Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

MOC SPOTKAŃ WE WROCŁAWIU – POWRÓT DO NAJLEPSZYCH POLSKICH TRADYCJI

MOC SPOTKAŃ WE WROCŁAWIU – POWRÓT DO NAJLEPSZYCH POLSKICH TRADYCJI
Zobacz więcej zdjęć »
25 kwietnia br. w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu do wspólnego stołu i rozmów zaprosili gospodarze: pasjonat smaku Pascal Brodnicki oraz ambasador naszego narodowego trunku Maciej Starosolski.

Obaj niezwykle barwnie opowiadali o magii stołu, a także dzielili się wiedzą i doświadczeniem na temat sztuki degustacji polskich specjałów. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego cyklu „Moc spotkań” promującego tradycyjną polską gościnność w nowoczesnym wydaniu.

Czy należy mówić „smacznego”? Jaką symbolikę ma obrus rozścielany na biesiadnym stole? O czym należy rozmawiać, a jakich tematów unikać podczas biesiad w gronie najbliższych? Na te i inne pytania otrzymali odpowiedzi uczestnicy wydarzenia „Moc spotkań”. Był czas na rozmowy, na degustacje przygotowanych przez Pascala Brodnickiego specjałów, a także na pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło też wiedzy o tym, które dania najlepiej komponują się
z naszym narodowym trunkiem. A wszystko to w oprawie doskonałego humoru.

- Dużo emocji wzbudza słowo „smacznego". Przyjęło się bowiem, że w Polsce goście przy stole mówią sobie nawzajem: „smacznego”, często też słowa te padają z ust gospodarza. Kierując się etykietą – popełniamy wtedy wielkie faux pas. Dlaczego? Wypowiadając te słowa w stronę gospodarza, poddajemy pod wątpliwość smak przygotowanego przez niego dania. Wyrażamy obawę, że danie nie jest wystarczająco dobre, dlatego potrzebujemy życzyć sobie „smacznego", by pomóc w osiągnięciu zadowolenia. Takie samo ma znaczenie „smacznego” w ustach gospodarza – powątpiewa w jakość zaserwowanego posiłku  – mówi Pascal Brodnicki. Dodaje: Wokół biesiadowania jest cała kultura, mnóstwo zasad, zwyczajów czy ciekawostek. Warto je znać, by czerpać z niego pełną przyjemność.

 

Świętowanie w domu przy suto zastawionym stole staje się coraz większym luksusem, co wiąże się głównie z coraz szybszym tempem życia. „Moc spotkań" ma na celu przypomnieć o integracyjnej funkcji spotkań. Wydarzenie we Wrocławiu było drugim, po Poznaniu, na ogólnopolskiej trasie „Mocy spotkań". Przy tym samym stole usiądą mieszkańcy Gdańska, Krakowa, Katowic, Łodzi. Wielkie podsumowanie cyklu odbędzie się w czerwcu,
w Warszawie.

 

Harmonogram cyklu Moc spotkań:

- 24.04 – Poznań, Blow Up Hall

- 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry

- 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska

- 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson

- 15.05 – Kraków, Forum Wydarzeń

- 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217

- 15.06 – Warszawa, Plac Konesera 1

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin projektu znajdują się na stronie www.mocspotkan.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenia edukacyjne z cyklu Moc Spotkań objęło patronatem Muzeum Polskiej Wódki oraz Stowarzyszenie Polska Wódka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aleksandra Matuła

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »