Motoryzacja » Samochody

Mobilne wakacje w Czechach

Mobilne wakacje w Czechach
Zobacz więcej zdjęć »
Czechy to kraj bardzo ładny, gościnny i jednocześnie nietypowy, z bogatą tradycją i historią. Państwo to zwiedzać można na wiele sposobów. My jednak chcielibyśmy Was przekonać do zwiedzania Czech z wykorzystaniem kamperów.

Dlaczego kamper?

W latach 80-tych na całym świecie, nawet w Polsce, bardzo popularne były przyczepy kampingowe. Ich popularność szybko rosła. Sprzedaż przyczep kempingowych w naszym kraju praktycznie zatrzymała się po roku 1990, kiedy to mogliśmy wyjechać tanio na zagraniczne wakacje.  Dopiero od XXI wieku obserwujemy rozwój tej gałęzi turystyki, a szczególnie popularne stały się używane kampery, sprzedawane przez skupy samochodowe oraz firmy rozprowadzające je. Bardzo popularne stało się również mobilne zwiedzanie Europy. O rosnącej popularności takiego podróżowania mogą poświadczyć chociażby Niemcy, Francuzi, Włosi czy Szwajcarzy, którzy zwiedzają Europę kamperami przez cały rok. Dlaczego kamper? Odpowiedź jest prosta – to drugi dom, tyle, że na kółkach. Gdzie nam będzie lepiej? W hotelu? Drogo i nie zawsze fajnie. W pensjonacie? Nie wiadomo na co się trafi. Apartament? Oj cholernie drogi, często można trafić na byle jakość. Dlatego kamper jest rozwiązaniem idealnym, również do zwiedzania Czech. Posłuchajcie dlaczego.

Czechy – kraj gór i historii

Czechy bez wątpienia mają dwie ważne zalety. Bogatą historię oraz górskie, wspaniałe klimaty i widoki. Ta pierwsza pochodzi od tysiącleci, podczas których państwo czeskie przekształcało się, kształcąc w sobie niesamowitą tożsamość narodową, która jest dla Czechów czymś bardzo ważnym. Z drugiej strony historia ta mocno powiązana jest z Polską. Miłośnicy zabytków czy historycznych miejsc poznają ją w sposób niesamowity pod warunkiem, że skorzystają właśnie z kampera. Zresztą w sieci, czy też w księgarniach można znaleźć mnóstwo poradników o tym, jakie szlaki historyczne obierać, gdzie parkować swoje kampery i przede wszystkim, co zwiedzać. Jeżeli chodzi o górskie szlaki to bez wątpienia Czesi mają powód do dumy. Olbrzymie, górskie połacie, często wręcz dziewicze tereny, to najpiękniejsze miejsca w całych Czechach. Tak duży górski obszar zwiedzić można kamperem. Od lat czynią tak Niemcy czy Szwajcarzy, którzy chętnie odwiedzają naszych południowych sąsiadów w domach na kółkach. Czechy to naprawdę piękny kraj, a kamper jest tam zawsze mile widziany i to w każdej formie – czy to prowadzony przez Niemca, czy Polaka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »