Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Mobilne centrum nauki „Focus Pobudza Neurony” – od 5 maja w Jankach!

W dniach 5–10 maja 2012, Centrum Handlowe Janki zaprasza miłośników eksperymentów w każdym wieku, do odwiedzenia mobilnego centrum nauki w ramach akcji „Focus Pobudza Neurony”.

„Focus Pobudza Neurony" to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Centrum Janki (Janki, ul. Mszczonowska 3), podczas którego wszyscy miłośnicy eksperymentów, zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice, będą mogli zgłębić tajniki świata chemii, fizyki i nowoczesnych technologii motoryzacyjnych. Wszystko to w mobilnym centrum nauki miesięcznika popularnonaukowego „Focus" i telewizyjnego kanału edukacyjnego Da Vinci Learning.

W ramach wydarzenia, w holu głównym oraz na terenie pasażu Centrum Handlowego Janki, zgromadzone zostaną urządzenia pokazujące działanie praw fizyki, laboratorium chemiczne oraz najnowsze zdobycze technologii w motoryzacji. Odwiedzający będą mogli nie tylko obserwować fascynujące zjawiska fizyczne i chemiczne, ale również samodzielnie wziąć udział w przeprowadzanych eksperymentach.

Wszystkie urządzenia będą w pełni interaktywne i każdy osobiście będzie mógł je uruchomić. Aby pomóc w zrozumieniu zachodzących zjawisk nad uczestnikami będą czuwali dedykowani animatorzy. Dla najmłodszych odwiedzających zorganizowane zostaną specjalne konkursy i zabawy z ciekawymi nagrodami. Mobilne centrum nauki podzielone będzie na strefy:

STREFA DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH
Jak zrobić „magiczny" płyn zmieniający kolor? Jak wyprodukować lek na zgagę?

Strefa doświadczeń chemicznych to aż 13 widowiskowych eksperymentów chemicznych, które przeprowadzane będą przez wykwalifikowanych chemików. Badaniom naukowym zostanie poddany ser i śmietana, uruchomiony zostanie zegar jodowy i miniaturowy wulkan, ponadto będzie można obserwować produkcję łatwopalnej piany oraz ognioodpornego papieru.

STREFA BADAŃ FIZYCZNYCH
Jakie zjawiska fizyczne sprawiają, że w krzywym zwierciadle wygląda się tak dziwacznie?

Strefa badań fizycznych to ok. 16 eksponatów, służących do przeprowadzania eksperymentów i obserwowania zadziwiających iluzji optycznych, które pokazują, jak łatwo można oszukać zmysł wzroku. Niezwykłe zachowanie światła będzie można również poznać dzięki dwóm urządzeniom - klasycznemu peryskopowi z obrotowym wizjerem oraz jego laserowej odmianie.
W tej strefie nie zabraknie również doświadczeń pokazujących działanie pola magnetycznego (np. labirynt, przez który można prowadzić metalową piłeczkę za pomocą magnesu) czy grawitacji (karuzela z kolorowymi piłeczkami).

TECHNOLOGIE
Czy nowoczesny samochód może mieć coś wspólnego z łodziami podwodnymi, samolotami i sztuczną inteligencją?

W mobilnym centrum nauki, w Centrum Janki, będzie można się o tym przekonać, poznając na stoisku innowacyjne technologie Forda Focus, takie jak system monitorowania martwego pola, rozwiązania zabezpieczające przed kolizjami w ruchu miejskim czy system monitorowania koncentracji kierowcy kontrolujący poziom zmęczenia prowadzącego pojazd i przypominający o odpoczynku.
Wszystkie ciekawostki można obejrzeć na filmach wyświetlanych na ekranach LCD. Będzie też możliwość zadawania pytań ekspertowi.

Mobilne centrum nauki odwiedzać można w dniach 5-10 maja, w godzinach pracy Centrum Janki, wstęp wolny.

„Focus Pobudza Neurony" to ogólnopolska akcja zainaugurowana 24 kwietnia w Gdańsku, która kontynuowana będzie także w innych miastach Polskich.

Harmonogram akcji „FOCUS POBUDZA NEURONY":
5 - 10 maja - WARSZAWA - Centrum Handlowe JANKI, ul. Mszczonowska 3;
15 - 20 maja - KATOWICE - Centrum Handlowe 3 Stawy, ul. Pułaskiego 60;
22 - 27 maja - WROCŁAW - Centrum Handlowe Korona, ul. Krzywoustego 126;
29 maja - 3 czerwca - ŁÓDŹ - Centrum Handlowe Tulipan, ul. Piłsudskiego 94.

Więcej informacji o akcji „FOCUS POBUDZA NEURONY" znajduje się na stronie internetowej www.focus.pl

Właścicielami Centrum Janki są:
• Spółka celowa CH Janki Sp. z o.o. należąca do GE Capital Real Estate Polish Retail Holdco Sarl. Asset Manager: GE Real Estate Poland Sp. z o.o.
• Leroy Merlin Inwestycje Sp. z o.o.
• Cinema City Sp. z o.o.
• Taima Investments Sp. z o.o.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »