czystości patentowej czy stanu techniki, poprzez walidację biznesową, po udostępnienie finansowania w formule Bridge Alfa – dodaje.
MIT Enterprise Forum Poland i AgriTech Hub zapraszają do aplikowania startupy rozwijające technologie dla szeroko pojętego sektora rolno-spożywczego, w tym m.in z obszaru automatyzacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa precyzyjnego i wertykalnego, środków ochrony roślin czy przetwórstwa żywności. Projekt ma pomóc młodym przedsiębiorcom zaistnieć na rynku i przyspieszyć komercjalizację rozwijanych przez nich technologii.
- Nasz 3-miesięczny program i skrojony jest przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby, które mają Startupy na wczesnym etapie rozwoju i które budują swoje firmy wokół unikalnego IP lub modelu biznesowego. Zespoły, które przeszły akcelerację w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland są bardziej świadome rynkowej rzeczywistości, co pozwala im unikać książkowych błędów i skuteczniej komercjalizować swoje rozwiązania, a także efektywniej pozyskiwać kolejne rundy finansowania na dalszy rozwój działalności. Dzięki współpracy z funduszem AgriTech Hub możemy pomóc rozwinąć się polskim startupom tworzącym często bardzo unikalne i innowacyjne technologie dla sektora rolniczego – mówi Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.
MIT Enterprise Forum Poland przewiduje akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Ścieżka Let’s Fintech with PKO Bank Polski! organizowana jest we współpracy z partnerem głównym programu - PKO Bankiem Polskim. Partnerem ścieżki akceleracyjnej Energia jest Grupa PGNiG. Ścieżkę Zdrowie współtworzy Grupa Adamed, natomiast pojawiającą się po raz pierwszy w programie ścieżkę Agri-tech wspiera fundusz AgriTech Hub. Nowością w akceleratorze jest również ścieżka Industry 4.0 dedykowana startupom technologicznym zainteresowanym współpracą z partnerami z regionu Dolnego Śląska. Jej realizacja będzie wspierana zarówno przez partnerów technologicznych, jak i merytorycznych, takich jak Nokia, Balluff, FANUC Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.
Startupy, które chcą wziąć udział w 4. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland mogą aplikować do programu do 28 lutego za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.
Partnerami wspierającymi program są Visa oraz Campus Warsaw. W obrębie ścieżki Industry 4.0 na terenie Dolnego Śląska prawne i podatkowe wsparcie startupom zapewni firma doradcza Olesiński i Wspólnicy. Treningi sprzedażowe dla startupów przeprowadzą eksperci z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Sandler Training. Organizacjami wspierającymi program są Fundacja PKO Banku Polskiego, Weil, Gotshal & Manges LLP, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).
Nadesłał:
KnowledgeHub Fund
|
Komentarze (0)