Technologie » Komputery

MODECOM SILENT FAN MC–CF10 – podstawka, która skutecznie chłodzi notebooki

MODECOM SILENT FAN MC–CF10 – podstawka, która skutecznie chłodzi notebooki
Zobacz więcej zdjęć »
Grudzień 2011 – MODECOM SILENT FAN MC–CF10 jest nowoczesną, profilowaną podstawką pod laptopa, która zapewnia skuteczną ochronę jego komponentów przed przegrzaniem. Została wykonana z najwyższej jakości materiałów i zwiększa komfort obsługi komputera przenośnego.

Problem nadmiernej temperatury znany jest większości użytkowników laptopów. Nowoczesne konstrukcje wyposażane w zaawansowane układy, które pozwalają na wydajną pracę, porównywalną z rozwiązaniami stacjonarnymi, jednak ich moc obliczeniowa rośnie najczęściej wprost proporcjonalnie do wydzielanej energii cieplnej. I tu właśnie pojawia się problem, gdyż nadmierna temperatura wewnątrz laptopa prowadzi do niestabilnej pracy całego urządzenia, szybszej eksploatacji, a nawet do trwałego uszkodzenia podzespołów. W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej podkładki chłodzącej, która potrafi skutecznie odebrać nadmiar ciepła z układów i wyprowadzić je na zewnątrz nie parząc jednocześnie użytkownika. Dlatego właśnie stworzyliśmy SILENT FAN MCCF10.- powiedział Krzysztof Wójciak – dyrektor zarządzający MODECOM.

Główną część podstawki stanowi aluminiowa płyta, która dzięki swym właściwościom cieplnym przejmuje rozgrzane powietrze z dolnej części laptopa. Bezpośrednio pod nią znajduje się niskoobrotowy, cichy wentylator o średnicy 120 mm, który dodatkowo chłodzi laptopa dmuchując zimne powietrze w jego kierunku  poprzez system specjalnie zaprojektowanych otworów. Całość konstrukcji zapewnia ciche oraz efektywne chłodzenie laptopa i utrzymuje jego optymalną temperaturę, co przekłada się również na rzadsze uruchamianie wbudowanych wentylatorów, a tym samym na dłuższą pracę bez konieczności ładowania akumulatora.

Podczas projektowania SILENT FAN MCCF10 braliśmy również pod uwagę komfort pracy użytkownika, który może stosować podstawkę w różnych warunkach. Profil konstrukcji pozwala umieścić laptopa pod niewielkim kątem, co zapewnia dogodny dostęp do wbudowanych złącz i ułatwia pisanie na klawiaturze. Dodatkowo, aby nie blokować gniazda USB w komputerze  stolik został wyposażony w złącze USB z przejściówką. Z kolei gumowe podkładki unieruchamiają całą konstrukcję i gwarantują jej stabilność podczas użytkowania.- dodaje Krzysztof Wójciak.

Sugerowana cena SILENT FAN MC–CF10 54,99 PLN

Kontakt dla mediów:

Sebastian SamorekMODECOM S.A.

www.modecom.pl

 

Anna Czekalska

Studio 111 Sp. z o.o.e-mail:

anna.czekalska@studio111.pl

www.studio111.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MODECOM S.A
http://www.modecom.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »