Dom » Budownictwo

Moc dla wymagających - siłowniki Hyke do bram skrzydłowych

Moc dla wymagających - siłowniki Hyke do bram skrzydłowych
Zobacz więcej zdjęć »
Automatyczne otwieranie dużych i ciężkich bram może być sporym wyzwaniem, szczególnie, gdy konstrukcja ogrodzenia wyklucza użycie tradycyjnych rozwiązań. Siłowniki Hyke firmy Nice, będące połączeniem innowacyjnej budowy z dużą mocą, pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy

Szybko i płynnie otwierająca się brama, umożliwiająca nam wygodny wjazd na posesję, to marzenie niejednego z nas.

Niestety, w wielu przypadkach masa i rozmiar skrzydła, czy też znaczna odległość pomiędzy mocowaniem bramy a krawędzią słupka, mocno ograniczają wybór możliwych do zastosowania napędów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, firma Nice wprowadziła na rynek Hyke – siłowniki dysponujące wystarczającą mocą by otworzyć nawet dużą i masywną bramę, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów.

Ramię w ramię z technologią

Hyke firmy Nice jest siłownikiem elektromechanicznym z łamanym ramieniem, który powstał z myślą o dużych bramach skrzydłowych. Nowa, innowacyjna konstrukcja przeniesienia napędu posiada mechanizm aż o trzech stopniach przełożenia, dzięki czemu dysponuje wręcz imponującym momentem obrotowym wynoszącym 500 Nm i to przy zasilaniu 24V! Tak wysoka moc przekłada się na możliwość bezproblemowego otwarcia bram o skrzydłach do 330 kg i długości do 3,5 metra. Dodatkowo, gwarantuje to również dużą prędkość działania, która wynosi od 2,0 do 2,25 obr./min. Co więcej, mimo wysokiej mocy urządzenia producentowi udało się zachować zwartą i kompaktową obudowę. Dzięki temu Hyke są proste w montażu. Regulowana długość ramienia pozwala na łatwe umieszczenie siłownika nawet w ciasnym narożu posesji a specjalny kształt uchwytu umożliwia obsługę bramy, zamocowanej w odległości nawet do 40 cm od powierzchni słupka, na której znajduje się siłownik.
By uniknąć problemów związanych z otwarciem bramy w momencie zaniku zasilania, siłowniki Hyke posiadają łatwy mechanizm odblokowania awaryjnego, który zabezpieczony jest zamkiem z wkładką patentową. Dzięki temu nie tylko mamy gwarancję, że będziemy w stanie otworzyć bramę bez względu na warunki ale również, że nie będzie mógł tego uczynić ktoś nieuprawniony.

Bluebus - niebieska wszechstronność

Hyke to nie tylko doskonałe parametry techniczne. Dzięki całej gamie urządzeń dodatkowych istnieje możliwość znacznego podniesienia funkcjonalności systemu, czego przykładem mogą być lampy sygnalizacyjne, fotokomórki, systemy sterujące, dodatkowe akumulatory czy w końcu zestaw zasilania oparty na technologii solarnej.
Optymalnie działający system automatyki do bramy wjazdowej to nie tylko siłowniki i akcesoria. Równie ważny jest odpowiedni system kontroli i sterowania, tworzący z pojedynczych elementów sprawnie działającą całość. W przypadku Hyke odpowiada za to zintegrowana centrala HKA1 pozwalająca na regulację trybu pracy oraz czasu otwierania bramy. Dodatkowo, posiada ona również tryb autoprogramowania, w którym zapamiętywane są krańcowe położenia bramy, co w znacznie upraszcza i przyspiesza proces konfiguracji. Centrala została też wyposażona w rewolucyjny system podłączania akcesoriów dodatkowych – Bluebus. Poprzez wykorzystanie technologii kojarzonych do tej pory przede wszystkim z lotnictwem czy przemysłem samochodowym, konstruktorom firmy Nice udało się znacznie uprościć cały proces montażu systemu. Dzięki temu instalacja elektryczna jest znacznie mniej skomplikowana oraz wyeliminowane zostało ryzyko uszkodzenia urządzenia przez odwrotne podłączenie przewodów. Siłowniki Hyke firmy Nice są doskonałym przykładem na to, że stosunkowo niewielka obudowa może kryć w sobie siłę i szybkość działania, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty montażu i obsługi. Dodatkowo, szeroka gama kompatybilnych akcesoriów sprawia, że na bazie siłowników Hyke możemy zaprojektować system otwierania bramy, który doskonale wpasuje się w nasze potrzeby.

Siłownik HK7024 z ramieniem łamanym, z wbudowaną centralą, silnik 24V – cena brutto 2583,00 zł
Siłownik HK7224 z ramieniem łamanym, silnik 24V – cena brutto 1599,00 zł

www.nice.pl

Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku”, co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »