Dom » Budownictwo

Moc innowacji w jednym urządzeniu – wiertarko-wkrętarka Panasonic EY7441 w ofercie firmy LŁ

Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, praktyczne akcesoria i dodatkowe funkcje to wszystko zawiera w sobie niewielkich gabarytów wiertarko-wkrętarka Panasonic EY7441. To ergonomiczne, markowe urządzenie, dostępne w ofercie wyłącznego dystrybutora narzędzi Panasonic w Polsce – firmy LŁ

Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic jest  nowoczesnym, uniwersalnym narzędziem do wykonywania otworów – między innymi w drewnie i metalu, które zachwyca swoim doprecyzowanym w szczegółach wyglądem. Dostępna w ofercie firmy LŁ nowość posiada klasyczną budowę, w kształcie litery „T” oraz pistoletowy uchwyt, co czyni pracę wygodniejszą i zapobiega przeciążeniu mięśni fachowca. Natomiast smukły kształt oraz niewielka waga – 1,75 kg wraz z baterią – ułatwi prowadzenie czynności remontowo-budowlanych w trudno dostępnych miejscach oraz nad głową, kiedy liczy się komfort, łatwy dostęp do obszaru wiercenia oraz wygoda.

Technologia na pierwszym miejscu

Głównym atutem wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic z oferty firmy LŁ jest wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Elementy rozbudowanego systemu elektronicznego znajdują się w maszynie, akumulatorach Li-Ion i ładowarkach. W skład funkcji zarządzanych elektronicznie wchodzą: sterowanie obrotami i ich stabilizacja, ochrona silnika przed nadmiernym przeciążeniem i wysoką temperaturą uzwojeń oraz baterii przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i za wysoką temperaturą ogniw. Jeżeli zdarzy się sytuacja, kiedy dojdzie do przeciążenia systemu lub akumulatora - narzędzie wyłączy się, a elektroniczny wyświetlacz zasygnalizuje przeciążenie. Warto wspomnieć, że wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic zamiast standardowego wskaźnika poziomu naładowania baterii, posiada wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii. Jest to o tyle ważne, że lampka kontrolna na wyświetlaczu zapala się dopiero wtedy, kiedy bateria jest zupełnie rozładowana. Takie specyficzne rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie zasobów akumulatora i jednocześnie zapobiega przedwczesnemu podłączaniu sprzętu do ładowarki, co z kolei mogłoby skutkować zmniejszeniem jej pojemności oraz skróceniem  żywotności. Całkowity czas ładowania akumulatora, wynoszący około 35 – 40 minut, daje użytkownikowi pewność, że bateria została naładowana do końca.

Dodatkowe funkcje praktycznym uzupełnieniem

Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic to urządzenie, które bezsprzecznie przyda się, zarówno w każdym domu, jak i w każdej profesjonalnej ekipie remontowo-budowlanej. Idealne do prowadzenia robót wykonywanych nad głową, w trudno dostępnych miejscach, kiedy liczy się precyzja, komfort pracy i łatwe manewrowanie urządzeniem. Biorąc pod uwagę konstrukcję  wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic, z pewnością należy wspomnieć o planetarnej przekładni, której elementy składowe wykonane zostały ze stali najwyższej jakości. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie dużej wytrzymałości i wysokiego momentu obrotowego (siły dokręcania) a jednocześnie małej masy. Często na rynku spotyka się rozwiązania metalowo-plastikowe, jednak Panasonic produkuje przekładnie wyłącznie z metalowymi podzespołami żeby zagwarantować wieloletnią bezawaryjną eksploatację nawet w ciężkich warunkach pod dużym obciążeniem. Warto nadmienić, że narzędzie posiada wysoki „miękki” moment obrotowy, co oznacza bardzo dużą siłę wkręcania przy stosunkowo niewielkiej masie własnej maszyny. Będzie to z pewnością funkcjonalne udogodnienie dla wszystkich, którzy muszą prowadzić długotrwałe prace remontowo-budowlane. Sprzęt marki Panasonic wyróżnia także technologia IP, czyli Intelligent Protection, co sygnalizuje najwyższą wytrzymałość urządzenia na czynniki niszczące, takie jak kurz czy wilgoć. Wmontowana w wiertarko-wkrętarkę dioda LED pozwala na maksymalne doświetlenie miejsca pracy, a za pomocą specjalnego haka można zawiesić sprzęt, którego w danym czasie nie używamy na pasku u spodni. 13 mm profesjonalny bezkluczykowy uchwyt wiertarski pozwala z kolei na zmianę osprzętu jedną ręką. Przy zakupie wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic otrzymamy 3 lata gwarancji na samą maszynę oraz 2 lata na baterię i ładowarkę, należy jedynie zarejestrować sprzęt w centralnej bazie Panasonic. Gwarancja jest ważna na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Turcji.

 

Wiertarko-wkrętarka Panasonic EY7441, cena promocyjna do końca roku lub wyczerpania zapasów: 799,00 zł netto

Cena regularna: 1249,00 zł netto

 

Producent: Panasonic

Dystrybutor: LŁ www.langelukaszuk.pl

 

Model / Type

EY 7441 LF2S

Napięcie

14.4V

Pojemność baterii (technologia IEC)

2.0Ah (Li-ion)

Czas ładowania (użytkowy/pełny)

35 / 40min.

Prędkość bez obciążenia

I bieg 70 – 400
II bieg 200 – 1.400

Max.moment obr. (miękki/twardy)

25,2 / 37,5 Nm

Ustawienia sprzęgła

0.5 – 4.4Nm

Ilość ustawień sprzęgła

18 + wiercenie

Max. średnica wiercenia (drewno / metal)

35 / 13mm

Max. wiercenie otwornicą (drewno / metal)

- / 33mm

Rozmiary  (W x L x B)

60 x 193 x 218mm

Waga z baterią

1.55 kg

Akcesoria w zestawe

2 x baterie EY 9L47 B
ładowarka EY 0L82 B
walizka z tworzywa

* (EY 7441 X) bez baterii i ładowarki, w kartonie - wersja zerowa

 

Wydajność baterii w testach praktycznych

Napięcie

 

 

14.4V

Model urządzenia

 

 

EY 7441 LS2S

EY 7441 LF2S

Model baterii

 

 

EY 9L45 B(LS) 4,2 Ah

EY 9L47 B(LF) 2,0Ah

Wkręcanie

wkręt czarny w drewno sosnowe*

Ø 4.1mm x 25mm

1200 szt

570 szt

wkręt czarny w drewno sosnowe*

Ø 8mm x 80mm

-

-

wkręt samowiercący w płytę SPC*

Ø 4mm x 13mm t = 1.6mm

750 szt

360 szt

Wiercenie

wiercenie w płycie G-K+ sklejka z rdzeniem drewnianym*

Płyta G-K grubość 12.5mm +
 sklejka grubość12mm, średnica Ø 68mm × 24.5mm

-

-

wiercenie w płycie G-K+ sklejka*

Płyta G-K 12.5mm +
sklejka grubość 12mm Ø 110mm × 24.5mm

-

-

otwory w płycie SPC*

Ø 13mm t = 1,6mm

-

-

otwory w płycie SPC/otwornica HSS*

Ø 21mm t = 1.6mm

25 szt

12 szt

otwory w płycie SPC/otwornica HSS*

Ø 33mm t = 1.6mm

20 szt

10 szt

wiercenie w płycie G-K+ sklejka z rdzeniem drewnianym*

Płyta G-K grubości 16mm +
Sklejka 12mm Ø 50mm × 28mm

-

-

otwory w drewnie sosnowym*

Ø 18mm x 120mm

95 szt

45 szt

otwory w drewnie sosnowym**

Ø 30mm x 40mm

150 szt

75 szt

* I bieg ** II bieg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »